کاشت مو – نهایت تراکم – تکنیک سوپر کاشت مو کلینیک تخصصی رنسانس

در روش کاشت مو FUT معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نیست و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود. عسل قرن هاست که به عنوان یک درمان زیبایی در آماده سازی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک این دستگاه تمامی فولیکولهای برداشته شده به صورت اتوماتیک و با حداکثر تراکم در ناحیه مورد نظر کاشته میشود و نتایج کاشت مو بسیار طبیعی، در جهت مناسب و با تراکم یکنواخت و مناسب انجام میشود.

اما با پا به سن گذاشتن افراد معمولاً ریزش مو از ۲۵ سالگی تا پایان عمر ممکن است روزانه تعداد بیشتری از تارهای مو دچار ریزش شود و این اتفاق ممکن است برای هر فردی ایجاد شود. در حقيقت تا زمانی که بيشتراز 50 درصد از تراکم موها کاسته نشده است بدليل ناکافی بودن فضای (خالی ازمو) در بين موهای موجود فرد نمی توان در میان آنها شکاف ايجاد کرد و اگر هم به زور اين کار را انجام دهيم اولاً ممکن است به ريشه موهای اطراف آسيب وارد شود و ثانياً حتی اگرآسيبی به ريشه موهای اطراف وارد نشود اين ريشه ها مزاحم ريشه موی کاشته شده بوده و لذا در حين درآمدن موی کاشته شده به احتمال زياد کيست مويی و جوش های چرکی بدفرم ايجاد می گردند.

خوابیدن در این موقعیت از تورم پوست سر شما پیشگیری خواهد کرد. که بالاترین تراکم مو پس از کاشت در قسمت های کم پشت سر تأمین شود. ۶- از استفاده داروهایی که ممکن است خون را غلیظ یا رقیق کند مانند آسپرین و . همچنین ممکن است برایتان آنتیبیوتیک یا داروهای ضد التهاب تجویز شود که باید تا چند روز آنها را مصرف کنید. خط رويش مو درجلوی سر درحقيقت يک نوارباريک از پوست سربوده که حد فاصل پوست بدون موی پيشانی با پوست کاملاً پرموی نواحی پشت اين نواراست. مشکلات وراثتی و ژنتیکی، بیماریهای هورمونی و مراقب نادرست و عدم رعایت بهداشت فردی، در صدر عواملی قرار دارند که باعث ریزش و از دست رفتن موی سر میشوند.

از اصلاح سر خودداری نمایید. برداشت فولیکول می تواند به صورت واحد باشد، به این صورت که هر واحد فولیکول به روش دستی یا با استفاده از پانچ و دیگر ابزارها برداشته می شود یا به صورت نواری خواهد بود که برش نواری شکلی در قسمت پشت سر زده می شود تا امکان برداشت فولیکول ها فراهم گردد. همچنین با استفاده از اسلیفت های بسیار ظریف ، کاشت گرفت ها با فاصله ای کمتر از یک میلی متر انجام می شود ، از دیگر مزایای کاشت مو به روش sut است. اکثر افراد پس از ۶ الی ۹ ماه ۶۰% رشد موی جدید خواهند داشت.

روش کاشت موی FUE قیمت بیشتری نسبت به روش FUT دارد.. هزینه کاشت مو به روش FUT کمتر از روش FUE است و در زمان کمتری انجام می شود. کلینیک رویان سلامت با کاشت مو با دستگاه تمام اتوماتیکsuper FUE plus که پیشرفتهترین روش جهانی کاشت مو است ، بهترین خدمات را به مشتریان متقاضی ارائه میدهد. به همین خاطر توصیه می شود تا حد امکان از کلاه استفاده نشود و در صورت اجبار باید از کلاه های گشاد استفاده کرد، به گونه ای که هیچ تماسی با ناحیه جراحی نداشته باشند.

اگر چه این روش دارای جنبه های منفی نیز می باشد و این برش های جانبی باعث از بین رفتن حالت رگ های بیشتر از برش ها می شوند که به صورت موازی شکاف سهمی (ساژیتال) زده میشود،اما استفاده از روش ساژیتال موجب میگردد تا مو ها و رگ های خونی کمتری برش بخورند.یکی از ویژگی های مثبت روش ساژیتال این است که آن ها به درون فرو میروند و از برش متقاطع فولیگول ها جلوگیری میشود و همین باعث میگردد تا نیازی به تراشیدن موهای منطقه پیوند گیرنده نباشد.

ریزش مو در آقایان بیشتر از خانمها پدید میآید و افرادی که دچار این مشکل میشوند زیبایی خود را از دست میدهند و بعد از مدتی به دنبال راهحل یا درمان آن هستند. زیرا آن شخص بهتر میداند که کدام مراقبتهای پس از عمل کاشت طبیعی مو برای شما بهتر خواهد بود. اما اگر بخواهیم از عیب آن صحبت کنیم برشی است که توسط جراح در هنگام کاشت مو بر روی سر شما ایجاد میشود که البته درد زیادی ندارد و بعد از مدتی جای زخم نیز از بین میرود.

اگر بیمار ترس از جراحی دارد و تمایلی به بخیه زدن و کشیدن آن ندارد ، همچنین از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است، یا به هر دلیل دیگری تمایل به استفاده از روشFUT ندارد روش FIT مناسب تر است. کاشت مو روش SUT: دوره نقاهت کوتاه، هزینه مناسب جراحی، امکان استفاده از موهای ریش و سینه برای کاشت، بدون درد و خونریزی از جمله مزایای روش SUT میباشد که باعث شده است تا بسیاری از افراد به آن روی بیاورند. این روش معایب خاصی ندارد و عموم افراد میتوانند آن را انتخاب کنند. که ۹۸% گرافت های کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد می کنند.

به خاطر داشته باشید که غواصی هم برایتان ممنوع است. این کار باعث میشود که پزشک با توجه به عمق قرارگیری موها، ضخامت آنها، نوع پوست کف سر، میزان چربی و خشکی پوست و وضعیت خونرسانی دستگاهها را تنظیم کند تا هم تعداد دقیق گرافتها تعیین شود و هم آسیب بسیار کمتری به فولیکولهای استخراجی برسد. ۴. آیا زنان هم میتوانند موی طبیعی بکارند؟ در صورتی که سن شما کمتر از ۲۵ سال است، زیرا در سنین پایینتر از ۲۵ سال روند ریزش موی شما کند نشده است و نتیجه کاشت مو مناسب نخواهد بود. امااین طور نیست این روش برای افرادی که کاندید هستند مناسب است و فرقی ندارد که کاندید منتخب شده مرد باشد یا زن.

در واقع پزشک باید موهای مناطق مختلف سر و بدن را بررسی کند و تشخیص دهد که کدام ناحیه برای انتخاب به عنوان بانک مو جهت استخراج فولیکول مناسب است. از آن جایی که موها در قسمت های مختلف بدن، در فازهای مختلفی از رشد قرار می گیرند، مهم است که مویی که برداشت می شود در مرحله استراحت نباشد. دتمار هامان، هافبک سابق تیمهای بایرن مونیخ، لیورپول و تیم ملی آلمان نیز اخیرا دچار ریزش مو شد اما تصمیم گرفت با کاشت مو، جلوی ریزش موی خود را بگیرد و آن را ترمیم کند.

دیدگاهتان را بنویسید