۹٫ به سادگي قابليت برش دارند

مرکز اصلی استخراج الماس آفریقای جنوبی، در ایالت آزاد «آرنج» در کرانهی رودخانهی «آرنج» است. آب انار حاوی ترکیباتی است که اسیدیتهی ادرار را کم میکنند، در نتیجه شرایط برای تشکیل سنگ، سخت خواهد شد. و چندین سؤال دیگر که در این مقاله به اکثر آنها پاسخ داده خواهد شد. پاسخ به اين سؤال برای مدتی طولانی غيرممكن بود. برای تسکین قولنج کلیه از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید. ♦ ابتدا حداقل به مدت 5 دقیقه پاهایتان را در آب ولرم غوطهور کنید و یا اگر می توانید تا پایان استحمام صبر کنید و در مرحله آخر به سراغ زیباسازی پاهایتان بروید.

الماس بیرنگ، اگر در تشعشعات قوی رادیوم یا سیکلوترون Cyclotron قرار بگیرد، به رنگ سبز در میآید ولی اگر به اندازهای حرارت دهند که سرخ گردد، شفافی و بیرنگی خود را باز مییابد. قطعات الماس به رنگهای گوناگون یافت میشود و درجات صافی و شفافی آن هم فرق میکند، زاویهی انعکاسش ۴۲/۲ است و نگین الماس چون نور را به حد کافی میتواند پخش کند، از این رو دارای درخشندگی و لمعان مخصوصی است، در ضمن چون حرارت را خوب میتواند جذب نماید، از این رو اغلب هنگام لمس، سرد به نظر میرسد، میزان انقباض و انبساطش نیز بسیار کم است و سختی خود را حتی در حرارتی که آن را سرخ کند، نگه میدارد و همین خواص است که این اندازه الماس را مهم ساخته است.

اگر الماس را از ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰درجهی سانتیگراد حرارت بدهند یکباره مبدل به گرافیت میگردد ولی اگر آن را ۱۰۰۰ درجهی سانتیگراد حرارت بدهند این تبدیل تا حدی ممکن است انجام بگیرد و اگر در اکسیژن بگذارند و ۹۰۰ درجه سانتیگراد حرارت بدهند، آهسته آهسته میسوزد و تبدیل به اکسید دو کاربن میشود. اکسید سرب، مصرف شایانی در تولید این گونه سنگ ها دارد و اغلب از فلز تالیوم به عنوان مکمل در ساخت سنگ های مرکب بهره می برند.

اسمیوم به خاطر چگالی بالا معمولاً به عنوان سختترین فلز که حتی از ایریدیوم هم سختتر است، شناخته میشود. کوارتز به عنوان یک سنگ بسیار متنوع است و می توان آن را به شکل ها و اندازه های مختلف برش داد. کوارتز یکی از مهم ترین سنگ های معدنی بر روی زمین است که از چندین سنگ رنگی ساخته شده و جزو سنگ های محبوب محسوب میشود. الماس گوهری است که از حيث شفافی و درخشندگی، قرنهاست از مهمترین سنگهای گرانبها محسوب میگردد.

یکی از مهمترین انواع خاصیت مهره سلیمانی، افزایش رزق است. درباره انواع سنگهای کلیه و روشهای درمانی آنها توضیح دهید. در حالی که این سنگ بسیار زیبا است، اما هیچ خاصیت درمانی دیگری ندارد. سنگ الماس به علت همین خواص و محاسن دیگری که دارد، در نزد فیزیکدانان و شیمیدانان، موضوع بسیار جالبی برای مطالعه و تحقیق است. به علت وجود تشکیلات هندسی ذرات کاربنی در بلور الماس، میتوان آن را طوری شکافت که هشتپهلوهای آن مسطح در بیایند. یکی از طرق استخراج الماس، کندن زمین و کشف دانههای الماس است که به علت شسته شدن زمین و حرکت خاك، در وسط گل و لای مخفی گردیدهاند، چنانکه در کنگو وانگولا و سيرالئون و جاهای دیگر، اغلب دانههای بزرگ و كوچك الماس را در کنار رودخانهها یا در گل و لای آنها پیدا میکنند.

چنانکه قبلاً هم گفته شد، چون الماس عایق است بنابراین در عبور از حوزهی الکتریکی برق در آن تأثیر نمیکند و در دستگاه ماشین الماس جدا کنی، مستقیماً به پایین میافتد، در صورتی که سایر مواد از خاك و سنگ به اطراف پراکنده میشود، و پس از شش بار انجام دادن این عمل، الماسها به کلی از مواد دیگر جدا میگردد. سابقاً شستوشوی خاك و سنگهای الماسدار، با دست بود ولی اکنون این عمل به وسیلهی ماشین انجام میگیرد. یکی از راههای جدا کردن الماس از سنگ و خاك بدینگونه است که نوارهای بلند و متحرکی را گریس مالی کرده از داخل سنگ و خاکی که دارای الماس است عبور میدهند، سنگ و مواد دیگر بر اثر ریزش آب و رطوبت به گریس نمیچسبند ولی الماسها که رطوبت برنمیدارند، به نوار چسبیده بدین وسیله از خاك و سنگ جدا میگردند و سپس با ذوب کردن گریس، دانههای الماس را جمع میکنند.

آیا میدانید راههای تشخصی کوارتز اصلی از مصنوعی چیست؟ کوارتز ماکرو کریستالی شامل آمتیست، سنگ کریستال، کوارتز آبی، سیترین، چشم هوس، پرسیولیت، کوارتز چشم گربه ای، کوارتز دودی، کوارتز رز و چشم ببری است. از زبان یونانی آمده است. وزن مخصوص الماس اعلاء، ۵۳/۳ است ولی در الماسهای ناخالص که رنگشان تیره است و به اصطلاح پوك میباشند و به زبان عامیانه الماس سیاه نامیده میشوند ۱۵/۳ است. در میان گوهرهای گوناگونی که تاکنون شناخته شدهاند، چهار سنگ خاصیت زیبایی و استحکام و کمیابی و مطلوب بودن را بیش از سنگهای دیگر دارا هستند، بدین سبب آنها در سلسلهی گوهرها، در طبقهی خاصی قرار گرفته، سنگهای نجیب و «احجار كريمه» نامیده میشوند.

نامیده میشود. برای تخلیه کردن، غلظت ایزوتوپ اورانیوم-۲۳۵ نباید بیشتر از ۰٫۳٪ باشد. بسیاری از سیترین ها تجاری می باشند و به وسیله تغییر رنگ آمتیست در اثر گرما ایجاد می شوند و بیشتر زرد رنگ هستند و در اثر گرما رنگ قرمز به خود می گیرند. رنگ کوارتز مارکروکریستال بسته با اندازه طیف آن متغییر است اما کوارتز شفاف به مراتب بیشترین ارزش و به دنبال آن کوارتز سفید یا ابری قرار دارند.بنفش(آمتیست)، صورتی(رزگلد)، خاکستری یا قهوه ای تا سیاه(کوارتز دودی) نیز رایج هستند. آیا تا به حال احساس درد در قسمت شکمی فوقانی یا در تیغه های شانه خود را برای مدت زمان طولانی یا گاهی کوتاه مدت احساس کرده اید؟

پیش از آن که هنر تراش الماس کشف و متداول گردد، در جواهرسازی از دانههای الماس در همان وضع طبیعی استفاده میکردند، بعدها فقط يك طرف آن را تراش و صیقل داده، بر چنگك و انگشتر نصب میکردند تا این که شخصی به نام «لوئی لودویگ فن برکوئم» (Loui Ludwig von Berguem) بلژیکی در قرن پانزدهم میلادی کار تراش و صیقل دادن را ترقی داد و در قرن هجدهم این هنر در انگلستان به اوج کمال خود رسید و در سال ۱۷۵۱ میلادی «داوید جفریز» (David Jeffries) در رسالهای که در این باره نوشت، ۵۸ نوع روش تراش و صیقل دادن الماس را تشریح کرد که تا امروز هم تقریباً از همان روشها پیروی میشود.

کوارتز مصنوعی اغلب دارای رنگ هایی هستند که طبیعی نمی باشند. کوارتز آبی: اغلب به صورت کریستال سنگی تابش شده است. سنگهای کوچک اغلب هیچ علامت مشخصی ندارند و ممکن است بهطور محسوس حضور آن را متوجه نشوید. هیچ آزماش قطعی برای شناسایی کوارتز وجود ندارد. البته هیچ چیز رایگان نیست! با خوده منم تماس می گیرند ولی بعد از مدتی خود انها به من پیشنهاد فروش سنگی را می دهند و یا اینکه مشخص می شود اصلا خریدار نیستند و ممکن است واسطه باشند و ادعایی بیش نیست. کوارتز همیشه به یک شکل نیست گاهی اوقات با رنگ، تابش، و یا گرما رنگ آن افزایش می یابد و در بعضی موارد با آغشته شدن به رزین و فویل درخشان و رنگ ثابتی پیدا کنند و از این رو کوارتز مصنوعی نیز فراوان است.

دیدگاهتان را بنویسید