فواید و مضرات دوغ

به این جهت توصیه می شود دوغ را به صورت صنعتی یا خانگی تهیه کنید. مصرف فراوان دوغ بهعنوان یک نوشیدنی همراه با غذا یا به صورت مجزا به خصوص در ماههای گرم سال سبب شده تا در سالهای اخیر، اغلب شرکتهای تولیدکننده فرآوردههای لبنی توجه ویژهای به تولید این محصول داشته باشند و بخشی از تولیدات خود را به آن اختصاص دهند. سپس پارچه را از جایی آویزان کنید تا آب اضافی به طور کامل خارج شود. ابتدا شیر را روی حرارت ملایم گذاشته تا کمی بجوشد. پس آن شیر را از روی حرارت بردارید و به آن ماست و آبلیمو اضافه نمایید. یکی از مواد غذایی فوق العاده برای وعده صبحانه پنیر است. از همین رو، پنیر بهترین گزینه برای سلامت بدن در وعده صبحانه است. پنیر مخلوط بسیار عالی از مواد مغذی است که میتواند برای کسانی که به حفظ وزن خود اهمیت میدهند، گزینه مناسبی باشد. از این رو، اهمیت دارد افراد دارای کهولت سن مصرف لبنیات و پنیر را در رژیم غذایی خود بگنجانند. پس از گذشت حدود یک ساعت پنیر شما آماده است. حدود ۱ ساعت بعد، آب جوشیده و سرد شده را نمک مخلوط کنید و پنیر را داخل آن قرار دهید. جریان آب از لوله های آب سرد و گرم به درون شیر وارد می شوند و از کارتریج (مغزی شیر اهرمی) عبور می کنند و پس از مخلوط شدن با دمای دلخواه کاربران از شیر روشویی خارج می شود.

به همین دلیل شاید از خود پرسیده باشید که فواید و مضرات مصرف پنیر چیست؟ در صورتی که مواد اولیه مورد استفاده درتهیه دوغ یا ظروف مورد استفاده حاوی این میکروارگانیسمها و مخمرها باشند به مرور زمان باعث تولید گاز و در نتیجه گازدار شدن دوغ میشوند و این پدیده در شرایط عادی مشکلی برای انسان ایجاد نخواهد کرد. کسانی که مشکلات گوارشی دارند می توانند از ماست استفاده کنند. ۵- زیادهروی در مصرف دوغ به افراد دارای ناراحتیهای معده، مشکلات گوارشی، افراد مبتلا به ورم معده یا زخم اثنیعشر توصیه نمیشود. همچنین اثر ضد میکروبی دوغ باعث میشود بیماریهایی نظیر اسهال، التهاب مخاط روده و زخم روده سریع بهبود یابد. همانطور که ملاحظه کردید طرز تهیه پنیر خانگی کار بسیار سادهایست، با چند ماده در دسترس و در کمترین زمان ممکن میتوان یک پنیر خانگی خوش طعم و بی نظیر تهیه کرد و از طعم آن لذت برد. همچون طعمی خوش و بی نظیر دارد.

پنیر فواید بی شماری بخصوص در کسانی که از بیماریها رنج میبرند، دارد. بنابراین برای آن که این افراد از مصرف این نوشیدنی مفید بی بهره نمانند، بهتر است در منزل و به صورت خانگی آن را تهیه کنند. حدود ۵ ثانیه طوری را زیر شیر آب گرفته تا مزه آبلیمو از پنیر شما خارج شود. حدود ۷۵ درصد جمعیت مردم دنیا به نوعی در هضم لاکتوز ناتوانی دارند. پنیر دارای درصد بالایی پروتئین است و همین امر باعث میشود فرد برای مدت طولانیتر در طول روز احساس سیری کند. فرآیند هضم پنیر در معده با کندی صورت میگیرد و باعث میشود ترشح مواد شیمیایی بدن که باعث احساس سیری میشوند، افزایش یابد. برای حفظ کیفیت انواع دوغ گازدار و بدون گاز و افزایش زمان ماندگاری آن بهتر است در یخچال نگهداری شود. بافت دوغ در ظاهر باید یکدست، بدون ذرات لخته شده غیرپراکنش پس از تکان دادن و بدون قابلیت کش آمدن زیاد هنگام ریختن باشد. طبق بررسی ها ، اگر باکتریهای مفید بدن از نظر تعداد در حد مناسبی باشند ، بدون شک سیستم گوارش به درستی کار خواهد کرد.

همچنین میران کل مواد جامد دوغ نیز در هفت نمونه، کمتر از حد مجاز تعیینشده بود که این موضوع میتواند تقلب محسوب شود. که سرشار از انواع ویتامین و مواد مغذی موجود در ماست هم هست. البته از شیر گاو هم می شود سر شیر گرفت ولی سر شیر گاومیش و گوسفند خوشمزه تر و چرب تر هستند. ویتامین K2 منبع ساختار استخوانی و سلامت قلبی است.علاوه بر این پنیر شامل منبع مغذی بالایی از مواد مغذی سالم برای بدن ما است. همچنین پنیر برای کسانی که از بیماریهای قلبی رنج میبرند، مفید است. فراتر از پروتئین بالا، پنیر سرشار از چربی، آهن، کلسیم و منیزیم است. این در حالی است که بررسی ها نشان داده پنیر، منبع خوبی از کلسیم و پروتئین است، اما از طرفی هم احتمال دارد سرشار از چربی های اشباع شده و سدیم نیز باشد. مشاهده شده است برخی افراد به مصرف پنیر حساسیت نشان میدهند که بهتر است این افراد از پنیرهای تولید شده از شیر گاو استفاده نکنند. توصیه میشود به طور روزانه و مستمر از لبنیات و بخصوص پنیر برای تامین کلسیم بدن استفاده شود. بخصوص کسانی که گیاه خوار هستند میتوانند با گنجاندن پنیر در رژیم غذایی خود، پروتئین بدنشان را تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید