فواید فوق العاده سنگ پا برای بدن – الو دکتر

درد قفسه سینه. برای برخی از افراد، حمله صفراوی می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند که شبیه درد حمله قلبی احساس می شود. از احساس خودتان نسبت به هنر معرق بگویید؟ به این معنا که حرکت زندگی در امتداد برش چوبها و جمع آوری غمها و شادیها و در کنار هم قرار دادن تمام آنها برای به وجود آمدن یک احساس. از اینرو نیز امروزه، فرهنگ واژه های کردی، گنجینه ای گرانبها برای یافتن واژه های فرهنگ زنخدائی است، که در فارسی و متون اوستائی و پهلوی، به همت موبدان، ریشه کن شده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده ، سوابق تاریخی نمد ، کهن تر از تمام دست بافتههای بشری است و پیشینه آن از قالی نیز کهنتر است. در حال حاضر نمد مالی در شهرهای سمنان و شاهرود توسط تعداد انگشت شماری از نمدمالان انجام می شود. این رشته در حال حاضر در روستاهای شمالی و کویری استان سمنان رواج دارد. در حال حاضر گلیم بافی در اکثر روستاها و مناطق استان سمنان رواج دارد. معادن فیروزه در اکثر ممالک وجود دارد.

پس از معدن فیروزه نیشابور، قدیمىترین معدن سنگ نیمه قیمتى ایران، معدن بایگ است. تا سال 1343 تعدادی از آثار نقاشی سهراب در کشورهای ایران، فرانسه، سوئیس، فلسطین و برزیل به نمایش درآمد. با ورود کمان اره به ایران، معرق چوب توسعه یافت و با گذشت زمان رو به تکامل رفته، به گونهای که امروزه انواع و اقسام معرقها با زمینههای مختلف و با رنگ آمیزی متفاوت تولید شده و حتی به خارج از ایران نیز صادر میشود. زیبایی چشم نواز و قدرت معنوی موجود در این سنگ باعث محبوبیت آن در میان فرهنگها و مذاهب مختلف شده است.

سنگ اوپال دارای جلای شیشه ای زیبایی می باشد و دارای یک سائیدگی به صورت خطی و سفید رنگ است. قسمت بیشتر کیک زرد (معادل 70-90 درصد وزنی) شامل اکسید های اورانیوم با فرمول شیمیایی 8O3 U – و یا سایر اکسید ها – است، و مابقی آن از دیگر موادی تشکیل شده است که مهمترین آنها عبارتند از : – هیدراکسید اورانیوم که در صنایع ساخت شیشه و سرامیک از آن استفاده می شود. در قرن هشتم هجری هنرمنان معرق کار به مراتب از هنرمندان عهد سلجوقی جلو افتادند، دراین قرن موفق شدند بر ظرافت آثار کاشی معرق بیافزایند و لطیفترین و زیباترین اشکال بنایی و هندسی را در مجموعهای از رنگهای زیبا و براق که بیشتر در فنون و صنایع شرقی به خصوص ایرانی دیده میشود، نمایش دهند.

نمد در سمنان با نقوش و نگارههای نمد چهار گوش خورشیدی ، نمد تخم مرغی یا ترنجی ، چهار گوش بند رومی ، گرد ستاره ای و سایر اشکال هندسی تولید میشود. ماده اصلی و اساسی نمد پشم است. اگر پوست شما تیره است، به این معنی است که به اندازه کافی مایعات نمینوشید. معرق چوب به معنی گردآوردن تکه های کوچک رنگین با داشتن طرح از پیش تعیین شده به منظور ایجاد یک نقش واحد زیبا و با استفاده از رنگهای طبیعی چوب است. معرق یعنی دمیدن روح آدمی در نفس چوب، به این معنی که انسان خود را در چوب پیدا کند و حرفش را به وسیله صدای برش چوب و فکرش را با نقش چوب بیان کند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه سفال ، سرامیک ، گلیم ، قلمکار ، منبت ، معرق ، نمدمالی ، دست بافتههای سنتی و … هنر معرق یکی از رشتههای پر پیشینه صنایعدستی ایران که نسبت به سایر صنایع مانند خاتمو منبت قدمت بیشتری دارد. اگر چه در چند سطر نمیتوان تمام رشتههای صنایع دستی استان سمنان را معرفی کرد اما در این گزارش تلاش شده، مهمترین صنایعدستی این استان معرفی شود. هنرمندان بسیاری در این استان توانستهاند در زمینه سفالگری، آثار متعددی به وجود بیاورند تا جایی که استان سمنان به عنوان پایتخت سفال هنری در کشور مطرح شده و کارگاههای متعدد با سبک و سیاق متنوع، هنرمندان این استان را در زمره هنرمندان مطرح کشور معرفی کرده است.

در حال حاضر سفالگری در این استان به علت مرغوبیت خاک و اقلیم کویری از اهمیت زیادی برخوردار و این استان را به قطب این هنر تبدیل کرده است. هنری که به واسطه تنوع آب و هوایی در استان سمنان در هر منطقه ویژگی خاص خودش را از نظر نقش، رنگ و کاربرد دارد و این تنوع بر روی ظروف، دست بافتهها و اقلام صنایع دستی این استان طی هزاران سال نمود پیدا کرده است. وی با اشاره به اینکه کاشی هفت رنگ یا کاشی الوان و لعاب دار نیز از جمله هنرهایی است که توسط هنرمندان این استان تولید و به سایر استانها ارائه می شود، گفت: هنرمندان استان سمنان به واسطه ذوق خود توانستهاند نوعی از کاشیکاری منحصر به فرد و منبعث از هنرهای اسلامی با نقوش هندسی ، اسلیمی و ترکیبی و نقش برجسته به وجود آورند.

حمید یزدانی با بیان اینکه هنر سفال و سرامیک در استان سمنان حدود شش هزار سال قدمت دارد، گفت: پیشینه هنر نساجی سنتی، گلیم بافی، رودوزیهای سنتی و منبت چوب در این استان نیز به حدود دویست تا پانصد سال قبل بر می گردد. این هنر در استان سمنان سابقهای دیرینه دارد اما با توجه به بافت کم دوام چوب نسبت به عوامل جوی و حشرات ، آثاری از چوبهای منبت کاری شده دوره های پیش از اسلام در دست نیست. منبت چاقویی ، قالبسازی ، قلمزنی ، فرنگی ، منبت معرق ، منبت مشبک و تیشه ای تقسیم می شود.

رنگ مدفوع ناشی از ترشح صفراست، وقتی صفرا کمتر از حد معمول ترشح کند شخص دچار یبوست می شود، قابل توجه آن که سرطان لوزالمعده و هپاتیت ویروسی یرقان به همراه خود دارند، علایم جمع شدن صفرا، قی، زردی چشم، تلخی دهان، خشکی و درشتی زبان، عطش زیاد و ضعف اشتها و بد حالی هاضمه ای و کمی اسهال می باشد. این منطقه در ادوار گذشته ، دارای استادان زبردست قالیباف و طراح نقش قالی بود و قالیها و قالیچه های نفیسی از دارهای آنها به عمل میآمد اما امروزه به دلیل ورود فرشهای ماشینی به بازار و نداشتن صرفه اقتصادی و همچنین نبود پشتوانه نیروی کاری و طراح قالی و نیز به دلیل کهولت تدریجی استادان و کارگران قالیباف، این رشته دچار رکود شده است .

استاد حسن فردوست از جمله استادان این هنر زیباست که با تحقیق در زمینه کاری خود علاوه بر ابداع روشهای نوین معرق کاری روی چوب، فعالیتهای چشمگیری را دراین حوزه انجام داده است. هنر قلمکار یا چیتگری در واقع نوعی کار چاپ و طرح اندازی بر روی پارچههای پنبهای مثل کرباس است. وجه تشابه معرق کاشی و معرق چوب در شیوه کار آنها است که در هر دو مورد نقشها از ترکیب قطعات رنگی جنس مورد نظر شکل میگیرد. جاجیم یا جاجم، فرشی است ضخیم شبیه پلاس یا گلیم که به صورت راه راه رنگین بافته می شود و اغلب بافتی خشن دارد و عرض آن معمولا حدود بیست تا صد سانتی متر است.

حدود بیست درصد مردم جهان دچار سنگ کیسه ی صفرا می شوند و متأ سفانه این عضو مهم را با جراحی از دست می دهند. فرآيند تحولي ديگري که رخ ميدهد اين است که يک سنگ تفريق يافته مجدداً دچار تفريق شود. شما میتوانید هر روز ۴ لیوان آب و لیمو بنوشید تا فرآيند درمان تسریع شود. من کاملا مطمئنم که آنها از آنجا طلا را استخراج میکردند چون هر روز از فضا مو شک پرتاب میکردند که خاک آنجا حدود ۹۰۰ متر بالا میرفت که همگی شاهد آن بود یک خبر مهم آنکه یک معدن سرب به فاصله ۴ الی ۵ کیلومتری آن هم موقعیت دارد که خوشبختانه تا هنوز سالم است.

سفالگری در استان سمنان در هر مقطعی از زمان وجود داشته ، اما قدیمیترین آثار سفالگری در این استان مربوط به حدود شش هزار سال گذشته و منطقه تپه حصار دامغان میشود. سابقه معرق کاری و آموزش مربوط به آن به سال 1309 میرسد که در آ ن سال با تلاش استاد حسین طاهرزاده، گروهی از هنرمندان نام آور هنرهای سنتی از سراسر کشور در تهران گردهم آمدند و مدرسه صنایع مستظرفه را تأسیس کردند. معرق کاری کاشی در دوره سلجوقیان یعنی از قرن 6 هجری به سمت کمال رفت و متداول شد.

پدرم پشت دو بار آمدن چلچله ها، پشت دو برف / پدرم پشت دو خوابیدن در مهتابی / پدرم پشت زمان ها مرده است / پدرم وقتی مرد، آسمان آبی بود / مادرم بی خبر از خواب پرید، خواهرم زیبا شد / پدرم وقتی مرد، پاسبان ها همه شاعر بودند / مرد بقال از من پرسید: چند من خربزه می خواهی؟ نقوش قلمکار در ابتدا شامل گل و بوته و اسلیمی بود ولی در دوران قاجار تصاویر عشاق ، مناظر تاریخی و تصویر حیوانات وغیره نیز وارد قلمکار شد. طرحهای مورد استفاده در معرق چوب شامل نقوش طبیعی گل و پرنده ، ابنیه و آثار تاریخی ، چهره، نوشتاری ، هندسی و غیره است.

زادگاه این هنر، هند است و در ابتدا تلفیقی از چوب و فلز بوده است اما بعد از آنکه به ایران راه یافت به کمک ذوق معرق سازان ایرانی به جای یک نوع چوب از چوبهای مختلف در تولید آن استفاده شد. معرق چوب، هنر ایجاد طرحهای زیبا با استفاده از کنار هم قرار دادن چوبهای رنگی است در این هنر اجزای مختلف طرح یا تصویر اولیه باید چنان با چوبهای گوناگون جایگزین شود که در نهایت همان تصویر طرح اولیه را برای بیننده تداعی کند.

فرمهای مختلف تراش سنگ توپاز روی قیمت آن تأثیر مستقیم دارند. طبق گفته سید عبدالله بوشهری در کتاب «السحاب اللئالی» خود، شرف الشمس از علوم غریبه است و در دوری از فقر و بیماری ها و حفظ صاحب آن از حمله جانوران و ایمنی از بلایا و همچنین کسب عزت و بزرگی بسیار تاثیر دارد. نمدهای تولیدی در استان سمنان به عنوان کف پوش و زیرانداز، پوشش و پوشاک، حمل و نقل برای روی اسب و زین کاربرد دارد. سنگ صفراوی ممکن است در رادیوگرافی با اشعه ایکس که برای منظور دیگری انجام شده کشف شود و یا اینکه علائم بیماری پزشک را مشکوک به وجود سنگ صفراوی کند.

دیدگاهتان را بنویسید