مشخصات، خرید و لیست قیمت انواع سنگ پله – کیااستون

به طور کلی، انوع باکیفیت سنگهای الماس، زمرد سبز، یاقوت سرخ، یاقوت کبود یا هر نوع کانی کمیاب را به عنوان سنگهای قیمتی در صنعت جواهرات میشناسند. به این دلیل که یاقوت سفید در پوسته زمین شکل می گیرد و به طور طبیعی بی رنگ یا سفید است. همچنین به دلیل کمیاب بودنش قیمت و ارزش بسیار بیشتری نیز نسبت به نفریت دارد. این سنگ تا حدودی کمیاب بوده و محل های استخراج آن در حال حاضر برزیل، برمه، آمریکا و سریلانکا می باشد همچنین تورمالین هندوانه ای در ابعاد بزرگ قیمت های بسیار بالایی دارند و در بازارهای مختلف بیشتر در اندازه های کوچک یافت شده و معامله می شوند.

تهیه نقشه­های زمین شناسی و زمین شناسی اقتصادی در مقیاس 1:25.000 در مناطق امیدبخش بمنظور شناخت ساختار زمین شناسی و خاستگاه این نوع از مواد معدنی، مورد نیاز بوده و ضروریست تا در مطالعات ژئوشیمیایی به اکتشاف سنگ­های قیمتی و با ارزش توجه جدی شده و نتایج آن برای اکتشافات تفصیلی مورد ملاحظه قرار گیرد. برای افزایش شفافیت و درخشانی این گوهر تحت برش های فراوانی قرار گرفته و در آخر پس از فروش به صاحب کنونی، به وزن الآن مجدداً برش داده شده و میزان شفافیت رنگ زرد آن،به تخیلی قوی (fancy intense) رسیده است.

تغییرات رنگ از سبز خاکستری به زرد روشن است و این تغییر رنگ هنگامی به وجود می آید که الماس به مدت یک روز یا بیشتر در الکل مشتعل با حرارت معادل 200-300 درجه سانتی گراد قرار گیرد،در این صورت الماس برای چندین دقیقه زرد شده و سپس به رنگ سبز خاکستری پایدار خود تبدیل می گردد. یکسری از یاقوت های سفید تحت روش بهسازی “دفیوژن” قرار می گیرند که لایه بیرونی سنگ را تغییر می دهد. در ایران،ترکیه، کوبا، کانادا، آمریکا، چین، ژاپن نیز این سنگ یافت می شود. در این عملیات، ابتدا پوسته فلزی میله های سوخت مصرف شده را جدا میسازند و سپس آنها را در داخل اسید نیتریك داغ حل میكنند.

سنگ آذرین به انواعی از سنگ ها گفته می شود که بر اثر سرد شدن مواد مذاب در داخل یا خارج از زمین به وجود می آیند. است. لاشه سنگ ها با ضخامت های ۲ تا ۵ سانت از جنس بسیار سخت سنگ های آذرین بیرونی هستند که در بازه رنگ های طوسی و اخرایی و قرمز هستند. سنگ پا نوعی سنگ آذرین سرد شده حاصل از گدازههای آتشفشانی است.

در آخر این سنگ درخشان، در گالری آپولو که مربوط به کلکسیون جواهرات سلطنتی فرانسه در موزهی لوور است، جای گرفت. وجود رس به صورت ناخالص در سنگ نخستين باعث تشكيل كلريت به صورت كاني پاراژنز تالك نيز شده است، به همين دليل ويژگي اين تيپ ذخاير تالك كه به صورت عدسي يا لايه ديده مي شوند، هم شيبي آنها با سري سنگهاي دربرگيرنده و وجود كلريت به عنوان عمده كاني همراه اين تيپ ذخاير است. این سنگ الماس قبل از سال ۱۵۷۰ یافت شد. این نگین در سال ۱۹۹۰ به وسیله یک کشاورز برزیلی در منطقه ای که امروزه با نام آلتو پارانایبا شناخته میشود یافت شد.

وزن اصلی کوه نور قبل از برش ۷۹۳ قیراط بود، که در اکنون یک سنگ برش خورده به وزن ۱۰۵٫۶ قیراط ( ۲۱٫۶ گرم ) میباشد. در حضور علایم بالینی تیپیک، دیده شدن سنگ و تغییرات جدار کیسه صفرا در سونوگرافی برای تشخیص کافی است. با ملاحظه قرار دادن این نگرانی ها، امروزه سایت های معدنکاری، کانه های تالک را به دقت انتخاب و فرآوری می نماید تا از حضور آزبست در تالک اختصاص داده شده برای کاربرد در صنعت مواد آرایشی اجتناب ورزند.

سنگ یاقوت، در واقع کریستال اکسید آلومینیوم است که با گونههای مختلفی از مواد معدنی، رنگهای متفاوتی ایجاد میکند. دلیل اینکه فیروزه را نماد دوستی میدانند این است که برای شکلگیری این سنگ، آلومینیوم و مس باید با هم همکاری کنند تا ماده معدنی جدیدی به نام فیروزه ساخته شود. جادئیت به دلیل کیفیت بالای شفافیت و سایههای سبز عمیقی که دارد، بسیار ارزشمند است. این سنگ ها حاوی شیشه های سربی هستند که باعث می شوند سنگ شفافیت بهتری داشته باشد. گریدهای زمرد به پررنگی و کم رنگی آن و میزان شفافیت سنگ بستگی دارد.

اما باید بدانید که این فقط یک تفاوت جزئی بین این دو سنگ است و تفاوت چندانی از نظر سختی بایکدیگر ندارند. سنگتراشان قم از سنگ آلاباستر برای تولید محصولات استفاده می کنند و قابل ذکر است که سنگتراشان در هر دو شهر علاوه بر انواع سنگ که شرح آن گذشت از مواد دیگری نظ یر گچ ، چسب سنگ، رنگ و پولیش نیز در جریان تولید محصولات استفاده می کنند و آلات و ابزار متداول در کارگاه های سنگتراشی معمولا بسیار ساده و ابتدائی بوده و شامل وسایلی نظ یر چرخ سنگتراشی ، الماسه ، پرگار، قلم آهنی سوهان اره و غیره است.

در طول امپراطوری بریتانیا در هندوستان، این نگین از هند به انگلستان منتقل شد. این الماس در نمایشگاه اسمیتسونیان به نام ” شکوه و جلال الماس ها ” در کنار زیباترین و مشهور ترین الماسهای جهان به نمایش گذاشته شد. در این حالت با سرد شدن سریع مواد اتمها قادر به چیدمان خود در یک ساختار نیستند و با محبوس شدن گاز در مواد و سرد شدن آن حفره در سنگ به وجود میآید.

محراب با شکوه مسجد جامع نظرها را به سوی خود جلب می کند در مسجد جامع ابرکوه محراب نفیس گچبری ایوان شرقی که یکی از پنچ محراب این مسجد است، یادگار این دوره است و تاریخ ساخت این محراب سال 738 هجری و عرض آن 24/4 متر است. استفاده از توپاز سفید به دریافت انرژی مثبت بسیار کمک می کند . از خواص نوع صورتی آن در چاکرا درمانی با توجه به تحریک چاکرای چهارم (قلب) می توان به ترغیب فرد برای تبدیل شدن به برج مراقبتی زنده و فعال از انرژی های عشق اشاره نمود.

از این سنگها به وفور در صنعت طلا و جواهرسازی استفاده میشود. به طوری که گفته میشود برخی از خلبانها و مهمانداران هواپیما در اروپا برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده میکنند. سنگ موساایف که الماس سپر قرمز (Red Shield Diamond ) نیز گفته میشود، سنگی ۵٫۱۱ قیراطی (۱٫۰۲۲ گرم) است . هردو این سنگ های بی رنگ یا سفید قیمت کمتری از الماس دارند و از مقاومت عالی ای برخوردار هستند و درخشش دوست داشتنی ای دارند. این نگین تنها و بزرگترین سنگ الماس کشف شده به رنگ صورتی درخشان است.

در استخراج چنین سنگهای جواهر قیمتی و ارزشمندی، نه تنها زنان و مردان بلکه کودکان هم با اجبار به کار گماشته میشوند. در فرايند گداز هسته اي ، هسته هاي ايزوتوپهاي هيدروژن به يكديگر جوش خورده و هسته اتم هليوم را ايجاد ميكنند. این نگین به شکل خام برای جشن صد سالهی معادن یکپارچه د بیزر به نمایش در آمد . معادن این سنگ در کشورهای سری لانکا، برزیل، مکزیک، آمریکا، برمه، استرالیا، ژاپن، روسیه و ایرلند شمالی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید