کاشت مو و انواع آن همراه با عوارض و هزینه

مردم را میترساند و آنها را به یاد گروههای ضد مذهبی میانداخت. اغلب مردم فکر میکنند سوراخ کردن همه قسمتهای گوش، بیخطر است اما تنها جایی که نسبتاً منطقه امنی محسوب میشود، همان محل قدیمی و سنتی است: نرمه گوش. «پرساژ» که به زبان انگلیسی «پیرسینگ» (piercing) گفته میشود، به معنی سوراخ کردن پوست و نصب اشیای تزئینی در این سوراخ است. پیرسینگ بینی که معمولا در لبههای گوشتی سوراخهای خارجی بینی یا غضروف میانی انجام میشود، ممکن است تغییر مکان دهد یا حتی خارج شود. سوراخ کردن نرمه ی گوش شاید رایج ترین نوع پیرسینگ باشد که از نظر میزان درد کم درد ترین نوع پیرسینگ بوده و طول درمان و بهبود آن نیز کوتاهتر از سایر انواع پیرسینگ می باشد.

پیرسینگ زبانه ی بزرگ، سوراخ کردن قسمتی از غضروف گوش است که درست در بالای نرمه قرار دارد و دلیل نام گذاری آن با نام آنتی تراگوس به دلیل شباهت ویژگی ها و زمان بهبود این دو نوع پیرسینگ است. در این نوع پیرسینگ به دلیل عدم وجود عصب های زیاد در این قسمت از گوش معمولا درد زیادی احساس نمی شود و مدت زمان بهبود آن نیز طولانی نمی باشد.سوراخ کاری این قسمت از گوش می تواند به صورت تکی و یا بیشتر انجام شود و در صورتی که تعداد آن بیش از ۲ سوراخ باشد از هلیکس تا انتهای لاله گوش ادامه یابد به آن پیرسینگ بافت نیز گفته می شود.

اگرچه به نظر میرسد پیرسینگ طی چند دهه اخیر رواج پیدا کرده، اما شواهد و مدارک متعدد نشان میدهند که این کار، ریشه باستانی دارد. بعضی بیماران پس از یک جلسه کاشت موی طبیعی موفقیت آمیز وقتی مشاهده می کنند میزان تراکم کاشته شده در ناحیه ای از سر نسبت به میزان تار موطبیعی در مشابه همان منطقه کمتر است درخواست کاشت مو جدید می دهند اگرچه از نظر علمی این کار عملی است ولی باید به این نکته هم توجه کرد که برای کاشت موی مجدد باید برداشت مجدد ا ناحیه دهنده مو داشته باشیم و با این کار تعداد موهای موجود در ناحیه دهنده خیلی کم می شود.

روشهای مختلفی برای پیوند موی طبیعی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. که هر روزه طرفداران زیادی نیز به خود جذب کرده اند، بدین صورت مراکز زیادی نیز جهت انجام پیرسینگ شکل گرفته اند و خدمات مختلفی در این زمینه ارائه می دهند. در کشور ما پزشکان عمومی یا متخصصان زیبایی کار نصب پیرسینگ را در مطب و به صورت سرپایی انجام میدهند، اما نرخشان چندان هم سرپایی نیست، با تماسی که با یکی از کلینیکهای شمال تهران داشتیم مشخص میشود که قیمت پیرسینگ هر ناحیه از بدن متفاوت است اما سوراخ کردن غضروف گوش و بینی حدود 150 الی 200 هزار تومان برایتان آب میخورد.

به گفته این استاد دانشگاه، در کشور ما تبلیغات در زمینه بالا بردن میل افراد به زیبایی نقش بسیار داشتند، حتی ذهنیت افراد مذهبی هم در خیلی موارد به این سمت گرایش دارد به عنوان مثال فرد مذهبی معتقد است که زن باید خود را برای شوهرش زیبا کند و باید همیشه به زیباتر شدن خود فکر کند. مشاوره با متخصصان کلینیک ما به شما کمک میکند به روز ترین متد کاشت مو را برای خود بیابید. با این که گفته می شود کاشت مو، محدودیت سنی ندارد اما این روش جراحی باید زمانی انجام شود که روند ریزش مو متوقف شده باشد.

اما سوال اینجاست که بهترین مرکز کاشت مو کجاست؟ لب را سوراخ میکنند تا زیورآلات لب را در مرکز لب تحتانی قرار دهند یا ممکن است در گوشه لب فوقانی کار گذاشته شود. سوراخ کردن امروزی لبها شامل قرار دادن حلقههایی در مرکز لب تحتانی در حدود ۵ تا ۱۰ میلیمتر زیر حاشیه ورمیلیون لب است. زنگوله زبان شامل قطعهای از جنس طلا یا استیل ضد زنگ به طول ۵/۰ تا ۵/۲ سانتیمتر است که در یک انتهای آن دیسکی قرار داده میشود و در انتهای دیگر، گلولهای از طلا یا استیل ضد زنگ متصل میشود که روی زبان قرار میگیرد.

طول درمان سوراخکاری ناف هم زیاد است و بین 6 ماه تا یک سال طول میکشد. عمل کاشت مو چقدر طول میکشد ؟ کاشت مو میتواند پوششی برای بخش طاس سر ایجاد کند اما نمیتواند از ریزش بیشتر موها و خالی شدن بیشتر سر جلوگیری نماید. سوراخ کردن لاله گوش به علت غضروفی بودن این منطقه، میتواند مشکلساز باشد. اگر شما هم با ریزش یا کم پشت بودن موهای خود مشکل دارید، همین امروز با یک تماس راهنماییهای لازم را دریافت کرده و شرایط را جویا شوید. در همین خصوص همه به دنبال راه چاره ایی برای این مشکل خود هستند از قبیل دارو درمانی، ماینوکسیدیل ، گیاه درمانی و..

این مشکل در صورت رعایت نکردن شرایط استریل، بسیار محتمل است. البته این موارد با رعایت موارد بهداشتی به سرعت برطرف خواهد شد. البته زیورآلات لب، ممکن است به تقلید از سیندی کرافورد Cindy Crawford در گوشه لب فوقانی نیز کار گذاشته شود. نگینها و سنگهای قیمتی نیز از دیگر وسایل مورد استفاده است که البته در همه جا کاربرد ندارند. برای این نوع پیرسینگ معمولا از گوشواره هایی با حالت میله ای استفاده می شود که دو پیرسینگ را به هم متصل می کند.

پیرسینگ با سوراخ کردن گوش آغاز و کمکم دامنهاش وسیع و وسیعتر شد تا اینکه کار به سوراخ کردن زبان، بینی، ناف و … تحقیقات نشان داده سوراخ کردن زبان میتواند خطر ابتلا به عفونت کشندهای به نام آنژین لودویگ را افزایش دهد. این نوع پیرسینگ در قسمت غضروفی و فرورفته ی گوش انجام می شود و به دلیل درگیری غضروف میتواند دردناک باشد و به مراقبت طولانیتری نیاز دارد. یکی از خطراتی که ممکن است در اثر پیرسینگ ناف ایجاد شود عفونت، التهاب و زخم در اثر سایش لباس یا کمربند است.

یکی از عوامل جذابیت پیرسینگ گستره ی انتخابی وسیعی است که پیش روی شما قرار میگیرد و شما میتوانید با انتخاب پیرسینگ های مطلوب خود، میزان خلاقیت و سبک خود را نشان دهید. سعی کنید روی محلی که پیرسینگ دارید نخوابید تا به آن فشار اضافی وارد نشود. شمایی که اهل مد هستید و دوست دارید به روز باشید، ممکن است پیرسینگ را برای تغییرات ظاهر خود انتخاب کرده باشید. اما در این میان بعضیها دوست دارند سوراخهای گوششان را زیادتر کنند و فکر میکنند چون گوش است هیچ خطری تهدیدشان نمیکند اما باید بگوییم تنها منطقه امنی که برای سوراخ کردن گوش وجود دارد، همان نرمه گوش است؛ همان محل قدیمی و سنتی.

این نوع پیرسینگ شبیه آستین بار به نظر میرسد، اما محل سوراخ آن اندکی متفاوت است. برای این نوع پیرسینگ بهتر است از گوشواره های میخی با سوزنی ظریف استفاده شود تا از بزرگتر شدن سوراخ پیرسینگ جلوگیری شود. کاشت موی سر در نخست برای درمان طاسی سر در مردان استفاده شد، و دو نوع اصلی کاشت مو وجود دارد: FUE (استخراج واحد فولیکولار) و FUT (پیوند واحد فولیکولار) که گاهی اوقات به عنوان روش نواری شاخته میشود. مراحل انجام این کاشت به این صورت است که بعد از برداشتن گرافتها توسط سوزنهای بسیار ظریف از منطقه بانک مو، گرافتها در منطقه پذیرندهها همان منطقه طاسی کاشت میشوند.

پاسخ به اين پرسش به فاکتورهای گوناگونی مثل سن بيمار، شدت و نوع طاسی، تاريخچه خانوادگی طاسی و بسياری عوامل ديگرداشته ولی بطورکلی بهتراست تصميم گيری را بعهده متخصص پوست خود گذاشته و اگر متخصص پوست به شما توصيه کردکه اين کار انجام داده و يا بالعکس آن را به تعويق بيندازيد حتماً گوش کرده و در صحبت های وی ترديد ننماييد. اگر به زبان خود نگاه کنید میبینید که بیشتر عروق خونی از وسط زبان شما عبور کرده و تا امتداد فرنولوم ادامه دارد پس سوراخ کردن زبان معمولا در خط وسط انجام نمیشود بلکه برای آنکه در تکلم مزاحمت ایجاد نکند، معمولا آن را در قسمت عقبتر کار میگذارند.

حفرهای در زبان از آنجا که بیشتر عروق خونی زبان در حوالی خط وسط و در امتداد لجام (فرنولوم) زبان قرار دارند، سوراخ کردن زبان معمولاً در خط وسط انجام نمیشود. همچنین در افرادی که چاق یا لاغر میشوند و همچنین هنگام بارداری، ناف تغییر مکان میدهد و بدشکل میشود. همچنین فروش به صورت تکی در استان تهران و البرز. معمولا از بیماران خواسته می شود آزمایش خون برای موارد خاصی بدهند که در آن وجود بیماری های ویروسی بخصوص و همچنین انعقاد خون مورد بررسی قرار می گیرد. چراکه موجب رقیق شدن خون شده و حین ایمپلنت مو میتواند باعث خونریزی گسترده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید