نکات بهداشتی بعد از پیرسینگ ناف

اين نگينها معمولاً به راحتي از دندان جدا نميشوند اما برخي نگينها كه از جنس نامرغوب هستند به صورت موقتي كاربرد دارند و دوامشان كم است و حداكثر به مدت دو هفته روي دندان باقي ميمانند. معمولاً قطر اين نگينها 5/3 ميليمتر (بسيار نازك) است، روي كره چشم قرار ميگيرند و هر زمان كه افراد تمايل داشته باشند، ميتوانند با یک عمل جراحي كه البته قدري سادهتر از عمل اول است نگين را از داخل چشمشان درآورند.

سوراخ كردن بيني هم از قرن شانزدهم در هند مرسوم بوده و بومیان آمريكاي لاتين، لب پايين بچهها را سوراخ و با تعبيه اجسام خارجي، به بزرگ شدن آن كمك ميكردند. حتماً قبل از پیرسینگ با پزشک مشورت کنید. ۷ -اگر از داروی خاصی استفاده میکنید (بهخصوص داروهای ضد انعقادی، شیمیدرمانی و داروهای ضعیفکننده سیستم ایمنی) حتماً قبل از اقدام به پیرسینگ با پزشک مشورت کنید. حتی میتوان اذعان داشت که از نظر کیفیت هم، در کشور خودمان میتوانید با بهترین متخصصان این عمل را انجام داده و از نتایج آن تا سالهای سال لذت ببرید؛ چرا که در ایران به علت تعدد کلینیکها و متخصصان متفاوت این هزینه به دلیل وجود رقابت، با وجود کیفیت بالا، کاهش یافته است.

از عمل را با انتظارات خود مطابقت دهد. این روش کاملا با سبک و روش کاشت موی FIT انجام می شود با این تفاوت که در مرحله برداشت گرافت های مو با دقت و ظرافت بسیار بالاتری برداشت می شوند. ریز مو میتواند در قسمت های ابرو، ریش ، موی سر و سبیل اتفاق بیفتد البته این موارد به طور همزمان رخ نمی دهد. چه در زمینه مو و چه در زمینه خدمات کاشت ناخن و مژه و تمام موارد دیگر با افزایش شدید قیمت کالاها روبهرو بودیم در حالی که خدمات با قیمتهای قبلی ارائه میشوند. به اين ترتيب كه بخش كوچكي از دندان را تراش ميدهند و نگين را با چسب مخصوصی در آنجا ميچسبانند.

پیرسینگها را می توان برای کدام قسمت از بدن استفاده کرد؟ مشکلات ناشی از اختلال در عصب ها بر اثر سوراخ کردن عضوی از بدن نه تنها خطرناک است، بلکه می تواند تا پایان عمر، به عنوان خطری دائم برای سلامت بدن تلقی شود. ممکن است فردی که پیرسینگ را برای شما انجام داده است، به شما توصیه کند که از اسپری ضدعفونی کننده یا صابونهای ملایم برای نظاف پیرسینگ استفاده کنید. 1- قبل از انجام پیرسینگ، محل را کاملاً تمیز کنید. عمل سوراخ كردن زبان بايد طبق روند جراحيهاي دهان و دندان انجام شود و متقاضیان این عمل بايد قبل از انجام این کار، با پزشك يا دندانپزشك درباره مصرف آنتيبيوتيك مشورت كنند.

در طراحی خط مو باید نهایت دقت را انجام داد زیرا با ترمیم کاشت مو می توان خط مو را پایین ترآورد ولی بالاتربردن آن سخت است. روش DHI با کمترین میزان تهاجم انجام می شود و برداشت فولیکول ها به صورت واحد و مجزا، باعث می شود جای زخم و اسکاری در ناحیه ایجاد نشود و فرد دوره نقاهت بسیار کوتاهی را تجربه کند. در این بین برداشتن آن ظاهر فرد را نامناسب میکند و نمیتوان از طریق عمل جراحی درمان کرد.جای محل سوزاخ شده ترمیم نمیشود و تنها گوشت اضافه ایجاد میکند به خصوص مکانهایی که در معرض دید است میتواند ناخوشایند بنظر آید.

پس از چرب کردن محل سوراخ، حلقه یا شی خارجی را بچرخانید تا روغن وارد سوراخ شود و سپس روغن اضافی را تمیز کنید. سوراخ كردن زبان و گذراندن حلقه طلايي از آن نیز در بين اشراف قبيله مايا در آمريكاي جنوبي مرسوم بوده است. این روش یکی از متداول ترین روش ها بوده و مزیت بزرگ آن نرخ زنده ماندن بیشتر با واحدهای فولیکولی است. به همین علت نیز روحانیون و راهبان این مذهب هر ساله در مراسمی موی سر خود را با دست می کنند و سپس برای التیام یافتن زخم ناشی از کنده شدن مو، پوست سر را با کود گاو می پوشانند تا شفا یابد!

از آنجا که نگين با فلز مربوطه، فضايي را روي دندان اشغال ميكند، غذا داخل آن گیر میکند و امكان تميز كردن قسمت زير نگين با مسواك وجود ندارد. اما یکی از اصلی ترین مسائل در رابطه با کاشت مو برای بسیاری از افراد هزینه آن است. پیرسینگ، یکی از همان مُدهای عجیب و غریبی است که سلامت آدم را تهدید و پای پزشکان را به بحث مُد باز میکند. یکی از محلهای شایع و پرطرفدار، پیرسینگ لب است. جديترين خطر سوراخ كردن لب، گذشته از خونريزي، بلع تصادفي حلقه يا نگين بر اثر حادثه است كه ميتواند حتي منجر به انسداد تنفس و خفگي شود.

نصب قطعات يا حلقههاي تزئيني از طريق سوراخ كردن بدن، يكي از اقدامات شايع در غرب، به ويژه نزد جوانان است كه با سوراخ كردن گوش و قرار دادن حلقه در آن آغاز و کمکم دامنهاش وسیع و وسيعتر شد تا اینکه کار به سوراخ كردن زبان و بيني، ناف و . این نوع سوراخ کردن گوش هم شبیه پیرسینگ صنعتی است با این تفاوت که فاصله بین دو سوراخکاری در مدل مداری کمتر از مدل صنعتی است و نوع گوشوارهی آنها نیز با هم متفاوت است. شاید هم بهتر است کاری به کار آنها نداشته باشند، هرچه باشد مطب از آرایشگاه تمیزتر است و پزشک هم از آرایشگر مجربتر!

برای سوراخ کردن گوش نوزاد دختر، بهتر است ک هسن او بیشتر از 2 سال باشد، زیرا نوزاد ممکن است که گوش و گوشواره را دست کاری کرده و منجر به عفونت ان شود و یا گوشواره را باز کند و خدایی نکرده ببلعد. ظاهراً بازرسان وزارت بهداشت هم کاری به کار آنها ندارند. به همين دليل، پزشكان و دندانپزشكان این افراد، معمولاً قبل از جرمگيري دندان و جراحيهاي ديگر، براي آنها آنتيبيوتيك تجويز ميكنند. ۱ -اگر بیش از ده سال از آخرین واکسن کزازی که دریافت کردهاید گذشته است، قبل از شروع کار یک نوبت واکسن بزنید.

حتما این نکته را درنظر بگیرید که پیرسینگ برای هرشخصی مناسب نیست و قبل از انجام آن باید حتما بررسی شود تا خطری برای شخص نداشته باشد. هزینههای متفاوت نرخ پیرسینگ برای کار گذاشتن زیورآلات، بسته به جایی که این خدمات را ارایه میدهد متفاوت است. ۹- از تفنگهایی که برای سوراخ کردن گوش استفاده میشود، نمیتوان برای سایر اعضا استفاده کرد. همچنین این عمل بهتر از سایر روشهایی است که از موهای مصنوعی یا تکنیکهای دیگر استفاده میکنند. کاشت مو به روش Micro FIT :در این شیوه مانند روش FIT فولیکول ها به صورت واحدی برداشته می شوند و تفاوت این روش با سایر روش ها استفاده از ابزار های دقیق و ظریف برای برداشت مو است.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی کامل پیرسینگ ناف بپردازیم. حساسیتهایی مانند قرمزی، التهاب و حتی عفونتهای زیاد که حتی با برداشت پیرسینگ ادامه خواهد داشت. در روش صحيح، نگينهاي تزئيني با استفاده از مواد چسبندهاي كه در پر كردن دندان نيز به كار ميرود، روي سطح آن چسبانده ميشود. در این روش گرافت های مو به صورت تک به تک از منطقه بانک مو توسط هولدر دستی جدا و در منطقه طاس سر کاشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید