لایق اداره ی ولایت پنجشیر چه کسی است؟

ممکن است درمان ماهها تا سالها برای از بین بردن تمامی سنگها ضرورت پیدا کند. در این جراحی جراح چند برش کوچک بر روی شکم می دهد و وسیله جراحی را داخل می کند و یک دوربین ویدئویی بسیار کوچک درون شکم قرار داده می شود که یک نمای بسته از اندامها و بافتها را به جراح می دهد. امواج صوتی از کیسه صفرا، کبد و سایر ارگانها مانند رحم باردارباز می گردند و پژواک آنها پیامهای الکتریکی ایجاد می کند که می توانند تصویر عضو را در یک نمایشگر ویدئویی ایجاد کنند.

سونوگرافی از امواج صوتی برای ایجاد تصویر اعضاء استفاده می کند. بسته به اندازه، نوع، موقعیت و سایر عوامل ممکن است متخصص اورولوژی یک عمل کوچک را برای رهایی از سنگ کلیه به شما توصیه کند. اگر سنگهای صفراوی در مجاری صفراوی باشند، پزشک (معمولاً یک متخصص گوارش) ممکن است از ای آر سی پی ( ERCP)برای تعیین محل سنگها و برداشتن آنها پیش از جراحی یا در حین آن استفاده نماید. برای دریافت نوبت اینترنتی از پزشک متخصص گوارش و کبد روی دکمه زیر کلیک کنید. افرادی که نشانه های بالا و نیز نشانه هایی که در زیر آورده می شوند را دارند باید فوراً یک پزشک را ببینند.

از آنجا که ماهیچه های شکمی در حین جراحی لاپاراسکوپی بریده نمی شوند، بیماران درد و عوارض کمتری نسبت به جراحی با استفاده از برش بزرگ از طریق شکم دارند. اگر جراح مانعی را در حین روش لاپاراسکوپی مانند عفونت محل یا جای زخم باقی مانده از سایر جراحیها را بیابد ، گروه جراحی ممکن است تصمیم به تغییر روش و تبدیل آن به جراحی باز بگیرند. بیشترین جراحی کوله سیستکتومی لاپاراسکوپی نامیده می شود. ● کوله سنتی گرافی. به این نوع جراحی کوله سیستکتومی گفته می شود.

به این نوع جراحی، جراحی باز گفته می شود چرا که در آن جراح یک برش ۱۲ الی ۲۰ سانتی متری در شکم می زند تا کیسه صفرا را بردارد. در صورتی که این درد در سمت راست و قسمت بالای شکم شدیدتر باشد، احتمال وجود سنگ کیسه صفرا زیاد است. توپاز قرمز طبیعی بیشتر در رنگهای بنفش قرمز، قرمز نارنجی و صورتی تیره وجود دارد. سنگ کاشان در ابعاد 40 طولی برای نمای ساختمان بیشتر تولید می شود و جز سنگ های صادراتی ایران است که هم کوپ و هم سنگ فرآوری شده آن به خارج می رود. پولیپ هایی که بیش از یک سانتی متر هستند با احتمال بیشتر سرطانی می شوند، در حالی که پولیپ هایی که کوچک تر از یک سانتی متر هستند سرطانی نمی شوند.

بر اثر رژيم بد غذايي ممكن است كار كبد مختل شود و به جاي توليد صفراي رقيق، صفرا غليظ تر توليد شود و به مرور توليد سنگ كند يا گاهي اوقات بر اثر حمله ميكروب ها و ورم كيسه صفرا و تجمع صفرا – كه در حالت عادي رقيق است- كم كم توده هايي سنگ شكل تشكيل مي شود كه راه خروج صفرا را بسته و باعث انسداد آن شده كه صفرا وارد خون مي شود البته عوامل ديگري هم براي تشكيل سنگ وجود دارد.

البته گاهي به طور طبيعي در قسمت چپ شكم قرار دارد و با تشكيل سنگ، سمت چپ شكم نزديك معده درد مي گيرد. اگر به عللي صفراي كمي ترشح شود يعني كيسه صفرا برداشته شود يا مجراي آن گرفته شود و كبد صفرائي براي ذخيره كردن نداشته باشد و مجبور باشد با شروع غذا خوردن شروع به توليد صفرا كند شخص معمولا “يبوست مزاج” پيدا مي كند كه در طب طبيعي “ام المرض”يا ريشه اصلي بيماري هاي متعددي است. صفرا زرد رنگ با طعمي تلخ و داراي املاح معدني به اسم “بيلي روبين” است كه در مجاورت هوا سبز رنگ مي شود و عامل حل كننده چربي هاست و به اين علت ترشح مي شود تا چربي ها هضم شوند.

این داروها میزان نمکها و املاح معدنی در ادرار را تنظیم میکنند و پزشک معالج بر پایه نوع سنگ دفع شده داروی مناسب را تجویز مینماید. این وسیله برقی در دو نوع ضد آب و غیر قابل شستشو با آب وجود دارد؛ در نوع اول می توانید بدون نگرانی از آسیب زدن به موتور دستگاه، آن را با آب شستشو دهید و تمیز کنید. سنگهای اسیداوریکی: این نوع سنگها در افرادی که دچار دهیدراتاسیون یا از دست دهی آب بدن شده اند ، ایجاد می گردند؛ مانند افراد استفاده کننده از رژیم های پرپروتئین و یا افراد مبتلا به نقرس .

به هر حال از آنجا که صفرا در کیسه صفرا ذخیره نمی شود به دفعاات بیشتری به درون روده کوچک جریان می یابد و منجر به ایجاد اسهال در حدود ۱ درصد افراد می گردد. وقتی که کیسه صفرا برداشته می شود، صفرا از طریق مجاری کبدی به خارج از کبد و به درون مجرای صفراوی مشترک جریان می یابد و به جای ذخیره شدن در کیسه صفرا مستقیماً به داخل روده کوچک می رود.

در هنگام پخت و پز گوشتی که به ته ماهیتابه چسبیده به جای اضافه کردن روغن بیشتر، چند قطره آب اضافه کنید. همچنین به منظور پیشگیری از هرگونه واكنش شیمیایی برگشت ناپذیر باید این گاز را دور از معرض روغن و مواد چرب كننده دیگر نگهداری كرد. استفادهٰی طولانی مدت از آنتی بیوتیک با دوز کم به دستیابی به این هدف کمک میکند. سنگ پا را به مدت 10 تا 15 دقیقه زیر آب بسیار داغ نگه دارید تا چرک و کثیفی هایی که در منافذ گیر کرده است کامل خیس شود.

خصوصاً لبو یا چغندر یک انتخاب بسیار عالی برای کمک به سلامت کیسه صفراست. برای تشخیص انقباض غیر طبیعی کیسه صفرا یا انسداد استفاده می شود. بنابراین تشخیص صحیح بسیار اهمیت دارد.●● درمان چیست؟ دیده شده است که ۱۰تا ۲۰ درصد افرادی که به کمک غذاهای بسیار کم کالری دچار کاهش وزن سریع شده اند، گرفتار سنگ کیسه ی صفرا می شوند. در حدود ۵ درصد جراحی های کیسه صفرا نیاز به جراحی باز می باشد. در حدود 95 درصد از اپال جهان از “داون آندر Down Under” استخراج میشود. صنعت سنگ ايران در 10 ماهه امسال محصولات توليدي خود را به بيش از 60 كشور جهان صادر كرد.

دیدگاهتان را بنویسید