ماست یک ماده غذایی بسیار ارزشمند

ماست از هند باستان شناخته شده است. دوغ، علاوه بر مزاياي تغذيهاي، حاوي باكتريهاي مفيدي است كه اثرات زيادي بر سلامت گوارش دارند. زیرا علاوه بر اثرات درمانی که در یبوستهای مزمن و اسهال دارد باکتری های مفیدی در معده تولید می کند که برای سلامت بسیار مفید است. سایر راههای بهبود سلامت استخوان و کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان عبارتند از: تمرین قدرتی و فعالیت بدنی منظم، اجتناب از سیگار کشیدن و داشتن رژیم غذایی سالم ( کم سدیم و سرشار از پتاسیم). افرادی که فعالیت بدنی زیادی ندارند باید در استفاده از سرشیر دقت زیادی را داشته باشند تا دچار مشکل نشوند. اگر در هضم غذا مشکل دارید توصیه میکنیم موسیر را وارد برنامهی غذاییتان بکنید. بنابراین قبل از ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذا یی یا استفاده از مکملها، اول با پزشک خود مشورت کنید. در بدست آوردن ماستهای محلی از تجهیزات کمی استفاده میشود اما در صنعتی با مواد شیمیایی زیادی برخورد میکند.

اغلب برای طعمداركردن دوغ از نعنا، پونه، كاكوتی یا گلبرگهای خردشده گلمحمدی و برخی عرقیات استفاده میشود كه علاوه بر ایجاد طعم خوشایند، بر خواص درمانی دوغ میافزاید. متداول ترین نوع شیرآلات که از گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند، شیرآلات ظرفشویی ساده یا با علم ثابت هستند. شیر غذای اصلی نوزادان را تشکیل میدهد که هنوز توانایی گوارش غذاهای گوناگون را ندارند. به گزارش همشهری آنلاین، یکی از خوراکیهایی که در دنیا طرفدار خاص خود را دارد پنیر است. شیر حاوی مواد مغذی ارزشمندی است و فواید متعددی برای سلامتی دارد. شیر گاو، منبع غنی پروتئین با کیفیت خوب و حاوی تمام اسیدهای آمینهی ضروری است. 1. پستانداری است وحشی و گوشت خوار از راستة گربه سانان که بسیار نیرومند و چابک. کلسیم یک مادهی معدنی است که برای داشتن استخوانها و دندانهای سالم ضروری است. شیر جزو نوشیدنیهای سالم و خوشمزهای است که اکثر افراد به آن علاقه دارند. شیر گاو اغلب با ویتامین D غنی میشود که آن نیز برای سلامت استخوان مفید است.

به گفتهی مرکز بررسی تغذیه و سلامت ملی آمریکا کمتر از ۲ درصد از بزرگسالان آمریکایی، ۴۷۰۰ میلیگرم پتاسیم توصیهشدهی روزانه را دریافت میکنند. این مطالعه نشان داد خطر مرگ ناشی از بیماریهای ایسکمیک قلب ( بیماریهای ناشی از کاهش خونرسانی به عضلهی قلب) در افرادی که ۴۰۶۹ میلیگرم پتاسیم در روز مصرف کردند، ۴۹ درصد پایینتر از افرادی بود که حدود ۱۰۰۰ میلیگرم پتاسیم در روز دریافت کرده بودند. مسافران قدیم به تجربه دریافته بودند وقتی به دشت خالی و پر سکوت میرسند آنجا ممکن است مأمن و مسکن شیری باشد بدین سبب یا از آن مسیر عبور نمیکردند یا برای مقابله با خطر حمله شیری خود را آماده میکردند. با این حال به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد پتاسیم ممکن است خطراتی ازجمله مشکلات قلبی به همراه داشته باشد. 3. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد: کنایه از چیزی که یافتنش محال باشد. 2. شیر پاک خورده کنایه از : اصیل و با اصل و نسب، با حسن نیت و خوش عمل.

برای خوش طعمتر شدن دوغ گازدار میتوان از پودر موسیر و عرقیاتی مانند نعناع که عطر ویژه ای به دوغ میدهند استفاده شود. فیلمنامه این اثر که بهترین سریال کره ای 2022 به حساب میآید، براساس یک کارمند فداکار شکل گرفته است. با توجه به مطالعه ای که به رهبری دکتر مارک هوستون، مدیر مؤسسهی بیماری فشار خون در بیمارستان سنت توماس در تنسی انجام شد، افزایش مصرف پتاسیم و کاهش مصرف سدیم، خطر ابتلا به بیمارهای قلبیعروقی را کاهش میدهد. مؤسسهی ملی سرطان (NCI) میگوید: « نتایج تحقیقات بهطورکلی از ارتباط بین مصرف بیشتر کلسیم و کاهش خطر ابتلا به سرطان کلورکتال حمایت میکنند». دلیل شما برای مصرف شیر هرچه باشد، مطمئن باشید هنوز بسیاری از خواص فوقالعادهی آن را نمیدانید. درج نام محصول، نشانی کارخانه سازنده، وزن خالص دوغ، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و نیز ذکر اسامی مواد افزودنی مجاز بر روی بسته بندی دوغ به منظور اطمینان از سلامت آن ضروری است. ماست دارای کلسیم و پروتئین می باشد که برای سطح سلامت دهان و دندان بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید