۲- آیا غذا دادن اشکال دارد

مریم منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این مواد معدنی وظایف متعددی همچون مبارزه با رادیكالهای آزاد و آسیب رسان گرفته تا حفظ تعادل هورمون های بدن، محافظت از سلامت روانی و مراقبت از سیستم قلبی عروقی در بدن دارند. ماهی آزاد به دلیل داشتن امگا۳ فراوان سطح استرس را در افراد کاهش می دهد و البته می توان گفت که این ماهی از ماهیان کم کالری بوده است و میزان چربی اشباع شده در آن بسیار کم می باشد.

از دیگر خواص ماهی سالمون می توان به مواردی چون درمان بیماری های قلبی و عروقی، درمان فشارخون بالا و کاهش کلسترول بدن در بدن، تقویت قلب و مغز، کاهش استرس در افراد و حفاظت از پوست در برابر اشعه های خطرناک خورشید و… تغذیه ماهی اسکار در آکواریوم باید با انواع غذاهای خشک و منجمد دارای منابع پروتئینی بالا انجام گیرد. مصرف ماهیهای چرب و روغن ماهی موجب کاهش علائم افسردگی، حفاظت از سلامت مغز جنین در دوران بارداری، کاهش اضطراب، آهسته شدن روند از دست دادن حافظه در اثر بالا رفتن سن و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل میشود.در مطالعهای که روی افراد ۶۵ساله و مسنتر انجام گرفت، مشخص شد که استفاده دستکم ۲ بار در هفته از ماهیهای چرب، موجب کاهش مشکلات حافظه مرتبط با سن میشود.

یکی از دلایل عدم مصرف ماهی در افراد، بوی نامطبوع این غذای دریایی است. این ماهی از انواع مرغوب ترین ماهی شمال کشور محسوب می شود که پرورش آن در ایران صورت می گیرد. در ایران انواع مختلفی از انها مانند اسکار تایگر، اسکار مسی، اسکار سلطنتی و … کلمه هرنیگ از نظرلغوی به معنی لشکر و سپاه است . از خانواده شگ ماهیان یا هرنیگ ها می باشد. از روزی که به لارو تبدیل شدند آب را به اندازه یک نوشابه خانواده یک لیتری سیفون می زنیم و آب را به همان اندازه (بدون کلر) اضافه می کنیم. دمای آبی که قزل آلا در آن یافت می شود ، اکثرا خنک است و به همین دلیل اگر به سمت مناطق کوهستانی بروید ، احتمالا می توانید این نوع ماهی را صید کنید .

البته باید بدانید که ماهی آزاد دارای انواع ویتامین های دی و ای می باشد و گوشت این ماهی از مقدار زیادی امگا۳ و پروتئین برخوردار است. گوشت این ماهی پروتئین و اسیدهای چرب امگا۳ بالایی دارد و همچنین سرشار از انواع ویتامین های A, D,K, E,B و انواع مواد معدنی آهن، مس ، ید ، کلسیم ، فسفر، پتاسیم و ید می باشد. اگر در خواب ببینید که ماهی در آب زلال در حال شنا کردن است می تواند به این معنی باشد که شما در حال گرایش به اعتقادی جدید هستید و یا در حال تقویت اعتقادات شخصی و مثبت خود هستید .در صورتی که در خواب ببینید ماهی های زیادی در حال شنا کردن در آب هستند ، نوعی یادآوری برای شماست که فراموش نکنید هرکسی اعتقادات خاص خودش را دارد و قرار نیست همیشه همه اطرافیان شما با شما موافق باشند.به تازگی با یکی از عزیزانتان اختلاف نظر پیدا کرده اید .بهتر است هر چه سریعتر با او آشتی کنید.

انجیل، متوشالح را پیرترین انسان میداند که ۹۶۹ سال عمر کرده است. اگر کسي در خواب يک يا چند ماهي درون شيشه يا تنگ آن طور کـه در مراسم هفت سين نوروز موسوم اسـت بشما بدهد بسيار خوب اسـت چون از جانب او متمتع و بهره مند مي شويد و بـه آرزوهاي خود مي رسيد و چنان چـه شـما بـه کسي ماهي بدهيد وی را کمک و ياري مي کنيد کـه بـه آرزوهايش برسد. به طور معمول هر یک فیله ( حدود 79 گرم ) ، حدود 111 کالری دارد . برای خارج کردن استخوان های ماهی ، در ابتدا می توانید استخوان پشتی و بلند را به طور کامل خارج کنید ( از سمت سر ماهی به سمت دم ) و باقی استخوان های ریز را ، با وسیله ای مانند موچین ، از گوشت ماهی جدا کنید .

شما می توانید قزل آلا را در کره و سس مخصوص سرخ کنید ، آن را در داخل فویل پیچیده و کباب کنید ، به صورت دودی بپزید و یا همراه با ادویه ها و چاشنی های فراوان سرخ کنید . در برخی از شهر های شمالی کشور از ورقه نازک ماهی سالمون برای مصرف نان سفید و کره استفاده می کنند و مصرف آن ها به صورت اردور بوده است. دنیای ماهی ها و یا موجودات آبزی یک دنیای بسیار بزرگ و گسترده ای است که هم اکنون بعد از گذشت هزاران سال از عمر کره زمین اکثر ماهی های دریاها و اقیانوس ها هنوز کشف نشده اند و با مشاهده آنها ممکن است شوکه شویم!

این گونه در تصویر زیر قابل مشاهده است. مطلب زیر به معرفی ماهی آزاد پرداخته است. توجه داشته باشید که قیمت خرید ماهی آزاد تازه بر حسب کیلوگرم محاسبه میشود. با این حال، در برخی از انواع سازندهای فسیلی استثنایی، که به نام Lagerstättes شناخته میشوند، بافت نرم گهگاه حفظ میشود. ماهی سالمون نروژ یکی از نژادهای برتر در میان انواع ماهیان است. مانند ماهی قزل آلا ، ماهی آزاد ( سالمون ) نیز ، انواع مختلفی دارد .

ماهی سالمون بیش تر به صورت فیله ای در بازار یافت می شود و البته فیله این ماهی بیش تر به صورت دودی مصرف می شود. اگرچه میزان مصرف توصیه شده روزانه (RDI) اسیدهای چرب امگا 3 وجود ندارد، بسیاری از سازمان های بهداشتی توصیه می کنند که بزرگسالان سالم حداقل 250 تا 500 میلی گرم از EPA و DHA ترکیبی در روز مصرف کنند . سازمان های پزشکی ایالات متحده ماهی مرکب را در لیست غذاهایی که برای مصرف افراد دارای گرایش به بیماری های قلبی عروقی توصیه نمی شوند ، قرار داده است.

برخی افراد خواب ماهی قرمز را بی مفهوم می دانند و به همین علت شاید از تعبیر آن غافل شوند. اگر آب متعفن باشد و در آن ماهیان خوش رنگ و زیبا شنا کنند خوب نیست چرا که خواب شما می گوید , چیزهائی بدست می آورید که به رنج و بدبختی و بیماری در برخورد به آن نمی ارزد. اگر دختری خواب ماهی ببیند، نشانه آن اسـت کـه همسری زیبا و با استعداد بـه دست خواهد آورد.

اگر در خواب ببینید که ماهی بزرگی به شما حمله می کند و قصد خوردن شما را دارید به این معنی است که رقیب های کاری شما در حال برنامه ریزی برای نابود کردن شما هستند.شما از این موضوع آگاه هستید ولی راهی برای جلوگیری به ذهنتان نمی رسد.بسیار نگران هستید که آنها موفق شوند و شما اعتبار و احترام خود را در جامعه و در بین اطرافیان از دست بدهید . البته این ماهی بسیار شبیه به ماهی قزل آلا بوده است با این تفاوت که ماهی قزل آلا از گوشت سفید برخوردار بوده ولی ماهی آزاد از گوشت نارنجی رنگی برخوردار است.

ماهی آزاد یا ماهی سالمون از میزان زیادی اسیدآمینه تیروزین برخوردار بوده است که این مسئله باعث می شود تا متابولیسم موجود در بدن افزایش یابد. که باعث تقویت و رشد و سلامت آنها شود. خلق و خو: متعادل و گاهی هم خشن، در صورتی که با سایر ماهیان گوشتخوار قوی جثه مانند نایف، پروت، تگزاس و … سایر ماهی ها را از آکواریوم خارج کنید تا جفت بدون دغدغه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید