پیرسینگ بینی؛ همه چیز درباره سوراخ کردن بینی – لیلیمگ

سوراخ کردن ابرو مشابه سایر انواع پیرسینگ با یک زخم همراه است که این زخم برای بهبودی کامل و بسته شدن نیاز به زمان دارد. در نظر داشته باشید که پیرسینگهای سطحی معمولا دائمی نیستند و پس از مدت زمانی سوراخ جمع شده و بسته میشود. این سوزن از پایین ابرو و به صورت عمود بر راستای ابرو وارد شده و از بالای آن خارج میشود. بهتر است در دو هفته اول بعد پیرسینگ روزانه یک تا دو مرتبه سوراخ ابرو را با آب و نمک شستشو داده و کبرههای اطراف سوراخ را پاک کنید. برای این کار هم میتوانید یک تکه پنبه را در محلول خیسانده و روی ابرو قرار دهید و هم میتوانید از یک گوش پاک کن استفاده کنید.

درباره اینکه دوست دارید کدام قسمت از گوشتان یعنی نرمه گوش یا غضروف گوش را سوراخ کنید، حتما فکر کنید. بسیاری این کار را برابر با شیطان پرستی، ترویج فرهنگ غربی و یا به اصطلاح جلف بودن میدیدند و در عوض خیلی از بچهها دوست داشتند پیرسینگ کنند و حتی این کار را بدون اطلاع دادن به پدر و مادر خود انجام میدادند. تزریق چربی نوعی عمل زیبایی و گاهی ترمیمی است که در بسیاری از موارد جایگزین تزریق ژل شده است.

بسیاری از متخصصان جواهرات طلا یا تیتانیوم را بهترین انتخاب میدانند زیرا این دو ماده روند بهبودی زخم را سریعتر کرده و معمولا هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمیکنند. زیرا باقی ماندن حلقه اولیه درون سوراخ نقشی کلیدی در بهبود هرچه سریعتر زخم و جلوگیری از عوارض بعد از پیرسینگ دارد. البته اگه تحمل سوراخ کردن بینی خود را ندارید، ولی از پیرسینگ بینی خوشتان می آید، می توانید خودتان حلقه یا پیرسینگ فیک بینی بسازید. در این نوع از پیرسینگ از سوزن کانولا گیج 12 تا 18 استفاده میشود. در این مدلها از یک فنر برای نصب حلقه روی ابرو استفاده میشود.

در طرف مقابل، در پیرسینگهای سطحی احتمال پس زدن حلقه یا جواهر پیرسینگ توسط بدن زیاد است. در کنار این دو مدل، نوع دیگری از جواهر پیرسینگ هم وجود دارد که به پیرسینگ ابروی مارپیچ یا اسپیرال معروف است. در واقع پیرسینگ ابرو در کنار پیرسینگ نوک سینه، پیرسینگ پره بینی، پیرسینگ نرمه گوش و پیرسینگ هلیکس گوش از رایجترین انواع پیرسینگ در بین آقایان است. پیرسینگ نرمه و غضروف گوش معمولا با استفاده از گانهای مخصوص (دستگاه تفنگ مانند) انجام شده و برای قسمتهای دیگر بدن از سوزن استفاده میشود. SUT یکی از روشهای مهم و مناسب کاشت مو است که بدون نیاز به بیهوشی و با کمترین میزان آسیب به پوست و بانک موی بیمار انجام میشود.

روش کاشت موی FUE قیمت بیشتری نسبت به روش FUT دارد.. سوراخ کردن ابرو با زاویه 35 درجه نسبت به گوشهی خارجی چشم متدوالترین محل برای این پیرسینگ است. این روش نسبت به سایر روشهای سوراخ کردن گوش درد کمتری دارد و دوره درمان آن نیز کوتاهتر است. در واقع چون بینی، پوست و چربی زیادی ندارد، این برداشت درست بوده و پیرسینگ بینی کمترین درد را دارد. همچنین برای پیشگیری از این عارضه بهتر است از سوزنهای بزرگ برای سوراخ کردن بافت پوست استفاده شده و سوراخ در عمق مناسبی از بافت پوست ایجاد شود. برای پیشگیری از این مشکل لازم است که از یک سوزن با اندازهی مناسب استفاده شده و همچنین سوراخ در عمق مناسبی از پوست ایجاد شود.

کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی با بهرهگیری از بهروزترین فناوری دنیا و متخصصین مجرب آماده ارائه کلیه خدمات زیبایی شامل پیوند موی طبیعی، کاشت مو، کاشت ابرو و مژه، تزریق ژل، لیپوماتیک، لیزر موهای زائد، مزوتراپی، تزریق فیلر و تزریق بوتاکس به شما عزیزان میباشد. برای دریافت هزینه تقریبی کاشت مو و روش مناسب برای کاشت مو میتوانید با کلینیک رویان مو سلامت تماس بگیرید. قابل ذکر است که فقط چند مرکز معتبر در آمریکا و اروپا مجهز به کاشت موی تمام اتوماتیک با دستگاه Super FUE plus هستند و کلینیک رویان سلامت مفتخر است که به صورت انحصاری مجری کاشت مو با دستگاه تمام اتوماتیک Super FUE plus در ایران و خاورمیانه باشد و به این ترتیب جز چند کلینیک برتر دنیا قرار گرفته است.

شاید اسم دکتر نیلفروش زاده برای شما آشنا باشد یا ایشان را در برنامه های سلامت تلویزیون دیده باشید. از طرفی، پیرسینگ ناف طی دوره بارداری یا جراحی میتواند منبع مهمی برای عفونت باشد. از مهمترین علائم پیرسینگ ابرو میتوان به خروج چرک سبز یا قهوهای از زخم اشاره کرد. در این شرایط اگر انگشت را روی نواحی قرمز قرار دهید، گرمایی غیرطبیعی را احساس خواهید کرد که نشانهی عفونت است. توصیه کلی ما در این شرایط این است که اگر در مراحل ابتدایی عفونت قرار دارید، از دستور زیر برای نظافت و درمان عفونت پیرسینگ ابرو استفاده کنید.

بعد از این زمان و با نظر متخصص میتوانید حلقه اولیه را خارج کرده و از جواهر مد نظر خود استفاده کنید. پس از چه مدتی میتوان حلقه اولیه پیرسینگ ابرو را تعویض کرد؟ تعویض حلقه اولیه پیرسینگ موضوعی حساس است که به هیچ عنوان نباید خودسرانه و با عجله در مورد آن عمل کرد. پس زدن حلقه پیرسینگ معمولا زمانی رخ میدهد که فشار پد روی پیرسینگ بیش از اندازه باشد.

همانطور که گفته شد، معمولا پیرسینگ ابرو به صورت عمودی یا ورتیکال انجام میشود. افرادی که بین سن 18 تا 25 هستند برای کاشت مناسب نیست البته در موارد خاص که پزشک معالج با بررسی نوع ریزش موی سر و مقدار ریزش حال و آینده بیمار تشخیص می دهد که کاشت انجام دهد. در این مطلب با انواع جراحی کاشت موی سر از جمله کاشت مو به روش sut،کاشت مو به روش HRT، ترمیم مو و … ریزش موی مردانه یک روند رو به جلو و دائمی است و برای تقویت موهای موجود فرد که با وضعیت ژنتیکی او ارتباط دارد و امکان ریزش آنها در آینده وجود دارد، راهی به جز استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید نیست.

موهای ناحیهی بانک مو باید یکی دو روز پیش از عمل جراحی ایمپلنت مو تراشیده شوند تا همهی فولیکولهای موجود در آن ناحیه فعال شده، گرافتهای مویی با طول حدود یک میلیمتر را در اختیار پزشک قرار دهند. این آژینکاری به مراقبت زیادی دارد و ممکن است بیشتر از 2 ماه طول بکشد. در طول بارداری به شدت در مورد سوراخ کردن ناف و بقیه اعضای بدن، به دلیل تغییرات فیزیکی که ایجاد می شود، هشدار داده شده است.

به طور خلاصه، پیرسینگ ابرو دائمی نیست و ممکن است برای چند ماه یا حتی چند سال دوام داشته باشد. البته ممکن است این دوره تحت شرایطی به 5 تا 6 ماه نیز افزایش یابد (منبع). به ویژه در سه ماه اول بعد از پیرسینگ ابرو که دورهای حساس و حیاتی است. برای استفاده از حلقه و جواهرات لزوما نیازی به سوراخ کردن ابرو نیست. در این مدل 4 تا 6 سوراخ در بافت ابرو ایجاد شده و یک جواهر مارپیچی با 2 تا 3 حلقه در آن نصب میشود. لازم است بگوییم که استفاده از پیرسینگ گاه به افزایش لذت جنسی مربوط میشود و در نواحی پستان و آلت تناسلی مرد و زن نیز کاربرد دارد.

مدلهای دیگری نظیر پیرسینگ ابرو چسبی هم وجود دارد. سوراخ کردن ابرو مشابه سایر انواع سوراخکاری بدن عوارضی دارد. با این حال مواردی وجود دارد که به کمک کاشت مو در زنان بهبود قابل توجهی در ظاهر آنها ایجاد میشود. نکته قابل توجه این است که کاشت ابرو به روش FUE حتی در مواردی که قبلا ابرو تاتو یا هاشور زده شده باشد نیز قابل اجرا است. چه برسد به پیرسینگ ابرو که حتی در بین خانمها نیز کمتر رایج است. البته همانطور که گفتیم سوراخ کردن ابرو برای آقایان در ایران خیلی رایج نبوده و در فرهنگ فعلی جامعه پذیرفته نیست.

اما این درد موقتی است و پوستتان خیلی زود خوب میشود. این فشار مضاعف باعث فشار آوردن جواهر روی استخوان شده که در نهایت منجر به پس زدن آن توسط بدن میشود. زیرا خارج کردن جواهر قبل از بهبودی کامل زخم باعث بروز عفونت خواهد شد. البته این موارد با رعایت موارد بهداشتی به سرعت برطرف خواهد شد. همچنین احتمال تب در موارد شدید عفونت وجود دارد. ریزش مو دلایل زیادی دارد.

کلمه کاشت بیشتر مواقع برای افراد و کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که طرف مقابل بنا به دلایل مختلف دچار ریزش مو شدید و در نهایت منجر به طاسی یا کچلی قسمتی از سر شده است. چه گزینههای دیگری برای افرادی که دچار ریزش مو هستند وجود دارد؟ تهاجمی آن دسته اقداماتی هستند که با خون و عمل جراحی سر و کار دارد (کاشت مو) و غیرتهاجمی روش هایی که در آن شما بدون دوران نقاهت و خونریزی (پروتز مو) به نتیجه مطلوب خود دست خواهید یافت. به طور معمول یک کلینیک معتبر پوست و مو (کاشت مو) شامل حداقل یک متخصص پوست و مو، پزشک جراح، پزشک عمومی، پرستاران و دستیاران کاشت، منشی و خدمه دیگر می باشد، که با محاسبه هزینه های جاری به هچی وجه قیمت های پایین خدمات زیبایی قابل درک نیست.

در نتیجه این روش را تنها میتوانید در یک کلینیک مجهز به آخرین تکنولوژیها، همچون کلینیک تخصصی هلیا پیدا کنید. برای تشخیص این موضوع کافیست به صورت حضوری به کلینیک کاشت مو مراجعه کرده یا با آن تماس بگیرید. ۱. همیشه قبل از دست زدن به بینی خود دستهایتان را تمیز با آب و صابون بشویید. در نظر داشته باشید که اگر عفونت پس از چند روز شستشو با محلول آب و نمک بهبود نیافت یا تشدید شد، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید