مرينيت ماهی سالمون؛ انواع روش های مزه دار کردن ماهی سالمون – چاشلند

اسکات به گیاهان صدمه زده و آنها را می خورد . سپس باید رفتار ماهی ها را تحت نظر گرفت. تخم ها به طور کلی روی یک سطح عمودی گذاشته می شوند: یک تکه چوب ، یک برگ صاف یا حتی شیشه آکواریوم. ماهی اسکات یکی از آبزیان جذاب با بدنه ای نقره ای یا برنزی است . قیمت اسکارهایی که آماده تکثیر هستند گران بوده و شما هم قصد ندارید که تلاش هایتان یکی پس از دیگری با شکست روبرو گردد.

اگر پس از اینکه برای بار دوم ماهی ها را از هم جدا کرده اید. زیرا اسکارها تمایل دارند که زور خود را به رخ یک دیگر بکشند. دوست دارید در مواقع خستگی، شاهد بازی و جنبوجوش آنها باشید و به اتاق خود زیبایی بیشتری ببخشید. لازم به ذکر است که شما باید پیش از تکثیر اسکار و برپا نمودن مخزن تخم ریزی، تصمیم خود را بگیرید که میخواهید نوزادان در حضور والدین از تخم خارج شوند یا در غیاب آنها. جفت احتمالی را به منزل ببرید و پس از رعایت اصول ایمنی مانند هم دما کردن آب و کارهایی از این قبیل آن را ماه اسکار خودتان قرار دهید.

باید دما را به تدریج تا حد ۲۸ درجه سانتی گراد افزایش داد و همین درجه حرارت را بعد از پیش هم گذاشتن ماهی ها ثابت نگه داشت. تخم های آرتمیا در مقایسه با مزایایی که برای شما به همراه دارند، واقعا گران نیستند و وقتی که بچه ماهیها هفته بحرانی نخست زندگی را پشت سر گذشتند، ارزش سخت پوستان کوچک صورتی رنگی که از تخم ها خارج می شوند برایتان به اثبات میرسد. اما بدون ناپلی آرتمیا یا جانشین مناسبی برای آن، همه ماهیهای نوزاد را از دست خواهید داد. اسم علمی این ماهی را کویه در دهه اول قرن نوزده Lebotes ocellatus گذاشت که بعدها تبدیل به Astronotus ocellatus شد.

تردیدی نداشته باشید که والدین از برداشته شدن تخم هایشان ناراحت خواهند شد. پس اگر تخم ها را از مخزن تکثیر به ظرف دیگری جابجا کردید، بهتر است که نسبت به جداسازی ماهی نر و ماده نیز اقدام نمایید، زیرا در برخی موارد حتی هماهنگترین جفت ها نیز اگر تخم های آنها برداشته شود، به جان هم خواهند افتاد. دریای خزر بزرگترین دریاچه جهان بیش از یک هزار و ۶۰۰ گونه و زیر گونه از انواع آبزیان از جمله ماهی آزاد را در خود جای داده است. این کار ساده است . این طول کم و بیش وقتی حاصل می شود که سن ماهی برابر یک سال و نیم باشد .

دشوارترین مرحله در تکثیر ماهی اسکار اطمینان از در اختیار داشتن یک جفت و آماده نمودن فضای کافی است که بتوانند در آن تخم ریزی کنند . اما اندازه بدن بیشتر تحت تأثیر میزان غذا و انطباق با مخزنی است که در اختیار ماهی قرار می گیرد تا جنسیتش ، و همین امر در مورد رنگ نیز صدق می کند. حتی اگر مبنا را براین قرار دهیم که صد در صد تخم ها بارور شده باشند، بازهم تعداد زیادی از بچه ماهیها خواهند مرد و تعدادی نیز برای پرورش باقی خواهند ماند.

1. در ابتدا زنجبیل تازه را پوست کنده و خرد کنید. نوزادان به آساني مي توانند آرتمياي تازه هيچ شده را ببلعند و يا هر غذاي به خوبي خرد شده مي تواند بادهان آنها متناسب باشد. گوشت آن بصورت تازه یا منجمد بازار بزرگی دارد. یا اینکه از ماهیان دیگری که احتمالا پرورش داده اید. دیگر مشکلی وجود نداشت زیرا در صورت تنها کاری که می بایست انجام می دادید این بود که یک عدد ماهی خوب بالغ پرورش دهید. تنها عیب این روش این است که باید فضای زیادی را برای نگهداری این تعداد زیاد ماهی اختصاص دهید. پس اگر تخم ها را از مبخرن تکثیر به ظرف دیگری جا به جا کردید.

که شخصا نفهمیدم این اسمها به چه دلیل برای انها انتخاب شده است به هر حال اصل و شکل ماهی را در بالا مشاهده کردید و شخصا همین دو نوع را در ایران دیده ام و بیشتر از این در مورد نام و انواع احتمالی انها بحث نمیکنم. این است که دو عدد اسکار کاملا بالغ و آماده را خریداری نموده و امیدوار باشید که جفت باشند. این بدان معناست که هر ماهی نری با هر ماهی ماده سازگاری داشته باشد دست کم امکان دارد هر ماهی اسکار ماده ای با هر ماهی اسکار نر لزوما در زمانی که شما اراده کرده اید سازگار نباشد.

همچنین امید داشته باشید که اگر آنها نر و ماده هستند . اما آن چهار رابطه نافرجام نخستین ممکن است برای شما امید کننده باشد. اما احتمال دارد بسیار نا امید و سرخورده شوید وقتی عاقبت هيج اتفاقی رخ نداد. ساکای سالمون رنگ قرمز مایل به نارنجی دارد و بسیار خوش طعم است و همچنین منبعی غنی از امگا ۳ محسوب می شود. دمای تانکی که اصلی است با دمای تانکی که تخمها را در آن می ریزیم برابر باشد. بسیاری از افراد با تدارک دیدن فضای کافی ، به سادگی منتظر می مانند تا طبیعت مسیر خودش را طی نماید .

از بین افراد حاصله از تکثیر اسکار معمولی که رنگ قرمز داشتند جدا شد و طی چند نسل، نژاد نسبتا خالصی از آن تهیه و به بازار عرضه شده است، ولی زیبایی اسکار قرمز را ندارد. روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا و اینکه کدام ماهی خوش طعمتر است، کاملا به ذائقه افراد بستگی دارد. و در نتیجه احتمال دارد ماهی اسکار کوچکتری که به منظور تولید مثل در مخرن با ماهی اسکار بزرگتر نگهداری می کنید. برای این کار معمولا تعداد زیادی در حدود ۱۵ عدد از ماهیان نوجوان را در کنار هم نگهداری می کنند. اگرچه اسکارها به یک جفت پایبند بوده و در طول حیات با تغيير شرایط جفت خود را عوض کرده و با یک جفت جدید تولید مثل می کنند.

این ماهی ها اکثرا در شمال غربی جزایر هاوایی زندگی می کنند و به علت ممنوعیت ماهی گیری تجاری این منطقه، این ماهی بسیار گران قیمت می باشد. این گونهها میتوانند بسیار گران باشند. برای تکثیر اسکار می توانید هر تعداد مخزن مربوط به تخم گشایی آرتمیا که لازم دارید تهیه نمایید و هر قدر آرتمیا که لازم دارید تولید کنید؛ و برای این کار به تنها چیزی که نیاز دارد پول است. تکثیر ماهی اسکار : اگر یک اسکار نر بالغ و یک اسکار ماده بالغ و مخزنی که به اندازه کافی بزرگ باشد در اختیار داشته باشید.

در وضعیت اول : فرض بر این است که شما فقط یک عدد ماهی در اختیار دارید. برخی بوی تند ماهی مانند آن و طعم شورش را بسیار دوست میدارند هرچند طعم و بوی خاویار ممکن است برای بسیاری اصلاً خوشایند نباشد. در دریا غذای آنها را بچهماهیان ریز مثل کیلکا و سایر شگماهیان، گلآذینماهی، گاوماهیان و کفزیان تشکیل میدهد. که معمولاً بزرگ متوسط و ریز هستند. تعداد فلس بین باله چربی و خط جانبی 19 – 14 عدد و بطور متوسط حدود 16 عدد میباشد. ماهی اوزون برون (دراکول) کوچکترین ماهی خاویار دریای خزر میباشد که در ایران به اشتباه کلیه ماهیان خاویاری را به نام وی اوزون برون مینامند.

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 50دقیقه میباشد . وقتی که تخم گشایی صورت گرفت، نوزادان به آرامی شروع به جنبیدن می کنند تا از روی تکه سنگ یا هر چیز دیگری که روی آن بوده اند جدا شوند و سپس به سمت بستر حرکت میکنند. تغذیه ماهی باید در مدت زمانی که از هم جدا هستند. رفتار در برابر هم نژاد خود : … که در ماده ها وجود ندارد و ممکن است که شما به همین اساس یک جفت را برگزینید و پس از آماده کردن بهترین شرایط برای آنها در انتظار تخم ریزی جفت خود بماند.

می توانستید از آن برای تعیین جنسیت ماهیانی که دقیقا سنشان را میدانید استفاده كنید. پس از آن به مرور قادر به اندکی حرکت کردن خواهند بود و از سطح سنگ فاصله می گیرند. اندازه ماهی و برآوردی که از سن آن دارید. در هنگام تخم ریزی زیر شکم ماهی ماده زائده ای پهن وجود دارد که از درون آن تخم ها بیرون می آید و زیر شکم ماهی نر زائده باریک است که بوسیله آن اسپرم روی تخمها ریخته می شود .

دیدگاهتان را بنویسید