پنیر فرآورده با ارزش شیر

پنیر موتزارلا در انواع تازه، دودی و نوعی که آبش را تا حدی گرفته اند عرضه می شود. طرز تهیه این پنیرها همانند سایر انواع پنیر است فقط به آنها نمک های محلول در چربی اضافه می کنند تا استحکام بیشتری داشته و موقع ورقه ورقه شدن خرد نشوند. در این مقاله قصد داریم چند روش ساده طرز تهیه پنیر خانگی را به شما آموزش دهیم تا این فرآورده خوش طعم را خودتان در منزل درست کنید و از طعم آن بیشتر لذت ببرید. بیشتر ماستها فقط با استفاده از چند ماده تهیه میشوند. به عنوان مثال، ارزش غذایی ماست ممکن است بسته به انواع باکتری مورد استفاده در روند تخمیر متغیر باشد. برای خوش طعمتر شدن دوغ گازدار میتوان از پودر موسیر و عرقیاتی مانند نعناع که عطر ویژه ای به دوغ میدهند استفاده شود. احتمال دریافت کلسیم بیش ازحد صرفا از طریق غذا کم است اما ممکن است باعث عوارض جانبی ناخوشایندی مانند یبوست، سنگ کلیه یا نارسایی کلیه شود.

در مورد ماست های ترش و شیرین نیزبد نیست بدانید ماست های کم چرب زودتر از انواع پرچرب ترش می شود. آن­ها گزارش داده بودند که حدود ۲۰% از طول بیماری­های فصل زمستان کم شده بود (از جمله عفونت­های تنفسی و گوارشی). ویتامین A برای سلامتی چشم ها، آسیب های پوستی، و عفونت تنفسی خوب است. آلودگی هوا بر روی بافتهای بدن ، دستگاه تنفسی و قلب و عروق تاثیر فراوانی دارد . ماست چکیده سردی کمتری نسبت به ماست معمولی دارد. شیر چربی بالایی دارد، این چربیها چگالی کمتری نسبت به بقیه اجزای شیر دارند و در صورت ساکن ماندن شیر، روی سطح آن جمع میشوند. از این بین 4 تا 6 گرم از محتوای چربی، شامل چربی اشباع است. حداکثر میزان مجاز مصرف کلسیم برای افراد بالای یک سال، ۲,۵ گرم در روز است. یکی دو بار شیر را در حال گرم شدن هم میزنیم تا ته نگیرد.

هیچ وقت نمیتوان بین این دو فرق گذاشت، چراکه او مهارت خود در زبان محلی را در منظومهای به ثبت رسانده که دنیا را فراگرفته و به چند زبان دنیا ترجمه شده. اکبر اکسیر افزود: چه بهتر است که بزرگان و مسئولان نهادهای فرهنگی چند واحد زبان مادری در کنار زبان فارسی در کتابهای درسی مناطقی که زبان مادری قوی دارند و لازم است قرار دهند و همه بدانند که هیچ غل و غشی در آن نیست؛ در کنار پرداختن به زبانهای بومی خود، آثار فرهنگی بزرگی مانند منظومه استاد شهریار در زبانهای قومی دیگر هم میتواند آفریده شود و این بر فرحناکی زبان ملی ما خواهد افزود و اینها تناقضی با هم ندارند. شاعر «رادیاتور» در ادامه با بیانی طنز گفت: من میگویم که در ایران همه طنزپردازان ما اول ترکی فکر میکنند و بعد فارسی مینویسند. محتوای نمک پنج نمونه از ۸۹ نمونه نیز بالاتر از استاندارد ایران بود، اما میزان نمک در کل نمونهها به طور معنیداری کمتر از محدودیت تعیینشده توسط این استاندارد بود.

ماست یکی از سادهترین و زندهترین اتفاقهایی است که میتواند در خانه خودمان بیفتد. همانطور که من و ملیحه(همسرم) در خانه با بچههایمان ترکی اما با نوههایمان فارسی صحبت میکنیم. این تمام سرمایهای است که باید داشته باشیم تا ماستبند خانه خودمان شویم و ماستهای تجاری رنگارنگ را با دهها ماده نگهدارنده و افزودنی و قوطیهای پلاستیکی به خانه نبریم. این شاعر طنزپرداز همچنین شهریار را بزرگترین نماینده شعر قومی ایران و فردوسی را نماینده شعر ملی دانست و ضمن بیان اینکه استاد شهریار توانست اعتبار خاصی به زبان ترکی بدهد، اظهار کرد: انصاف نیست این بحث زبان و لهجه و قومیت را سیاسی کنیم. این شاعر در عین حال اظهار کرد: بهترین شعر استاد شهریار به زبان بومیاش یعنی «حیدربابا» است. او سپس مزه غذاها را به زبانها نسبت داد و بیان کرد: شیرینی و حلاوت زبانهای مادری مثل مواد غذایی است که به یک غذای ملی که خوشایند هر کسیست، تبدیل میشود. هیچکس نمیتواند جلو تکلم یا نوشتن یا استعمال زبانهای محلی را بگیرد، برای اینکه نمیتوان حلاوت شیر مادر را از یاد برد؛ زبان محلی و مادری همان حلاوت شیر مادر را دارد که هیچ انسان باغیرتی نمیتواند این حلاوت را انکار کند. ریبوفلاوین: که ویتامین B2 هم نام دارد.

دیدگاهتان را بنویسید