معرفی سنگ اوپال، خواص درمانی و کاربرد آن در جواهرات

یشم سبز یک کریستال عشق است و آن حامی عشق جدید است و قابل اعتماد بودن و وفاداری را افزایش می دهد. پایین بودن حجم ادرار: پایین بودن مداوم حجم ادرار یکی از عاملهای خطر مهم سنگ کلیه است که از کاهش آب بدن نشأت میگیرد. پس قطعا یک لیتر آب سنگین دارای جرمی بیشتر از یک لیتر آب سبک است به دلیل تفاوت مشخصات هسته ای دوتریوم با هیدروژن ازلحاظ «تکانه زاویه ای و گشتاور مغناطیسی نوترون»از آب سنگین و دوتریوم در زمینه های مختلف تحقیقاتی نیز استفاده می شود.

فروردین اولین ماه سال و آغار فصل بهار است، ماهی سرسبز و زیبا که به تمام گیاهان و جانداران نفسی تازه می دهد، سنگهای ماه تولد فروردین نیز مرتبط با فصل بهار می باشند و تاثیرات مثبتی بر روی متولدین این ماه می گذارند، به نوعی میتوان گفت هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و ارتعاشات این نوع سنگ خاص اثر گذاری بهتری روی متولدین این ماه دارد. در تقویم میلادی شروع این ماه در مارس (March) آغاز میشود ولی بیشتر روز های فروردین در آپریل (April) است و در تقویم شمسی افغانستان برابر با ماه حمل نامیده میشود، صورت فلکی مطابق آن برج حَمَل (Aries) با سمبل قوچ یا گوسفند در تقویم نجومی است و جدول سنگهای ماه تولد هم بر اساس تقویم زودیاک (Zodiac) یا همان تقویم نجومی تنظیم شده.

البته بخش اعظم سنگهای شناخته شده در آن زمان به دلیل اثرات جسمانیشان و بپس از آن به خاطر خواص ماورایی و درآخر به کاربردهای زینتی می رسیده اند و این موضوع نشاندهنده این است که سنگها در فرهنگ علمی و عامه ایرانیان از امکانات زمین برای بهزیستی انسانها بوده اند و مانند گیاهان در دسترس اطبا برای درمان قرا داشته اند. البته لازم به ذکر است که در اکثر تراش های culet حذف شده و تعداد facetها 57 عدد می شود که در این صورت این نوع تراش را full Cut می نامند.

بنابراین مجموع کل facetهای یک تراش برلیان گرد استاندارد 58 عدد می باشد. به بیان دیگر برلیان به یک نوع تراش گفته می شود که دارای مشخصه زیر می باشد. به این نوع تراش در ایران کابوشنیا دامله می گویند. کمیاب ترین و با ارزش ترین توپاز به رنگ زرد یا صورتی و نارنجی مایل به قرمز است که به آن توپاز سلطنتی یا توپاز گرانبها می گویند. اوپال آتشین: این نوع همان اُپال آبدار است با زمینه قرمز و معمولا پدیده بازی نور ندارد و چنانچه این پدیده مشاهده شود آن را بصورت کابوشن می تراشند.

بیلی روبین یک ماده شیمیایی است که هنگامی که کبد سلولهای قرمز خون قدیمی را از بین می برد تولید می شود برخی بیماریها از قبیل سیروز کبدی و اختلالات خونی خاصی باعث می شوند تا کبد بیلی روبین بیشتری تولید کند و سبب تشکیل سنگ شود هنگامی که کیسه صفرا نتواند بیلی روبین اضافی را تجزیه کند سبب تولید مواد سختی شده که سنگ های رنگی نامیده می شود.

نام الماس از کلمه یونانی adamas به معنی استوار و سخت گرفته شده، که به شکست ناپذیری و سختی بالای این سنگ اشاره دارد. در قسمت بالای دهانه ها خاک های زرد رنگی شبیه به خاک رس در آمده اند که زمین زرد نامیده می شوند.که بدلیل هوازدگی زمین آبی کیمبرلیت می باشد. یک کابوشن cabochon با گنبدی در قسمت بالا و کف تخت را می توانید با سنباده زنی و پولیش کردن سنگ خود با استفاده از این صفحات تخت الماس – تا زمانی که شکل گنبد تشکیل شود – به دست آورید. ذخایر رسوبی مهمی در نامیبیا و در قسمت غربی صحرای نامیب وجود دارد.

در سال ۱۸۴۳ یک الماس قهوه ای – سیاه در باهیا کشف شد که توده ماکروکریستالین سخت بود که در صنعت کاربرد داشت. اولین مدل که تحت عنوان روکش یا آبکاری شده شناخته شده، با تک لایه ای از الماس متصل به دسته مته تولید می شوند. پس از سرد شدن این مواد غلیظ و آتشین، که مدت زیادی هم به طول میانجامد، سنگ هایی تشکیل می شوند که به سنگ آذرین بیرونی یا آتشفشانی معروفند. تنها استثناء در این مورد ، الماس هایی هستند که در جداره نواحی فرورونده (Subduction Zones) در ایالت نیوساوت ویلز در استرالیا یافت شده اند که سنی بالغ بر 300 میلیون سال داشته اند.

الماس ها در ذخایر اولیه و ثانویه یافت می شود. برخی افراد ممکن است با وضعیتی غیرعادی به دنیا آیند که از لحاظ ژنتیکی موثر بر کلیه ها تلقی می شود. در گاه شماری زرتشتی نوزدهمین روز هر برج نیز فروردین روز نام دارد و در فروردین روز از فروردین ماه، جشن فَروَردینگان یا فرودُگ برگزار میشود. در فروشگاه جواهر لوکس سنگهای ماه تولد فروردین را برای شما عزیزان لیست و خواص درمانی و ماورایی آنها را توضیح میدهیم، با ما همراه باشید.

با توسعه جدید مراکز تراش و پرداخت و ارزش افزوده ایجاد شده روی سنگها، کابل که به تدریج به عنوان مرکزی برای تجارت سنگهای قیمتی ظهور می کند. جیدیت سنگی متراکم است و وزن مخصوص بالایی دارد و چنانچه با سنگهای سبز همشکل خود مقایسه کنید سنگین تر است هرچند که باید دقیقا حساب شود. اما باید از رژیمهای کم کالری و کاهش وزن سریع پرهیز کنید. برای استفاده از این محصول باید پاها خیس باشند؟ برنامهریزی برای استخراج از این معدن تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد یافت.

عملیات استخراج از این معدن به صورت روباز از سال ۱۹۵۷ آغاز و تا سال ۲۰۰۱ ادامه یافت. به دلیل چگالی بالا، این ماده در سیستمهای هدایت اینرسی و در قطبنماهای ژیروسکوپی یافت میشود. در مراحل اخیر جنگ جهانی دوم، کل جنگ سرد و به مدت زمان کوتاهی پس از آن، از اورانیوم-۲۳۵ به عنوان ماده منفجره قابل شکافت، برای تولید سلاحهای هسته ای استفاده شدهاست. از طرفی دیگر، یاقوت های سفید چشم نوازتر اند. ویژگی های فیزیکی فوق العاده الماس به دلیل پیوند مستحکم کووالانسی میان کریستال های شفافش است.

در سال دو هزار و هجده تخمین زده شده که ذخایر اثبات شده و احتمالی این معدن ۷۳.۸۹ میلیون تن قیراط باشد.استخراج روباز از این معدن در سال ۲۰۰۵ آغاز شده است. عملیات استخراج از این معدن از سال ۱۹۹۸ آغاز شده است و این نخستین معدن الماس به صورت روباز و زیرزمینی در کشور کانادا است که تاکنون عملیات استخراج از آن صورت گرفته است. عملیات معدنکاری در این معدن روباز درحالحاضر در عمق بیش از ۲۴۵ متر صورت میگیرد.

پیشبینی میشود عملیات برداشت از این معدن به صورت روباز تا سال ۲۰۲۱ ادامه یابد و پس از آن به صورت زیرزمینی انجام شود. با استفاده وسیع از ماشین آلات، تا عمق ۳۰ متر خاک ها برداشته می شود سپس به ماسه های حاوی الماس دست پیدا می کنند . تعداد کمی از افرادی که کیسه صفرای آنها برداشته شده است، برای مدتی مدفوع نرم تر و مکرر را تجربه می کنند، زیرا صفرا به میزان بیشتری در روده کوچک جریان پیدا می کند.

معدن ده بالای یزد از معادن معروف مرمریت ریز بلور ایران است، که درجه کریستالیزاسیون، سفیدی و یکنواختی رنگ از عوامل مرغوبیت این سنگ به شمار می روند. تقریبا نیمی از افرادی که به سنگ کلیه مبتلا شدهاند، طی ده سال آینده نیز دوباره آن را تجربه خواهند کرد. کمی از آن را بر یک چرخ نمد یا حلقه پولیش نمد بکار گرفته و کار خود را از طریق گریت ها انجام دهید، با زبرترین درجه شروع کنید ۶ میکرون و با یک درجه ۱ یا ۰٫۲۵ میکرون تمام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید