معرفی سنگ های قیمتی ایران

البته در بدخشان که جزو سرزمین ایران آن زمان بوده ،لاجورد فراوان است؛ معدن سر سنگ بدخشان واقع در دره کوه کوکچا افغانستان( در ارتفاع 2700-2600 متر ) از مهمترین، مشهورترین و بهترین معدنهای لاژورد جهان است که حداقل از 6500 سال پیش تا کنون، بدون وقفه مورد بهره بردارى قرار گرفته است. سقف تیسفون و همچنین مجسمههاى مختلف را از لاجورد ساخته شده است؛ احتمال دارد در ساخت این آثار به جای لاجورد از آزوریت استفاده کرده باشند.

علاوه بر آن، رنگی که از برلیان پرنسس ساطع میشود هم بسیار جذاب است؛ چون رنگ الماسهای دیگر معمولاً در مرکز نمایش داده میشود اما الماسهای پرنسس در هر گوشه، رنگ مشخصی دارند. فیروزه به عنوان یکی از قدیمی ترین سنگ های دنیا دارای تاریخی طولانی و بسیار با ارزش می باشد. این کشور همچنین دارای سابقه طولانی و پیچیده تکتونیکی دارند. همهی انواع برش سنگهای قیمتی مثل برلیان، سه قسمت اصلی دارند: تاج (Crown) ، خیمه (Crown) و کمربند (Girdle) که هرکدام از آنها نیز بخشهای متعددی دارند. ظاهر: تورمالین یک سنگ قیمتی شفاف است که معمولاً به صورت برش های صیقلی جلا داده می شود تا رنگ آمیزی بی نظیر خود را نشان دهد.

تفاوت جزئى در رنگ هاى سبز متنوع باعث درمان قلب بيمار ميشود. هر یک از این رخداد ها باعث به وجود آمدن و از بین رفتن مواد آلی و معدنی می شود. این یاقوت ها در ماگماهاى اسیدى و حد واسط درونى و بیرونى تشکیل مى شوند. میتوان گفت که مروارید در میان اسامی سنگ های قیمتی و زیبا از برترین گونه های این گروه می باشد که نحوه تشکیل و ساختار آن بسیار شگفت انگیز است. نوعی تورمالین بسیار محبوب است. با توجه به تعریف و شباهت بسیار زیاد مراحل تشکیل و ظاهر و ویژگیهای آن با پوکه معدنی میتوان گفت که این سنگ نوعی از پوکه معدنی متخلخل میباشد.

سنگ پا کشیدن نوعی ماساژ عالی برای پاها است و درعین حال سبب لایه برداری کف پا نیز می شود. در یک راه پله بخش های مختلفی مانند کف پله، پیشانی پله و دیوار راهپله وجود دارند که میتوان برای پوشاندن و تزئین آنها از سنگ استفاده کرد. همچنین سنگ های رودخانه به شکل واش بتن در کف حمام و استخرهای ویلا و… زمانی که Nordenskiold برای نخستین بار در ۱۸۳۴ الکساندریت را مشاهده نمود، در ابتدای امر تصور می شد که آن گونه ای از زمرد باشد چرا که در معادن زمرد واقع در منطقه اورال روسیه در نزدیکی رودخانه توکووایا مشاهده شده بود.

افزون بر آن اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق (مرکز مشهد) در راستای اهداف حاکمیتی خود، از مدتی پیش پی جویی سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی را در دستور کار خود قرار داده است و کارشناسان این مرکز به طور موردی پیجوییهایی در نقاط امیدبخش انجام دادهاند که گزارشات آن در کتابخانه مرکز مشهد قابل دسترسی است. هچنين بناهايي فقط براي كساني كه كشته شدهاند يا براي رؤسا و پيشوايان و جادوگران و جنگجويان، يعني در يك كلام، به خاطر آرامش روانهاي مردان قدرتمند، كساني كه در دوران حياتشان مظهر قدرت بودهاند يا بر اثر مرگ دلخراششان صاحب قدرت شدهاند، برپا ميشود.بدين گونه سنگ قبر به ابزار حفاظت زندگي از گزند مرگ بدل شده است.

از انواع سنگ راف می توان به سنگ راف عقیق، سنگ راف کوارتز، سنگ راف آمیتیست و … اگر در مورد سنگ پا و دیابت چیزهایی شنیده اید، باید بدانید که استفاده منظم از سنگ پا برای ۱۰ دقیقه در روز می تواند به تنظیم انسولین و همچنین جلوگیری از ترک و خشکی پا کمک زیادی کند. در دوره ساسانى و هخامنشى از مالاکیت برای ساخت ظروف و زینت آلات استفاده می شد.

زینت شده باشد و یا بر روی پلاکی به زیبایی نشسته باشد! او میگوید: «هزینه بالای سنگ، باعث شده مردم به سنگهای دست دوم روی بیاورند؛ همان سنگهایی که صاحبانش آنها را تعویض کردهاند. این سوالی است که با مطالعه ادامه این مطلب پاسخ آن را خواهید گرفت و اطلاعاتی درباره طلسم شرف الشمس بر روی عقیق زرد به دست خواهید آورد. الماس برای بیماری و مرض«عسر البول» «بند آمدن ادرار» بسیار مفید هست بنابراین توصیه میکنند آن را بر روی شکم قرار دهند. برای مطالعه بیشتر و کامل تر درباره این سنگ شگفت انگیز روی لینک سنگ الکساندریت کلیک کنید.

این سنگ تلألو و بازی نور دارد. لعل: دربین پژوهشگران ایرانى روى نام لعل اختلاف نظر است .عده اى گروه گارنت را و برخی دیگر گروه اسپینل را لعل مىدانند اما ویژگىهایى که در کتابهاى تاریخى براى لعل بر شمردهاند با اسپینل همخوانى دارد. یاقوت: یاقوت دومین کانى طبیعى شناخته شده از نظر سختى است. لاجورد در دوره مادها فراوان بوده و معدن آن را نزدیک کوه دماوند مىدانستند اما تا کنون در منطقه دماوند نشانى از این کانى دیده نشده است .در دوره هخامنشى نیز لاجورد را «کبوتکه »مى نامیدند .در دوره ساسانى هم مصرف لاجورد زیاد بود.

همچنین رنگ این سنگ از آبى سبز رنگ تا زرد کم رنگ تغییر مىکند. سنگ تورمالین به رنگهاى سياه، سبز، صورتى و حتى به صورت بى رنگ وجود دارد. پیروزه فقط در ایران وجود دارد و این نگین ارزشمند از دو معدن به دست می آید. به همین دلیل توصیه میشود، انگشتر توپاز را در دست غالب خود نپوشید. روش دیگری که استفاده میشود، انتشار حرارتی مایع است. در مجموع اگر در هنگام استفاده از فواید سنگ پا دچار سوزش یا درد شدید شدید، بهتر است فورا استفاده از سنگ پا را متوقف کنید. در همین سایت نیز می توانید مراجعه کنید ، نمای کلی از سنگ و رنگها و خصوصیات آن در همین مقاله در بخش بالا ارائه شده است.

در وبلاگ شرف انلاین درباره تمام خواص و احادیث در نجف توضیحات کاملی ارائه شده است. خواص الکتریکی دارد. در اسیدها نامحلول است. در این نوع تراش، الماس به دلیل گوشههای گرد و وجههای بزرگتر، درخشش و وضوح فوقالعادهای دارد. اطلاق می گردد. این سنگها که در ایران به وفور یافت می شود پس از تراش و نشاندن آن در رکابی از طلا یا نقره دارای ارزش افزوده زیادی خواهند بود. برای چنین حالتی از خلوص یک فلز یا همراه بودن آن با دیگر عناصر فلزی اصطلاح فلز بومی و در مورد طلا، عبارت طلای بومی (طلای خاصل و یا آلیاژ طبیعی آن با نقره و دیگر فلزات) اطلاق میشود.

دیدگاهتان را بنویسید