غذاهای سرشار از اگزالات کمتری بخورید

زمانی که گدازه های آتشفشان سرد شده و به خود شکل می گیرند، سنگ آذرین بوجود می آید که به آن سنگ پا ( به انگلیسی Pumice ) نیز می گوییم. آتشفشان شناسان می گویند سنگ پا درواقع از صخره های درحال انفجار آتشفشان ها به دست می آید. سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از سرد شدن گدازه های آتشفشانی شکل می گیرد. ابتدا مردم از آن براي پاک کردن وسايل جرم گرفته و چرب استفاده ميکردند بعد اين سنگ وارد صنعت شد و درنهايت وارد دنياي مد و زيبايي شد.

در زمان قرون وسطي ابتدا در رم و سپس در خاورميانه مردم به استفاده از اين سنگ روآوردند. در یاخیموو واقع در بوهم (در جمهوری چک امروزی)، آغاز و استفاده از آن برای رنگآمیزی در محصولات شیشهای رواج یافت. توپاز در واقع یک واژه سانسکریتی به معنی «آتش» است که به عنوان یک سنگ سخت و قیمتی در صنعت جواهرسازی کاربرد زیادی دارد؛ سنگی با رنگبندیهای گوناگون که اغلب به رنگ شیری روشن یافت میشود اما رنگ طلایی و زرد آن نیز در طبیعت وجود دارد.

سنگ توپاز از واژه توپازیوس که نام جزیره ایست در دریای سرخ گرفته شده و در زبان یونانی به معنی جستجو کردن است. توپاز که به یونانی به معنی جستجو کردن می باشد بر گرفته از نام جزیره یونانی توپازیوس در دریای سرخ می باشد و از ترکیبات شیمیای کانی ها می باشد. اگر می خواهید پاهای زیبایی داشته باشید، توصیه می شود حداقل دو مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا بعد از سنگ پا کشیدن پوست پا بتواند استراحت کند. ۱- حداقل یک مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا بعد از سنگ پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند.

اگر ميخواهيد پاهاي زيبايي داشته باشيد توصيه ميشود حداقل يک مرتبه در هفته و بهتر است شبهنگام از سنگپا استفاده کنيد تا بعد از سنگپا کشيدن پوست پا بتواند استراحت کند. یکی از مهمترین کاربردهای سنگ پا، تمیز کردن چرک پا است که در نتیجه آن خستگی و کوفتگی پا برطرف میشود. یکی از کاربردهای کمتر شناخته شده سنگ پا، از بین بردن موها زائد بدن است. همین سنگ پایی که درون حمام از آن استفاده می کنید می تواند کاربردهای فراوان و جالبی که فکرش را هم نمی کنید برایتان داشته باشد. در زمان قرون وسطی ابتدا در رم و سپس در خاورمیانه مردم به استفاده از این سنگ روی آوردند.

همچنین ممکن است بدن فرد اگزالات اضافی از طریق روده جذب کند که در نتیجه ی آن اگزالات بیشتری وارد ادرار می شود. داخل بسته بندی این دستگاه تعداد ۶۰ عدد پد سوهان یکبار مصرف بصورت رایگان وجود دارد که بهداشت فردی و محیط را تضمین می نماید و در صورت نیاز به سوهان بیشتر میتوانید از طریق شرکت تهیه و خریداری نمایید. این ترکها در ابتدا درد ایجاد نمیکنند، اما در نهایت، در صورت عمیقتر شدن شکاف، ممکن است باعث درد و دردسر شدید شوند. استفاده از سنگ پا پدیده ای جدید نیست و در زمان قرون وسطی، ابتدا در رم و سپس در خاورمیانه، مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند و امروزه از سنگ پا در درجه اول برای زدودن بافت ها و سلول های مرده و به عنوان یک لایه بردار در پاشنه پا استفاده می شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ استفاده از سنگپا پدیدهای جدید نیست و در زمان قرون وسطی، ابتدا در رم و سپس در خاورمیانه، مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند و امروزه از سنگپا در درجه اول برای زدودن بافتها و سلولهای مرده و بهعنوان یک لایهبردار در پاشنه پا استفاده میشود. دیگر فواید استفاده از سنگ پا این است که چرک پا را تمیز می کند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا برطرف می شود همچنین برای برخی انواع سردرد و اکثر بیماری های مغزی بسیار سودمند است، به خاطر اینکه ماده را از قسمت های بالا تر به سمت قسمت های پایین بدن می کشاند و اگر سنگ پا ، خشن تر باشد ، جذب ماده زیاد تر است؛ سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

اگر سنگ پای شما با روش های معمول تمیز نشد، آن را داخل یک ظرف آب قرار داده و به مدت پنج دقیقه در حرارت بجوشانید تا آلودگی های آن از بین برود. استفاده از سنگ پا یک روش طبیعی مشابه تیغ برای این کار است که بر خلاف تیغ هیچ عارضهای ندارد و موها را با ملایمت از بین میبرد. در این نقاط کانی کرندوم با کانی­های آپاتیت، زیرکن، روتیل، باریت، هماتیت، پیریت، آمفیبول، اپیدوت، گارنت و بیوتیت همراهی می­شود. در واقع سنگ پا از صخرههای در حال انفجار آتشفشانها بدست میآید که وقتی از دهانه آتشفشان به بیرون پرت میشوند، در حین سرد شدن از خود گازی متصاعد میکنند که سبب ایجاد سوراخهای بسیار در آنها میشود و سنگها بافت اسفنجی شکل و زبر را به خود میگیرند که به آنها خاصیت سایش و لایه برداری را میدهد.

این سنگ ها وقتی به بیرون از دهانه پرت می شوند، حین سرد شدن از خود گازی متصاعد می کنند که سبب سوراخ سوراخ شدنشان می شود.همین بافت اسفنجی شکل و زبر این سنگ است که باعث شده خاصیت سایش و لایه بردار داشته باشد. رنگهای قرمز تا نارنجی آن مدیون لکه های اکسید آهن در ترک ها می باشد. اوپال جزو سنگ های قیمتی با ظاهری نیمه شفاف است و اغلب به رنگ های سفید،رزگلد و مشکی یافت می شود اوپال به عنوان سنگ ماه تولد تیر دارای ویژگی هایی نظیر افزایش خلاقیت، حافظه و شهود را دارد و برخی نیز بر این اعتقادند که سنگ اوپال باعث تنظیم سوخت و ساز بدن می شود و قدرت را برای مقابله با بیماری ها افزایش می دهد.

اما همانطور که گفتیم، گرانترین سنگ اوپال مربوط به گونه ی سنگ اوپال قیمتی است که در بخش قبل به آن پرداختیم. وجه تسمیه سنگ پا به دلیل قابلیت بالای سایندگی آن برای زدودن لایه های سفت و مرده پوسته پاشنه پا، در میان عموم مردم رایج شده است. هیچ تضمینی برای موثر بودن روش های پیشگیری وجود ندارد، اما این روش ها می توانند خطر ابتلای شما را کاهش دهند. این سنگ از دیرباز مورد استفاده مردم قرار داشت و اکنون هم در طرح ها و مدل های جدید به بازار عرضه میشود. سلول های مرده سطح پوست با سابیده شدن توسط سنگ پا در داخل روزنه های آن نفوذ می کنند به همین دلیل ضروری است که پس از هربار استفاده آن را بشویید تا سلول ها و آلودگی های دیگر از آن جدا شود.

سنگ را نیز خشک کنید و در جای مناسبی قرار دهید. ۳- بعد سنگ پا را به ویژه در نقاطی که پوست پا در ناحیه پاشنه ضخیم تر شده است، مالش دهید. قبل از سنگ پا كشیدن، پوست پا باید کاملا خیس خورده و مرطوب شود، بنابراین بهتر است پاها را به مدت 10 دقیقه در آب ولرم و صابونی قرار دهید. سپس سنگپا را در نقاطی که پوست پا در ناحیه پاشنه ضخیمتر شده، مالش داده و این کار را برای 10 دقیقه تکرار کنید. برای اینکه مجددا پوست پاشنه پا ضخیم نشود، بهتر است هر بار که میخواهید جوراب به پا کنید ابتدا پاها را خشک کرده و سعی کنید آنها را در معرض هوای سرد قرار ندهید.

از آنجا که در ناحیه پاشنه پا سلول های مرده فراوان هستند، سنگ پا کشیدن دردی ایجاد نمی کند. از آنجا که در ناحيه پاشنه پا سلولهاي مرده فراوانند، سنگپا کشيدن دردي ايجاد نميکند بعد از اتمام کار پا را شسته و خشک کنيد و از يک کرم مرطوبکننده روي آن استفاده کنيد. تحت هیچ شرایطی سنگ پا را پس از استفاده در حمام نگهداری نکنید چون در چنین وضعیتی، فضای لازم برای رشد میکروبها فراهم می شود. ۴- نباید سنگ پا را خیلی محکم بکشید، چون ممکن است پوست کف پا را کنده و آن را زخمی کند.

فراموش نکنيد نبايد اجازه بدهيد بين زمانهاي سنگ پا کشيدن زياد فاصله بيفتد چون هر بار که پوست پا ضخيم شود، سنگپا کشيدن به زمان بيشتري نياز دارد و لطافت پا را از بين ميبرد. سنگ های دارای حفرههای ریز برای نواحی حساس تر مانند زانو و آرنج و مدلهای دارای حفرههای بزرگ برای پوست های خشن و زمخت پا مناسب تر اند. ساختهای صحرایی سنگ های آتشفشانی در مقایسه با سنگهای درونی متنوعتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید