پژوهش های سلولی و مولکولی (زیست شناسی ایران)

ژله بریلوی شما آماده است آن را از روی گاز بردارید و اگر می خواهید ژله را رنگی کنید، ژله بریلو را به چند قسمت تقسیم کرده و یا همان را به یک رنگ، رنگی کنید و برای کاور کردن کیک استفاده کنید. کلاژن مورد استفاده در تزریق ژل از منابع حیوانی (معمولاً گاوی) یا سلولهای انسانی تهیه میشود. اما مشکل اصلی آن ماندگاری کم است و معمولاً بین ۳ تا ۴ ماه از بین میروند و کمترین ماندگاری را در میان فیلرها دارند. عوارض این شکل از تزریق ژل شامل تورم، کبودی، قرمزی، خارش و درد خفیف در محل تزریق است که معمولاً طی ۲۴ ساعت برطرف میشود. مثال بارز این مسئله را در مورد آلرژیهای دارویی شاهد هستیم که مثلاً فرد بعد از تزریق پنیسیلین دچار واکنشهای حساسیتی شدید میشود. تنها فیلر حاوی PMMA که مورد تایید FDA بوده، محصولی به نام آرتهفیل (ArteFill) یا بلافیل (Bellafill) است که هردو یک فیلر هستند و توسط یک شرکت ساخته میشوند.

PMMA به دلیل سازگاری بسیار خوبی که با بافتهای زیستی دارد در محصولات درمانی بسیار استفاده میشود که از نمونههای معروف آن میتوان به سیمان استخوانی و لنزهای چشم اشاره کرد. این محصولات توسط شرکت کیمیا شفا بخش آرین و تحت عنوان و برند ایموشن تولید و در بازار عرضه می شوند. طعم های مختلفی از ژله بریلو در بازار موجود است که از جمله آن ها میتوان به طعم پرتقال، سیب، آلبالو، توت فرنگی و یا ترکیب طعم های مختلف اشاره کرد و یک کیک یا دسر زیبا را با استفاده از آن تهیه کرد. ۱۶. سفتی و توده در لب ها که گاهی اوقات می بینید، نتیجه پرکننده ای است که بیش از حد به سطح نزدیک است. کلاژن باعث قوام و سفتی پوست شده و در بافتهای محکمتر مثل استخوان یا عضروف، باعث استحکام آنها میشود. سازمان FDA برای تایید داروها و روشهای درمانی دستورالعمل خاصی دارد که گاهی باعث عدم تایید آنها میشود.

PMMA پلیمری مصنوعی و زیست تخریب ناپذیر است ولی به خوبی توسط بافتهای بدن تحمل میشود. آرتهفیل حاوی توپهای بسیار بسیار کوچک (بین ۳۰ تا ۵۰ میکرون) است که از جنس PMMA ساخته شدهاند. پلی متیل متاکریلات یا PMMA تنها فیلر دائمی مورد تایید سازمان FDA است و طبق قوانین این سازمان، تنها برای از بین بردن چین و چروکهای دور لب (مثل خط خنده) مجاز است. به هر حال قوانین FDA مورد تایید پزشکان سرتاسر دنیا است و بهتر است از آنها پیروی شود. گواهی CE به معنی این است که در ساخت یک دارو، قوانین بهداشتی رعایت شده و فرآیند تولید محصول در شرکت سازنده مورد تایید است. ژلهای دائمی دیگر مانند روغن سیلیکون، در سرتاسر دنیا طرفداران چندانی ندارد و مورد تایید سازمان FDA هم نیستند. در این حالت پوست شما سریعتر بهبود نمی یابد و خطر ابتلا به عوارض جانبی (مانند قرمزی ، لایه برداری یا درد) هم افزایش پیدا می کند. سپس آبلیمو و نشاسته حل شده در آب را به شکر اضافه نموده و آن قدر هم می زنیم که به قوام و غلظت ایده آل و مناسب برسد.

تزریق چربی که روشی بسیار عالی برای جوانسازی و حجم دهی به پوست است را در مقالهی دیگری تحت عنوان «تزریق چربی چیست؟ خادمی، س.، شکرالهی، پ.، زندی، م.، ایرانی، ش.، 1394. پوشش دهی ژلاتین-کیتوسان روی داربست پلی کاپرولاکتون سوپرامولکولی و بررسی تاثیر آن بر رفتار سلول های فیبروبلاست موشی. ژله یا سس بریلو با رسپی و مواد اولیه های متفاوتی درست میشه. این داروی ضد التهابی که غیراستروئیدی نیز هست با جلوگیری از تولید مواد طبیعی خاصی که موجب بروز التهاب می شوند، درد و التهاب را در افراد کاهش می دهد و در نهایت تورم، درد و تب را کم می کند. مسئلهای که در مورد تزریق ژل دائمی موجب نگرانی متقاضیان میشود، گلوله گلوله شدن مواد تزریقی در زیر پوست یا درون لبها است. در این جا لازم است نکتهی بسیار مهمی را در مورد تاییدیه CE یا اتحادیه اروپا به شما بگوییم. از سویی دیگر ، لوبریکانت های روغنی باعث احساس چرب بودن در این ناحیه می شوند و بسیاری از زنان را مجبور به شستشوی این ناحیه می کند که کار اشتباهی است. بنابراین این محصول با پیشگیری از هر گونه خشکی، از بروز نشانههای پیری جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید