چگونه الماس تشکیل میشود ؛ انواع الماس و کاربردهای آن – تکراتو

علاوه بر این، به رنگهای مایل به قرمز، سفید یا زرد مایل به قرمز نیز وجود دارد. سابقه داشتن سنگ کلیه نیز احتمال ایجاد سنگ کلیه و سنگساز شدن کلیه در آینده را افزایش میدهد. آب لیمو به علت داشتن سیترات که عامل مهاری برای تشکیل سنگ کلیه هست توصیه میشود .در هر حال اکثر مواقع استفاده از آنها برای پیشگیری کارآیی دارد . مهره ها به دلیل داشتن بار های مغناطیسی مثبت و منفی که دارند داخل سرکه به هم جذب می شوند. از این رو که هم تمیز کردن آن به آسانی انجام میشود و هم اینکه تغییر بسیار زیادی در جلوه فضا، بدون نیاز به بازسازی اساسی ایجاد میکند نکته جالب این سنگ ترکیب شدن آن با طر حهای مختلف به دلیل وجود سایه روشنهای متفاوتش میباشد.

وقتی صحبت از سنگفرشها و دیواره میشود، تراورتن یک انتخاب مناسب است، آشپزخانهها، راهروها، سرسراها و سرویسهای بهداشتی همگی میتوانند از مزایای استفاده از سنگ تراورتن بهرهمند شوند، سنگی که به فراخور دکوراسیونهای مختلف نماهای متفاوتی دارد و همچنین استحکام بالایی جهت استفاده در محلهای پر رفت و آمد، میتوان گفت دیوارهای کاشی کاری شده با این سنگ انتخاب محبوبی برای لابی هتلها و یا مراکز همایش هستند. بهتر است این علائم را پیشاپیش تشخیص دهیم و برای ازبینبردن پوست مرده از درمانهای خانگی استفاده کنیم. این درحالی است که یک مولداویت اصل قیمتی خیلی بیشتر از این مقدار دارد.

داستان ما با یک محفظه وسیعی از ماگمای نیمه ذوب شده که در حدود 5 مایلی زیر پارک قرارد دارد آغاز میشود. هرچند زمینه سنگ اوپال، تیره تر باشد تا پدیده آن واضح تردیده شود، با ارزش تراست، پس به طور کلی اوپال سیاه (black opal) از اوپال سفید (white opal) ارزش بیشتری دارد. از نظر زمین شناسی ممکن است تراورتن یک سنگ جوان باشد اما باید این موضوع را در نظر گرفت که این سنگ در طی زمان آزمایش خود را پس داده است Roman colosseum در خصوص سنگهای تراورتن دلیل انکار ناپذیری را بیان میکند و آن هم ساخته شدن ساختمانهای قدیمی از ترکیبی از سنگهای جوان است.

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱، ایمنی این سلاحهای تولیدی و مواد قابل شکافت موجود در آنها، تبدیل به یک معضل ایمنی و سلامت عمومی شد. علاوه بر این از سنگ تکاب در بخشهای داخلی ساختمان مانند دیوارههای داخلی و نماهای مدرن و شکیل نیز استفاده میکنند. برای ساخت شومینهای چشمگیر که قرار است به یک کانون گرم در اتاق نشیمن تبدیل شود میتوان از سنگهای تراورتن برای اطراف آن استفاده کرد و یک طاقچه نیز در بالای آن ساخت.

از سورتهای ضعیفتر این سنگ نیز میتوان جهت تهیه جدولهای سنگی و در پوشها استفاده کرد. قرنهاست که از تراورتن برای ساختن شگفتیهای نفیس معماری استفاده میشود، که تا به امروز نیز پابرجا مانده است همچنین دوام و زیبایی پایدار این سنگ باعث شده سازندگان و صاحبان ملک در پروژههای ساخت و ساز خود از آن به عنوان سنگفرش و یا کاشی استفاده کنند. معدن کوچکی که اکنون غیر فعال است به شما اجازه میدهد تا یک نگاه اجمالی به بافت سنگها و عملیات استخراج آن بیندازید، دیوار های صافی که تراشیده شدهاند و نمایی از برشهای لایه لایه جلوه زیبایی از سنگ تراورتن را به نمایش میگذارد.

این سنگ از معادن شهر محلات در استان مرکزی استخراج شده و جز بهترین سنگ های نمای ساختمان می باشد. ساب پذیری خوبی که سنگ تراورتن کاشان دارد، باعث شده تا سنگی براق و صاف در ساختمان داشته باشید. معادن سنگ تراورتن عمدتا در ترکیه، مکزیک، چین، پرو، و ایران وجود دارد. در دوران روم باستان ، سنگ تراورتن تیوولی به دلیل اینکه در دسترس بود و برش و شکل دهی آن نسبتاً آسان بود ، به مصالح ساختمانی محبوب مردم تبدیل شد.

سنگ تراورتن کاشان که جزء تراورتنهای محبوب شناخته میشود، در رنگهای شکلاتی، کرم و گردویی در بازار موجود است. هرآنچه که در چشمههای آب گرم بیفتد با کلسیت پوشیده میشود، برگ، چوب و یا حتی پر ! همانطور که معمولا در ساختمانهای تجاری، موزه ها، دادگستریها و فضاهای عمومی مشاهده میشود، تراورتنهایی که دارای روکش هستند و یا کاشیهای بزرگ انتخابی زیبا و لطیف برای پوشش دیوارهای داخلی و خارجی میباشند. به این دلیل که میتوان آن را با انواع سنگهایی که برای دکوراسیون خارجی بکار برده میشوند مطابقت داد و همچنین الگوهای بسیاری وجود دارند که میتوان از آنها برای چیدمان استفاده کرد.

این سنگ طبیعی بسیار پرکاربرد است، میتوان از آن در شماری از فضاها اعم از داخلی و خارجی استفاده کرد. آکوامارین به طور سنتی برای تصفیه آب توسط رومیان استفاده می شد. زمانی که از چشم انداز معدن به طاق ورودی معرف پارک یلوستون نگاه میکنید چشمههای بزرگ آب گرم را میبینید که با رنگ سفیدشان منظره چشم نوازی را ایجاد میکنند. گاهی اين سنگ با آزوريت (Azurite ) که يک سنگ آبى کربنات مس(آبدار ) است اشتباه می شود. در این شرایط پوشش گیاهی سهم ناچیزی در فرآیند ته نشینی دارد، و نقش احتمالی آن ایجاد یک داربست و یا محافظ برای تهنشینی کلسیم کربنات است.

تعادل در غنی سازی بی کربنات کلسیم از آبهای زیرزمینی با فشار کربن دی اکسید موجود در خاک بیشتر از هوای موجود در جو است. نفریت حالتی صابونی با پرده رنگی کهنه و ظاهری فشرده است اما جیدایت بیشتر سرزنده و با پرده رنگی شفاف است. گرچه سنگ تراورتن انتخاب مناسبی برای کانتر آشپزخانه نیست اما استفاده از آن برای کاشیهای دیوار یک آشپزخانه سنتی صحنه زیبایی را ایجاد میکند. ورودیهای بتنی در خانهها هیچ جذابیت ظاهری ندارند، اما سنگفرش تراورتن میتوانید این فاکتور را به ملک شما اضافه کند که این امر بر زیبایی خانه شما میافزاید همچنین سنگ تراورتن در برابر ساییدگی، چرخه گرما و ذوب شدن مقاوت بالایی دارد.

سطح روی این سنگ از موجهای خاص و منظمی تشکیل شده است و رنگ کرمی عسلی آن به زیبایی سنگ افزوده است. برای تمیز کردن این سنگها، چند قطره از محلول آب و پودر صابون را روی سنگ بمالید، سپس با پارچه بدون پرز یا پارچه میکروفایبری روی سطح سنگ را تمیز کنید. با این حال، این طبقه بندی تجاری است و تمایزی است که بازاریابان سال ها پیش ایجاد کردند و این تصور غلط را ایجاد می کند که سنگ های قیمتی از سنگ های نیمه قیمتی ارزشمندتر هستند.به عنوان مثال، یک گارنت سبز “Tsavorite ” از یک یاقوت کبود با کیفیت متوسط ارزشمندتر است.

برخی از انواع سنگهای تراورتن جهت استفاده در حمامها کاملا آب بندی شدهاند و غیر قابل نفوذ میباشند، استفاده از این سنگها نه تنها باعث زیباتر شدن فضای حمام میشود بلکه عدم مشاهده لکههای آب بر روی این سنگها اسباب راحتی آن دسته از افرادی که هر روز وقت تمیز کردن حمام را ندارند فراهم میگردد. درصورتی که شما در حیاط خانه خود استخر دارید، سنگ تراورتن یک انتخاب شگفت انگیز برای کفپوش استخر شما به حساب میآید، بدین ترتیب که نه تنها از لیز خوردن شما در اطراف استخر جلوگیری میکند بلکه در روزهای گرم تابستان نیز خنک میماند و شما به راحتی میتوانید در کنار آن قدم بزنید بدون اینکه پا هایتان بسوزد.

ترکیبات معدنی سنگ تراورتن همانند سنگ مرمر و آهک میباشد بنابراین خصوصیات مشابهی نیز دارند. گستره عظیم رنگهای پادگانههای تراورتنی شامل رنگ سفید خالص رنگهای طلایی، سبز، نارنجی و قهوه ای میباشد قابل توجه است که این گستره رنگ ها از برگرفته از باکتریهای گرمادوستی بوجود میآید که در آب گرم رشد میکنند. آب سنگین در برخی از رآکتورهای هستهای به عنوان کندکننده سرعت نوترون به کار میرود. خنک سازی این آبها و تفاوت فشار کربن دی اکسید بین اتمسفر و سیستم آبخوان حرارتی باعث تولید پلاکهای گسترده و قطور تراورتن میشود و اثر ته نشین شدن با سرعت بیشتری اتفاق میافتند.

جالب است بدانید، با اینکه کشورهای آفریقایی و روسیه بازار تولید الماس را در دست دارند، اما تجارت الماس در دومین شهر بزرگ بلژیک یعنی آنتورپ صورت میگیرد. هضم مواد غذایی که مستعد تولید گاز هستند. امروزه نیز مواد اصلی سنگ پا از معادن قروه تهیه میشود. به صورت توده ھای فشرده یا عدسی ھای جدا از ھم درون شکاف سنگھا به صورت گرد یا قلوه ای شکل نیز یافت می شود. علاوه بر نما میتوان در محیط داخلی ساختمان نیز از یان سنگ زیبا استفاده کرد.

استفاده از این سنگ یکی از نشانههای خوش ذوقی شماست. صاحب کنونی این سنگ ناشناخته است و ارزش حدودی آن حداقل ۹۰ میلیون دلار آمریکا تخمین زده شده است . تعیین ارزش سنگ کوارتز چگونه است؟ راهرویی که شما را به سمت درب ورودی هدایت میکند و یا مسیری که میهمانان شما را به باغ می رساند میتوانید با استفاده از سنگ فرشهای طبیعی جذابتر کنید، بهترین قسمت این ماجرا نصب آسان سنگ فرشهای تراورتن میباشد. این سنگ طبیعتا دارای بافتی متخلخل است که هم میتوان ظاهر آن را بصورت طبیعی باقی گذاشت و هم اینکه با مخلوطی از دوغاب آن را پر کرد تا سطحی صاف ایجاد شود.

کلسدونی از رشته های میکروسکوپی که موازی هم هستند ساخته شده است، کلسدونی استالاکتیک های انگور مانند یا به شکل کلیه متخلخل شعاعی که با چشم غیر مسلح دیده می شود، دارد. به طور متوسط چشمههای گسترده فعال به طور حیرت انگیزی هرساله ضخامتی برابر با 8 اینچ به سنگهای جدید اضافه میکند. باز هم200.000 سال بسیار جوان است؛ یک گرانیت معمولی هزار برابر یا حتی ده هزار برابر قدیمی تر است! و حتی پیش بینی شده پروژه سنگ کفپوشهای موزه گتی بیش از 50 سال طول بکشد. توپاز(Topaz ) تاریخچه ای قدیمی دارد که به دو هزار سال پیش بازمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید