پیرسینگ گوش،لب،ناف (عوارض،خطرات،نحوه انجام و عکس) – پارسیان لب

در اواخر این مرحله زمانی، تغییرات محسوسی در موهای جدید ایجاد میشود و شروع به ضخیم و پرپشت شدن میکنند. این که پیرسینگ چیست و دقیقا از کجا آمده، چگونه به عنوان اکسسوری و کامل کننده استایلهای مختلف استفاده میشود و چه انواعی دارد را با هم میخوانیم تا دید بازتری نسبت به آن داشته باشیم. پس اگر بدانید پیرسینگ چیست، این را هم میدانید که گوشوارههای ساده ما نیز به نوعی آن را شامل میشوند. فرقی ندارد که درباره کدام یک از انواع پیرسینگ صحبت کنیم، همه آنها نوعی تغییر یا اصلاح بدنی محسوب میشوند و دارای کاربرد زیبایی شناسانه هستند؛ هر چند در ابتدا تنها برای جذابیت ظاهری به کار نمیرفتند و دارای مصارف آیینی و حتی مذهبی بودند.

همچنین پیرسینگ یا همان سوراخ کردن بینی، لب و زبان یک نوع عمل زیبایی بوده که در بین جوانان بسیار شایع شده است. پیرسینگ ناحیه ژنیتال مانند پیرسینگ نواحی دیگر با هدف افزایش زیبایی این ناحیه انجام میگیرد. در نهایت پزشک به کمک ابزار مخصوص یا با استفاده از دستگاههای اتوماتیک گرافتها را در ناحیه گیرنده میکارد. در پیرسینگ موقت گوش گوشوارهها بدون نیاز به سوراخ کردن و به کمک چسب، آهنربا یا شیارهای روی گوشواره بر روی گوش نصب میشوند و هیچ عارضهای ایجاد نمیکنند.

متخصصان معتقدندک سوراخ کردن بدن ، عوارض جانبی بلندمدت و بسیار خطرناکی به همراه دارد. با اینحال و با در نظر گرفتن تفاوتهای بدن انسان در اشخاص مختلف، عوارضی مانند درد، مورمور شدن، احساس کرختی در سر و تورم را میتوان در اغلب روشهای کاشت مو انتظار داشت. بعد از پیوند مو با استفاده از گاز استریل یا باند پوست سر شما را برای چند روز میپوشاند. نتایج پیوند سلول های بنیادی مو با این روش بی تردید منحصر به فرد هستند و با روش های دیگر پیوند مو سازگار نیستند. قبل از شروع کاشت مو، داروی بی حسی به پوست تزریق می شود و بعد از گذشت چند دقیقه، پوست به طور کامل بی حس خواهد شد، به گونه ای که فرد متوجه هیچ یک از مراحل جراحی نمی شود و دردی را نیز احساس نخواهد کرد.

به مدت یک هفته، بعد از هر وعده غذایی از دهان شویه استفاده کنید. پس از انجام پیرسینگ و ایجاد سوراخ، یک حلقه­ی اولیه تا زمان بهبودی کامل درون آن قرار می­گیرد که تا انتهای این مدت هرگز نباید از محل خود خارج شود. پس از پایان این دوره به متخصص مراجعه کرده و از او بخواهید تا حلقه جدید را جایگزین حلقه­ی اولیه کنید. هرگز حلقه­ی اولیه را تا پایان دوره­ی بهبودی خارج نکنید.

برای این کار از یک گوش پاک­کن استفاده کرده و با ظرافت و دقت کافی، زیر پیرسینگ را با محلول آب و نمک نظافت کنید. شستشو و نظافت پیرسینگ می­تواند از بروز عفونت جلوگیری کند. همچنین باید زیر شی خارجی که در محل سوراخ قرار گرفته­است را نظافت کنید. در روزها و هفتههای ابتدایی پیرسینگ خود را در نیاورید، چرا که سوراخ آن به سرعت بسته میشود. چرا که بسته به نوع جراحی کاشت مو با تشخیص پزشک کاشت مو ، از این موها برای انتقال استفاده میشود. زمانی که آماده پیرسینگ بودید، سوزن را از بسته اش خارج کنید.

به طور کلی پیرسینگ (Body piercing) به روند وارد کردن یک سوزن به برخی قسمتهای پوست بدن یا غضروف به منظور ایجاد یک سوراخ برای قرار دادن جواهرات در آن گفته میشود. نخستین اقوامی که بر اساس یافتههای باستان شناسی گوش خود را سوراخ کردند سومریان و هندیها بودند. 5. در انتها بینی خود را با استفاده از یک دستمال کاغذی یا یک تکه پنبه­ی استریل خشک کنید. 3. یک تکه پنبه یا گاز استریل را به محلول آغشته کنید و آن را به آرامی روی محل پیرسینگ قرار داده و به مدت 3 تا 4 دقیقه آن را تمیز کنید.

در این مدت لازم است محل زخم حداقل دو مرتبه در روز با محلول آب و نمک تمیز شود. در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود. حداقل تا 24 ساعت پس از پیرسینگ بینی حمام نکنید. در مورد مردان نیز اگر سوراخ کردن بینی مصداق شبیه شدن مرد به زن باشد و یا ترویج فرهنگ غربی به حساب آید، اشکال دارد. اما حالا سوراخ کردن بدن به روش امروزی نسبت به روش گذشتگان بسیار بحث برانگیز است. حال که بحث از پیرسینگ چیست و تاریخچه آن به این جا رسید، لازم است آن را در عقاید اسلامی و فرهنگ ایرانی بررسی کنیم.

این کلینیک که در شهرهای بزرگ دیگر هم شعبه دارد در شهر تهران یکی از بهترین مراکز کاشت مو را با درجه رضایت بالای کاربران تاسیس کرده است. سوراخ کردن بینی و ابرو هم درفرهنگ هندی ها، آفریقایی ها و رومی ها گسترش پیدا کرد و امروزه ما رکورد های جهانی بسیار عجیبی از سوراخ کردن های موقت یا دائمی در بدن می بینیم. معمولا سوراخ پیرسینگ بعد از مدتی ترمیم میشود و تقریبا اثری از آن باقی نمیماند. ۱- داشتن همراه مریض برای بعد از بیرون آمدن از اتاق عمل نیاز میباشد.

اگر شما به اندازه کافی کنجکاو هستید که با تاثیرات مخرب عمل سوراخ کردن بدن آشنا شوید، در این مقاله 7مورد از متداول ترین عوارض جانبی سوراخ کردن بدن برای شما جمع آوری شده است. بهتر است این افراد حتما با پزشک متخصص مشورت کرده و بعد اقدام به سوراخ کردن بینی کنند. اگر در دهههای 70 به بعد متولد شده باشید، حتما ترس پدر و مادرها از پیرسینگ کردن فرزندان خود را دیده اید! بعد از استحمام نیز به هیچ عنوان نباید از سشوار استفاده کنید، چرا که حرارت به گرافت ها آسیب می زند و نتایج جراحی از بین خواهد رفت.

به عنوان مثال اگر شخصی به 3000 گرافت مو نیاز داشته باشد در روش FIT باید هزینه ای معادل 7 میلیون تومان و با روش SUT، هفت میلیون پانصد هزار تومان متقبل شود. اکنون، هندیها، عربها و بسیاری از اقوام خاورمیانه این کار را به عنوان امری رایج انجام میدهند. دیگر اقوام باستان، همچون بومیان آمریکا، استرالیا و آفریقا، یونانیان باستان، آزتکها، مایاها و… دلیل این موضوع، آن است که فولیکول های ناحیه ریش نسبت به دیگر موهای بدن، از بیشترین شباهت با فولیکولهای موی سر بهره میبرند. این مساله اغلب منجر به ایجاد جای زخم بیشتر و برجسته تر در ناحیه اهدا کننده می شود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین و خاص ترین مدل های ناخن کدام اند؟ او بیان کرد: وقتی که فرد اقدام به برداشت کاشت ناخن مصنوعی خود میکند به دلیل تراشیدن سطح آن مینای ناخن از بین میشود. واحدهای فولیکولی مو مناسب از هر گرافت توسط دستگاه برداشت و کاشت توسط تکنسین کاشت مو زیر نظر پزشک انجام میشود. این دستگاه فرانسوی به نام omnigraft و اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. در صورت وجود هرگونه اشتباه یا خطای پزشکی و نبود پزشک صدمات جبران ناپذیری به سلامتی شما وارد می شود. در گذشته برای این مشکل راهحل کاربردی وجود نداشت، اما به مرور زمان با پیشرفت علم و تکنولوژی روش کاشت مووارد حیطه پزشکی شد.

اما همانطور که اشاره کردیم روش FUT نیاز به برش و عمل جراحی دارد اما با این وجود تعداد فولیکولهایی که میتوان از آن برداشت کرد بیشتر از سایر روشها است. درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟ با این وجود، درصد موفقیت کاشت مو با تکنیکهای مختلف ممکن است کمی متغیر باشد؛ اما در حالت کلی و با روش­های جدید، بسیاری از افراد راضیاند. در ۳۵ تا ۸۵ درصد موارد یک سال پس از ریزش مجددا رویش را شاهد خواهیم بود.

رعایت این نکات علاوه بر تسریع روند بهبودی، جلوی بروز عوارض احتمالی را نیز می گیرد و نتایج عالی و طبیعی را شاهد خواهیم بود. برای جلوگیری از بروز این عارضه، رعایت نکات بهداشتی الزامی است. ۵- طبق دستور پزشک داروهای تجویز شده از جمله آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت را استفاده نمایید. تغییر سبک زندگی میتواند یکی از راهحلهای جلوگیری از ریزش مو باشد. 9- کیست. در مکانهایی که کاشت مو با شدت بیشتری انجام میشود ظاهر میگردد، اندازه متفاوتی دارند و غالبا رنگشان بنفش است.

لازم است بگوییم که استفاده از پیرسینگ گاه به افزایش لذت جنسی مربوط میشود و در نواحی پستان و آلت تناسلی مرد و زن نیز کاربرد دارد. این روش نسخه کامل تر نسبت به باقی روش های کاشت مو است فولیکول های منحصر بفرد از نواحی اهدا کننده برداشته شده و ترجیحا یکی پس از دیگری به محل دریافت کننده کاشت می شوند . در صورتی که متوجه ریزش مو در برخی نواحی شدید، حتما با پزشک در خصوص مصرف مکمل یا دیگر درمان های دارویی مشورت کنید. البته در صورتی که هنوز پیرسینگ بینی به طور کامل درمان نشدهاست، باید به متخصص مراجعه کرده تا او حلقه پیرسینگ را خارج کند.

اما اگر بخواهید بدون سوراخ کردن لبتان یک حلقه لب داشته باشید، با ما در فن تریکس همراه باشید. همچنین می توانید با مراجعه به لینک زیر از وب سایت فن تریکس، با طرز ساخت حلقه بینی در خانه نیز آشنا شوید. همچنان که علاقه به سوراخ کردن بدن بیشتر می شود، مشکلات فیزیکی و بهداشتی مرتبط با این عمل نیز بیشترگزارش داده می شود. این مشکلات باعث شد که کلیسا و دین مسیحیت پیرسینگ را محدود کند و با عقیده بر کامل بودن بدن انسان، اعمال هر گونه تغییر بر آن را نادرست بداند.

دیدگاهتان را بنویسید