نوجوانانی با سبک زندگی کرهای! – ایسنا

هر چه روند پیری و رسیدن پنیر طولانی تر شود، عطر و طعم آن متمرکز تر یا تیزتر می شود. و ماست ترش نه تنها مضر نیست بلکه از نظرتغذیه ای این مزیت را دارد که هرچه ترش تر باشد به جذب بیشتر کلسیم بدن کمک می کند. ماستهای غنی شده با ویتامین D سلامت سیستم ایمنی را بیش از پیش تقویت میکنند. چنانچه در این بخش از سلامت تغذیه در نمناک اشاره کرده ایم به طور مثال امکان فعالیت مخمرها و کپک ها در ماست و دوغ نگهداری شده در خارج از یخچال و آزاد شدن سموم احتمالی در آنها وجود دارد. مصرف ماست موسیردار موها را تغذیه کرده و باعث درخشنده تر شدن موها میشود. در ادامه این مطلب در خواص، ارزش غذایی و طرز تهیه آن به روش خانگی را مشاهده خواهید کرد. در ادامه طرز تهیه ماست موسیر به روش خانگی را آموزش میدهیم. این خوراکی مفید قند خون شما را متعادل می کند. مصرف ماست برای افرادی که به لاکتوز و قند شیر حساسیت دارند، جایگزین بسیار مناسبی است. کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و قند ترکیبات موجود در این ماده غذایی است. محبوبیت پنیر در سراسر جهان در طول 50 سال گذشته افزایش یافته است.

برای تهیه این خوراکی از موسیر خشک یا موسیر تازه میتوان استفاده کرد، به این صورت که موسیر را رنده کرده و با مقداری نمک و فلفل و پونه خشک در ماست سفت (ماست چکیده) ریخته و خوب مخلوط میکنیم. شیر را در ظرف استیل ریخته و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا گرم شود ولی نجوشد. برای درست کردن ماست موسیر ابتدا باید موسیر ها را در یک لیوان آب جوش ریخته و بعد از نرم شدن آن ها را خرد کنید. ماست دارای میکروارگانیسم های زنده بسیار ارزشمندی بوده که بیشترین آن ها را (باسیلوس بلگاریکوس و استرپتوکوکوس ترموفیلوس) تشکیل داده است. این نوشیدنی دارای مقدار کمی لاکتوز است و برای یک فرد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز مناسب است. افرادی که ماست موسیر مصرف میکنند موهایشان دیرتر سفید شده و کمتر به عارضه ریزش مو مبتلا میشوند. افرادی که دچار اضافه وزن و کلسترول هستند در مصرف این ماده غذایی صرفه جویی کنند. استفاده از ماست موسیر پرچرب به مقدار زیاد در طولانی مدت شما را دچار عوارضی مانند افزایش وزن و کلسترول خون میکند. دولت کره شمالی پیش از این در دوره حکمرانی دو رهبر پیشین هم استفاده از نام آنها برای مردم این کشور را ممنوع کرده بود.

ماست سرشار از مواد معدنی مفید برای سلامت بوده و باعث تقویت گوارش و سلامت استخوان ها میشود. سلامت گوارش: شیر تخمیری حاوی بیفیدوباکتری می تواند باعث سلامت گوارشی شود و نشانههای سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهد. همین ترکیبات از آن یک مادهی غذایی دوستدار سلامت استخوانها ساخته است. همچنین ویتامین هایی مانند ویتامین A، ویتامین K، ویتامین C، کولین و فولات و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم و سلنیوم در این ماده غذایی موجود است. همچنین تاثير مثبت آن بر دستگاه اعصاب مرکزی، کاهش سردرد های ميگرنی، کمک به سيستم قلبی عروقی، کمک به کاهش چربی های خون و پيشگيری از تصلب شرايين و تنظيم فشارخون هم از فواید موجود در موسیر است. نتایج برخی تحقیقات روی برخی سبزی های حاوی گوگرد نشان می دهد موسیر حاوی خواص متعدد ضدباکتری، ضدقارچ و ضدویروس است. توصیه میشود در تهیه ماست موسیر از ماست های با چربی بالا و مانده استفاده نشود.

به همین جهت بوی تند و تیز سیر را نداشته و به راحتی میتوانید بدون ایجاد (بوی بد دهان) از این محصول استفاده کنید. دارند. یکی از خواصی که ماست موسیر را از بقیه فرآورده ها جدا میکند. دو سویه لاکتوباسیلوس و لاکتوکوکوس ازجمله باکتری های موثر در این زمینه هستند، همچنینبرخی از مخمرها نیز همچون دباریومایسس هانسنی و یاروویا لیپولیتیکا تاثیرات مثبتی از طریق فعالیت هایپروتئولیتیکی و لیپولیکی در این جهت دارند که با استارترهای اسید لاکتیک نیز زیست سازگار می باشند. پنیرهای تازه معمولاً رطوبت بیشتر، بافت نرم تر و طعم ملایم تری نسبت به پنیرهای قدیمی دارند. طعم ماست موسیر ملایم تر از طعم ماست و سیر است. این ماده مغذی سرشار از مواد معدنی همچون کلسیم و پتاسیم و مواد مغذی دیگری مانند ویتامین B و پروتئین است. همانطور که پروتئین برای تقویت و رشد مو مفید است، ماده ای مانند اسید لاکتیک نیز به گردش خون کمک کرده و باعث رشد بهتر و سریعتر موها میشود. اسید لاکتیک موجود در دوغ میزان اسیدي آن را افزایش می دهد و از رشد ناخواسته باکتری ها جلوگیری می کند و باعث ماندگاری بیشتر آن می شود. همچنین با تولید هیدروژنپراکسید یا آب اکسیژنه، قادر به ممانعت از رشد استافیلوکوک اورئوس میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید