نخستین دستگاه کاشت مو تمام الکترونیک در ایران – خبرگزاری مهر

همچنین به علت اینکه روش برداشتن موها به وسیله صورت میگیرد محل زخم بسیار کوچک و خیلی سریع بهبود می یابد. سوراخ کردن هایی که به وسیله فلزات در زبان انجام می گیرد، می تواند منجر به عفونت های دهانی شود که می تواند در صورت مراقبت نکردن مناسب بعد از پروسه سوراخ کردن، منجر به خرابی های جدی در دندان ها شود. بعد از انجام امور مرتبط با بی حسی موضعی برای کاشت مو طبیعی، یک نوار کوچک از پشت سر با عنوان فلپ برداشته شده و محل آن بخیه زده میشود.

برای پیوند مو دو روز پس از عمل کاشت مو جهت تعویض باندهای استفاده شده روی پوست سر خود به نزد پزشک و کلینیک خود بروید تا پانسمان شما را تعویض نمایند. دو ناحیه مختلف برای پیرسینگ گوش وجود دارد که از طریق نرمه یا غضروف گوش است. به همین دلیل توصیه میشود خانمها در دوره بارداری از انجام پیرسینگ ناف بپرهیزند و پیرسینگ ناف را خارج کنند چرا که احتمال آسیب پوستی و پارگی آن با بزرگ شدن شکم وجود دارد. هر جا که خون وجود داشته باشد، احتمال انتقال عفونتهای پوستی از جمله ویروس زگیل و عفونتهای باکتریایی پوست مانند عامل زردزخم وجود دارد.

این ضایعه پوستی نتیجه رشد بیش از حد پدیده ترمیم زخم است و چون پیشرونده است با جوشگاه های معمولی زخم ها تفاوت دارد. این در حالی است که در پیرسینگ صنعتی از گوشوارههایی با شکل دمبل یا میله استفاده میشود. یکی از روشهای سوراخ کردن نواحی مختلف بدن استفاده از تفنگهای صنعتی پیرسینگ است. از طرفی، پیرسینگ ناف طی دوره بارداری یا جراحی میتواند منبع مهمی برای عفونت باشد. او میگوید:« این پیرسینگ در زمان جراحی و سزارین میتواند منبعی برای عفونت باشد.

دکتر شیده یزدانیان میگوید:« بعد از گذشت چند ماه معمولا دیگر سوراخ باز میماند و احتمال بسته شدن آن کم است. به گفته دکتر یزدانیان«سوراخهایی که روی نرمه گوش ایجاد میشوند معمولا خیلی مشکلزا نیستند اما سوراخهای متعدد روی غضروف گوش میتوانند به غضروف آسیب برسانند. انجام این جراحی در محیطی کاملا بهداشتی و استفاده از وسایل استریل نکته حائز اهمیتی در پیشگیری از ایجاد عفونت است. حتما باید به این نکته توجه کرد که اگر این جراحی با سوزن استریل و تحت شرایط کاملا بهداشتی انجام نشود، امکان عفونی شدن جایی که سوراخ شده بسیار بالا میرود، بهخصوص در ناحیه ژنیتال که بسیار حساس است و هرگونه جراحی در این ناحیه حتی جراحی پیرسینگ مستلزم آشنایی فرد به ساختار دستگاه تناسلی زنان و همچنین ابزارهای کاملا استریل است.

بانوانی که قصد دارند پیرسینگ ناحیه ژنیتال انجام دهند باید همه جوانب بهداشتی و زیبایی این موضوع را قبل از هرگونه اقدامی بسنجند. چه افرادی صــلاحیت انجام پیرسینگ را دارند؟ برای کاشت موی طبیعی در زنان چه مدت لازم است؟ از عوارض پیرسینگ ناحیه تناسلی در زنان میتوان به عفونت مجاری ادراری، آسیب به کلیتوریس، خونریزی شدید، کاهش میل جنسی و… به خصوص در خانم ها ، که علل غیر ژنتیکی ریزش مو از مردان بیشتر است. • عفونت: این مشکل به ندرت پیش می آید، زیرا قبل و پس از کاشت مو بیمار داروهای آنتی بیوتیک مصرف می کند.

این نوع از بیماری ها خطر ابتلا به التهاب لایه داخلی قلب را برای افراد مبتلا به بیمار های ارثی قلبی به دنبال دارد. ریش بهترین گزینه انتخابی برای بانک موی بیمار هستند. توجه: به طور کلی برای افرادی که بانک موی خوبی داشته باشند می توان با استفاده از این تکنیک تا 14000 تار مو را کاشت مو انجام داد. در روش جداسازی بخشهای فولیکولی ( FIT ) گرافتهای مو به طور جداگانه و پراکنده از بانک مو توسط پانچ مخصوص جداسازی شده، به طوری که هیچگونه اسکار و زخمی برجای نمیگذارد. بهتر است بدانید که انجام پیوند مو نیاز به تخصص ، مهارت کافی ، توانایی و آگاهی از تکنیک های بروز دنیا دارد و مستقیما بر روی نتیجه کاشت مو تاثیر می گذارد.اگر شما نیز قصد دارید ، کاشت مو انجام دهید ، قبل از هر کاری سابقه دکتر را در نظر بگیرید و نمونه کارهای انجام شده توسط آن را دیده و سپس با اعتماد کامل ، دکتر کاشت مو خود را انتخاب کنید.

همچنین در بیماران دیابتی ضروری است که این موضوع قبل از انجام هر گونه اقدامی مطرح شود. از آنجایی که در روش NFUT از بخیههای کلاژنساز استفاده میشود، این بخیهها جای اسکار بسیار کمی به جای میگذارند و در برخی موارد حتی اسکاری به جای نمیماند. در موارد بسیاری شاهد بودهایم که فردی بعد از استفاده از پیرسینگ ناف، دچار التهاب، قرمزی و خارش پوست اطراف ناف شده و حتی با خارج کردن پیرسینگ، این عوارض ماهها و حتی سالها ادامه داشته بنابراین احتمال تشخیص قطعی حساسیت وجود ندارد. متاسفانه امروزه شاهد انجام پیرسینگ در گوشه پلک هستیم که میتواند عوارض خطرناکی داشته باشد.

سوراخ کردن یا پیرسینگ گوش از کارهایی که امروزه در میان افراد بسیاری به خصوص جوانان شایع شده است و اغلب با سوالات بسیاری درباره نحوه مراقبت پس از سوراخ کردن گوش و… این قبیل مشکلات ممکن است پس از پیرسینگ زبان آغاز شود که شایع ترین آنها عبارتند از آنژین لودویگ (سلولیت به سرعت پیشرونده فضای ساب مندیبولار است که با جابه جایی زبان به بالا و عقب همراه است و در بزرگسالان مبتلا به عفونت های دندانی همزمان دیده می شود) و سلولیت دهان که منجر به اختلال در دندان، لثه و تورم دردناک در لثه به خصوص هنگام انجام عمل جویدن می شود.

بین اقشار مختلف مردم شایع شده است. سبک های مختلف پیرسینگ بینی را جستجو کرده و تصمیم بگیرید کدام یک را دوست دارید انجام دهید. درحال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای ازدست رفته استفاده از پیوند موی طبیعی است که این پیوند در نواحی مختلف ازجمله (سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه، نواحی اسکار) قابل انجام است. انواع برآمدگی، سوزش، کبودی دور چشم و دیگر مشکلات پوستی، اتفاقات طبیعی بعد از عمل بهحساب میآیند.

پیرسینگ سپتوم شش تا هشت هفته بعد بهبود مییابد. دکتر شیده یزدانیان درمورد مراقبتهای بعد از سوراخ کردن پوست توضیح میدهد:«بعد از انجام پیرسینگ معمولا حدود شش هفته طول میکشد تا محل آن ترمیم شود. دکتر یزدانیان یکی دیگر از عوارض احتمالی پیرسینگ را حساسیت یا آلرژی نسبت به آویزهای تزئینی میداند و معتقد است:« این حساسیت معمولا در مورد فلز نیکل اتفاق میافتد و احتمال آلرژی به طلا خیلی کمتر است.

افرادی که مستعد حساسیت هستند بهتر است از فلزات حاوی نیکل یا بدلیجات استفاده نکنند. یکی از پیرسینگهای غیرمتعارف که روزبهروز طرفداران زیادی را به خود جذب میکند، پیرسینگ ناحیه تناسلی است که برخی پزشکان یا افرادی که دوره کوتاهی در این زمینه دیدهاند انجام میدهند. گوشواره پیرسینگ طرفداران زیادی در بین خانمها و حتی برخی از آقایان دارد. هر فردی در سرعت متفاوتی بهبودی پیدا می کند و برخی از مشاغل نسبت به مشاغل دیگر به فعالیت فیزیکی بیشتری نیاز دارند. پس از انجام پیرسینگ باید تا مدتی که زخم بهبود مییابد، از محل آن محافظت کرد تا دچار عفونت یا هر مشکل دیگری نشود.

دیدگاهتان را بنویسید