پیرسینگ بینی: همه چیز را دربارهی سوراخ کردن بینی بدانید! – مجله سلامت دکترتو

همان طور که گفته شد از زمان های قدیم استفاده از پیرسینگ گوش مرسوم بوده است و این محصول در بین فرهنگ های مختلف برخی کشور ها رایج بوده است. به همین دلیل به آن میکرودرمال یا نگین کاری گفته میشود. بهتر است پس از پیرسینگ، روزانه ناف و اطراف آن را به کمک پنبه و محلول آب و نمک دریا یا سرم فیزیولوژی تمیز کنید. پیرسینگ ناف همانند دیگر مدلهای پیرسینگ بدن یک نوع سوراخکاری است که در نواحی اطراف ناف انجام میشود. از آن جایی که روند ریزش مو معمولا از دهه بیست زندگی آغاز می شود و تا سی سالگی ادامه پیدا می کند، توصیه می شود بعد از سی سالگی نسبت به انجام کاشت مو اقدام شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد.

معمولا توصیه میشود مصرف این داروها با تایید پزشک 10 روز قبل از عمل کاشت مو قطع شود. بله، پروسه انجام آن کمی درد دارد و بعد از آن نیز احتمالاً برای چند روز درد خواهید داشت. اما در روش FIT به این دلیل که فولیکول ها بصورت تکی و با حساسیت بالایی از بانک مو برداشت می شود و زمان بیشتری هم صرف آن می شود، در نتیجه هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد. اما حالا سوراخ کردن بدن به روش امروزی نسبت به روش گذشتگان بسیار بحث برانگیز است. اما این سوراخکاری به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارد چون حرکات این ناحیه از بدن زیاد است و زمان بهبودی محل زخم آن هم طولانی است.

فرد متخصص، سوزن مخصوص یک بار مصرف را تمیز و ضدعفونی میکند و پس از انجام کار هم آن را دور میاندازد. اگر دچار خونریزی شدید و طولانی مدت گشتید، در اسرع وقت پزشک خود را در جریان بگذارید. بنابراین اگر به درستی از آن محافظت نکنید، محل پیرسینگ دردناک یا دچار عفونت میشود. سوراخ کردنِ بافت نرم تیغه میانی یک نوع دیگر از پیرسینگ دماغ است که انجام آن مستلزم داشتنِ تجربه و مهارت است زیرا احتمال دارد که در حین عمل، تیغه بینی دچار پارگی و آسیب شود.

بلافاصله بعد از سوراخکاری امکان دارد محل پیرسینگ خونریزی کند، متورم یا دچار قرمزی شود که کاملاً طبیعی است و نباید نگران شوید. بیمار بعد از انجام این روش از کاشت مو ، تغییرات را کاملا حس می کند . بعضی از مواد تشکیل دهنده ي این محصولات در نهایت باعث خشکی لب ها میشوند و شـما را وادار می کنند دائماً از نرم کننده استفاده کنید. اما در پیرسینگ دائمی، بافت لب در نقاط مختلف سوراخ و حلقه یا نگین تزئینی از آن آویزان میشود، این کار ممکن است در بالا، کنار یا لب پائینی صورت بگیرد. همچنین باید این نکته را در نظر بگیرید که آیا اجازه دارید گوشهایتان را در محل کار یا مدرسه سوراخ کنید، زیرا پس از سوراخ شدن گوش ها، بسته به نوع سوراخ کردن، نمی توانید چندین هفته آن را از گوش بیرون بیاورید.

بنابراین اگر علاقهمند به سوراخ کردن عضوی از بدن خود برای زیبایی و جلوهگری هستید، توصیه میکنیم مدلهای ساده و کم خطر پرسینگ گوش را که عبارتند از: سوراخ کردن نرمه، پهنای نرمه، لاله و نهایتاً هلیکس یا همان قسمت خمیده گوش را ترجیح بدهید. معمولاً افراد متخصصی که پیرسینگ انجام میدهند از اتوکلاو به منظور نابودی باکتریهای موجود روی ابزارها استفاده میکنند. پیرسینگ (Piercing) یا همان سوراخ کردن پوست به منظور واردکردن اشیای تزئینی و جواهرات به بدن می باشد که فقط مختص ناف نیست و برای قسمتهای دیگر بدن نیز انجام می گیرد.

متداولترین و محبوبترین مادهای است که برای ساخت اشیای تزئینی پیرسینگ استفاده میشود. در پیرسینگ اوربیتال گوشواره اغلب به شکل قلب، گل و در حالت کلی یک منحنی بسته است؛ در حالی که در پیرسینگ صنعتی از گوشوارههایی با شکل دمبل یا میله استفاده میشود. در نتیجه اگر متوجه شدید به طلا حساسیت دارید باید سراغ جواهراتی بروید که در ساخت آنها نیکل استفاده نشده است؛ چون طلا به خودی خود حساسیتزا نیست. در اغلب موارد از ترکیبی از دارو درمانی و کاشت مو برای بهبود طاسی سر در زنان استفاده میشود. ایجاد این زیبایی برای زنان باردار توصیه نمیشود در ضمن کسانی که این مدل پیرسینگ را روی ناف خود انجام میدهند نباید اجازه بدهند که شکمشان بزرگ گردد یا تغییر اندازه بدهد.

در این نوع زیباسازی بدن، در بافت بالای ناف یک سوراخ ایجاد و حلقهای تزئینی از آن عبور میدهند. سال های سال است که افراد زیادی برای شکاندن این رکورد جهانی جان خود را از دست میدهند. این موضوع موجب میشود تا گزینهی کاشت مو با استفاده از موهای بدن را مد نظر قرار دهیم. در هنگام سوراخ کردن ابتدایی پوست نیز از سوزنی با جنس تیتانیوم استفاده میشود. وجود این علائم تا چند روز بعد از سوراخ کردن طبیعی است.

توجه داشته باشید که مشاهدهی مایع سفید رنگ از ناف تا چند روز بعد از انجام پیرسینگ کاملاً طبیعی است. هر روز ناف را با محلول سالین استریل شستوشو دهید. بدتر از همه ی آنکه با اینکار با گذشت زمان، موادمعدنی دندان ها از بین میرود، چون محصولات سفید کننده مینای دندان را از بین برده ودر نتیجه دندان ظاهری شفاف پیدا میکند. از جمله این ها میتوان به کاشت شاخ روی سر ، دست ، و همچنین پیرسینگ های متعدد از جمله پیرسینگ بزرگ لاله ی گوش وی اشاره کرد. پیرسینگ ناف به دیگر کشورها از جمله ایران هم سرایت کرد.

نیکل از جمله مواد موجود در زیورآلات فلزی است که باعث ایجاد حساسیت میشود. روشهای متفاوتی در درمان ریزش مو وجود دارد که یکی از این روشها کاشت مو است. به هر حال این نوع از پیرسینگ های دست ساز کاملا سلیقه ای هستند و با به کار بردن خلاقیت می توان شکل های متفاوتی از آنها را ساخت. بهتر است برای بدست آوردن نتیجه مطلوب در پیوند مو این شرایط را تا دو هفته پس از انجام عمل جراحی رعایت نمایید.

2. یک­چهارم قاشق چای­خوری نمک بدون ید را در یک فنجان آب گرم حل کنید تا یک محلول آب و نمک بدست بیاید. بهترین ها را لیست کرده ایم. در سه یا چهار هفته ی اول، گوشواره ها را از گوش خود در نیاورید. تزریق چربی در مواردی مثل رفع چین و چروک صورت، برطرف کردن افتادگی پوست صورت و گونه ها در اثر کاهش چربی (معمولا به علت افزایش سن)، افزایش حجم سینه و باسن و افزایش حجم لب ها انجام میگیرد. در این روش فرد بی حس می شود سپس فولیکولهای مو از ناحیه پشت سر (معمولا) برداشته و فریز می شود سپس به جایگاه طاسی منتقل میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید