مهم ترین خواص سنگ پا برای سلامتی

مطالعات فنى اقتصادى انجام شده بر روى کانسار آينک حاکى از آن است که 25 درصد اين کانسار قابليت استخراج روباز را داشته و ساخت يک کارخانه کوچک در کنار آن با صرفه است. در این گزارش به کشف کرندوم به رنگ آبی (سافیر) اشاره شده است که اهمیت زیادی داشته و بیش از چهارده برابر طلا ارزش دارد و تاکید به ادامه بررسی و مطالعات اکتشافی داشته است. از ديگر کانى هاى صنعتى که در افغانستان مورد مطالعه و اکتشاف قرار گرفته اند مى توان به فلورين اشاره نمود که بر اساس مطالعات انجام شده در مجموع 0 8/8 ميليون تن ذخيره با عيار 7/46% در سنگ ميزبان کربناته، از نوع هيدروترمال در استان اروزغان در مرکز افغانستان وجود دارد.

به لحاظ معدنى، افغانستان تنها منبع سنگ لاجورد با عيار بسيار بالا در جهان است. این موضوع مخصوصا در مورد رژیم غذایی حاوی سدیم بالا صادق است. در تصرف آنها مانده است . گفتنی است که بیش از هشتاد و پنج درصد ایمنی بدن در برابر بیماری ها به تعداد و تنوع باکتری های خوب در دستگاه گوارش بستگی دارد و خواص بی شمار این باکتری ها در درمان بسیاری از بیماریهای جسمی و روحی در صدها پژوهش علمی اثبات شده است.

درخشندگی آن بیش از یاقوت است و سختی کمتر از آن دارد. سوء هاضمه. یکی دیگر از علائم سنگ های صفراوی سوزش قفسه سینه است. نام شهری است مشهور از خراسان و آن از شهرهای قدیم است و همچو استخر فارس و آنرا قبّةالاسلام خوانند ولقب آن بامی است، گویند برامکه از آنجا بودهاند. اکنون شهری کوچک است که تقریباً دوازده هزار تن جمعیت دارد و در شمال افغانستان واقع است، و قسمتی از آن ایالت جزو خاک افغانستان و قسمت دیگر جزو ترکستان شوروی میباشد.

آن را نوبهار خوانند و جای بازرگانان است و جائی بسیار نعمت است و آبادان، و بارکدهٔ هندوستان است و او را رودیست بزرگ از حدود بامیان برود، و به نزدیک بلخ به دوازده قسم گردد و به شهر فرود آید، و همه اندر کشت و برز روستاهای او بکار شود، و از آنجا ترنج و نارنج و نیشکر و نیلوفر خیزد، و او را شهرستانی است با بارهٔ محکم و اندر ربض او بازارهای بسیار است. بلخ تا ترمذ دوازده فرسخ فاصله دارد و رود جیحون را نهر بلخ نیز نامیدهاند. معدن مس عینک در فاصله 30 کیلومتری شهر کابل قرار دارد.

ق. اسدبن عبداﷲ قسری کرسی خراسان را از مرو به بلخ منتقل کرد و این شهر رونق یافت. ق. این شهر بتصرف یعقوب لیث صفاری درآمد. ق. دگر بار بتصرف مسلمانان درآمد ولی در زمان قتیبة بن مسلم (متوفی بسال ٩۶ هَ. بلخ را احنف بن قیس از جانب عبداﷲ بن عامر بن کریز، در عهد عثمان بن عفان فتح کرد. ق. بسرکردگی احنف بن قیس بود. آنچه را ما خمسه مسترقه یا اندرگاه یا بهیزک می نامیم، همان تخم گتی بود.

همان طور که پيشتر نيز اشاده شد، بهترين کانسار آهن شناخته شده، کانسار حاجى گک مى باشد که به طور ناپيوسته در کمربندى به طول 600 کيلومتر تشکيل شده است. بر اساس اطلاعات موجود، 80% کانى زايى در عمق 100 تا 130 متر است و شامل مگنتيت، پيريت و به طور جزئى کالکوپيريت با عيار 3/61% آهن است که بيش از 20% از آن به صورت هماتيت رخ داده است. عيار مس اين کانسار 3/2% و ذخيره آن 5 ميليون تن است که در سه زون جدا از هم تشکيل شده اند.

اين ذخاير عبارتند از کانسار کاييش در ايالت باميان با 110 ميليون تن ذخير و عيار متوسط 6/48% آهن، دو کانسار در ايالت بدخشان، به نامهاى فورمراه و سياخ، به صورت اسکارنى، با عيار 67% آهن و کانسار زراک در استان باغلان، داراى سه زون هماتيتى و مگنتيتى، با عيار 5/62% آهن. کانسارهاى داراى سرب و روى شناخته شده عبارتند از کانسار وابسته به گسلش نال بندان با ذخيره 2 ميليون تن و عيار متوسط سرب و روى 64/6%. دو کانسار عيار بالاى ديگر از نوع اسکارنى نيز وجود دارد، يکى با نام دره نور با عيار 22% روى و ديگرى کانسار کلايى اسد (يا بى بى گهر) با عيار 4/30% روى در افغانستان تا کنون 93 کانى زايى آهن شناسايى شدهاند که بزرگترين کانسار اکسيدى آهن در شرق ناحيه مرکزى افغانستان قرار دارد و اکتشاف آن در دهه 1960 تا 1970 انجام شده است.

در مجموع در کشور افغانستان 286 کانىزايى فلزات پايه (سرب، روى، مس) ثبت شده است که اطلاعات مربوط به آنها متعلق به سالهاى 1960 تا 1970 مى باشد و توسط روسها انجام گرفته است. به اعتقاد برخی افراد سنگهای قیمتی اوپال برای بهبود دردهای کلیه معجزه آسا هستند و مشکلات مربوط به کلیه ها را درمان می کنند. این معدن به اساس شواهد موجود باستانشناسی از قبیل خت سنگهای معدنی ذوب شده ، اونگ های میده کردن سنگهای مسدار و وسایل قدیمی ذوب مس تاریخ دیرینه دارد واسخراج ان احتملآ به دوران قبل از اسلام مربوط میگردد. در گالری پرسته میتوانید انواع طلای دستساز ۱۸ عیار با سنگهای قیمتی را پیدا و خریداری کنید.

در نورستان ۳۸۰ معدن سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی یافت میشود؛ یکی از این معادن، سنگ ابرک است که تا حال ذخایر آن تثبیت نگردیده است. در حقیقت ماربل یك سنگ دگرگونی است ، در حالی كه آن سنگی كه در ایران در تجارت به عنوان مرمر شناخته می شود معادل واژه اونیكس ماربل بوده و عبارت است از یك سنگ لایه لایه نیمه شفاف ریز بلور از كلسیت از طرف دیگر ، سنگهای دگرگونی كه در ایران به عنوان مرمریت ، چینی و كریستال شناخته میشوند انواعی از ماربل هستند كه توضیح بیشتر آنها را در مرجع ۲۰ میتوان یافت .

گفتنی است بدون استفاده از اورانیوم غنی شده و آب سنگین هم میتوان رآکتور تولید پلوتونیوم ساخت. برای این منظور میتوانید آب سیب یا سرکه سیب بخورید. ۱/۲ لیوان آب گلابی و ۲ قاشق غذاخوری عسل را در ۱/۲ لیوان آب گرم مخلوط کنید. توپاز آبی هنگامی استفاده می شود که می خواهید بخشش کنید، پشتکار ایجاد کنید یا اختلافات را آشتی دهید. به همراه داشتن سنگ توپاز آبی باعث تقویت مهارت کلامی می شود . سرکه را به همراه عرق نعناع بجوشانید و هنگام رسیدن به نقطه جوش به آن عسل اضافه می کنیم. حرکت و عبور سنگ کلیه غالباً با درد همراه است.

تاکنون ذخيره اقتصادى و قابل توجهى از سرب و روى در افغانستان ديده نشده است. رتبه شفافیت الماس از بیعیب و نقص تا درجه ۳ که ناقص است متغیر خواهد بود. بیلی روبین ماده شیمیایی است که از شکسته شدن و از بین رفتن سلول های قرمز خون ایجاد می شود. سنگ پا یکی از محصولات کاربردی و باارزش است که قدمتی بسیار طولانی داشته و اکثر افراد تنها کاربرد و خواص این قطعه را از بین بردن پوست های مرده پا می دانند ولی باید بدانید که این قطعه کاربرد و خواص زیادی بر روی سلامتی و پوست و همچنین در صنعت دارد.

این سنگ را اغلب به حالت صورت گنبدی یا تیله مانند تراش می دهند و در صنعت جواهر آلات از این نوع به عنوان نگین انگشتر های مردانه استفاده می شود و از خواص عقیق سلیمانی استفاده میکنند. برای این منظور میتوانید انگشتر با نگین اوپال را در پارچهای لطیف و نرم و یا در یک کیسه و در میان پارچهای مرطوب بگذارید و به این صورت رطوبت لازم را برای آن فراهم کنید. در این قسمت، 10 نکته در مورد نحوه خرید بهترین انگشتر توپاز را بیان میکنیم. پژوهش های چند جانبه و درخشان تاثیر عامل افغانی بر اوضاع امنیتی آسیای میانه در سراسر سده نزدهم و اوایل 20 سده بیستم را الکساندر کنیازف انجام داده است.

در این قسمت بهتر است به این نکته اشاره کنیم که همانگونه که توضیح داده شد در طبیعت کانی برلیان وجود ندارد. اکتشاف تفضيلى اين کانسار توسط روسها بين سال هاى 1973 تا 1988 انجام و در پى آن 240 متر حفارى شد. بررسی شده است. هرچند هم در سال های اخیر کارهای اندکشماری انجام شده، با آن هم می توان از آثار بس جالب پژوهندگان نسل نو برای مثال یو.

آیا سنگهای ماه تولد هر شخص می تواند برای او معجزه کنند؟ مبتلایان به این نوع بیماری ها میتوانند از ترکیبات کراتولیتیک استفاده کنند که باعث نرم شدن لایههای ضخیم کف پا میشود. اشخاص حساس به زمان لازم است كه گردنبندى از زبرجد با خود داشته باشند زيرا اين سنگها همچون داروهاى محرك است. طول خود کانسار در حدود 32 کيلومتر، داراى 16 زون جدا از هم، هر يک به طول 5 کيلومتر، عرض 380 متر و قطر 550 متر است. کانى زايى در اين منطقه هم از نوع اسکارنى و هم از نوع پورفيرى است.

چرا که هر چه سنگ الماس پر رنگ تر باشد، نشان دهنده کمیاب و با ارزش بودن آن است. شخصیت را تثبیت می کند, ذهن را با بدن ادغام می کند, ایده ها را تحریک می کند و وظایف را پیچیده تر می کند و عمل کردن را آسان تر می کند، که اگر روی پیشانی قرار گرفته, خواب های خوبی به وجود می آورد. ناهار را باید سبزیجات پخته و بدون روغن و چربی بخورید و بعد از ساعت 2 بعد از ظهر نباید چیزی بخورید و یا بیاشامید و شام هم نخورید اگر غیر از این عمل کنید سنگها دفع نشده و بعدا احساس ناراحتی خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید