علائم سنگ کلیه و درمان آن به روش خانگی – چطور

داشتن پوست زیبا و براق و بدون پینه و ترک خوردگی نقش بسیار زیادی در زیبایی ظاهری شما دارد و یکی از راه های داشتن پوست صاف و براق ، پدیکور کردن آن است ولی همان گونه که می دانید این کار وقت زیادی را از شما می گیرد و شما علاوه بر زمان باید هزینه زیادی را صرف این کار کنید. همان گونه که اشاره کردیم، درمان سنگ کیسه صفرا با لیزر تقریبا با اشکالاتی همراه است؛ اما روش جایگزین آن لاپارسکوپی است. درمان سنگ صفرا با لاپاراسکوپی، مزایای بسیاری نسبت به سایر روش های درمانی و به خصوص جراحی دارد.

در درمان سنگ کیسه صفرا با لیزر ممکن است پزشک دید کاملا بازی به شرایط نداشته باشد که این عامل باعث بروز عوارض می شود. با توجه به این که جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا با ایجاد سوراخ هایی کوچک انجام می شود، برخی تصورمی کنند که نوعی جراحی لیزری است؛ در حالی که درحال حاضر لیزر نقش مهمی در جراحی کیسه صفرا ندارد. شاید در درمان سنگ کیسه صفرا با لیزر، همین برش های کوچک هم وجود نداشته باشند؛ اما درمان لیزر معایب متعدد مربوط به خود را هم دارد که باعث شده است در حال حاضر پزشکان درمان سنگ صفرا با لاپاراسکوپی را ترجیح دهند.

هرچند حراجی لاپاراسکوپی در حال حاضر وجود دارد و این روش بهندرت مورداستفاده قرار میگیرد . به این روش درمان دارویی اکسپالسیو (MET) گفته میشود. کشف اورانیوم به شیمیدانی آلمانی بهنام مارتین هاینریش کلاپروت نسبت داده میشود. گره – تعیین می کند که آیا سرطان به غدد لنفاوی مجاور سرایت کرده است (T1) یا اینکه هیچ شاهدی مبنی بر حمله سرطان به این غدد وجود ندارد (N0). مرحله 0 از سرطان کیسه صفرا : سرطان فقط در لایه میانی کیسه صفرا یافت می شود و به غدد لنفاوی مجاور یا دیگر بخش های بدن سرایت نکرده است. سنگ پا باید متخلخل و خشن باشد و بر کف و پاشنه پا کشیده شود، بر اساس مطالعات جدید در علم رفلکسولوژی (بازتابی)، سنگ پا اثر بسیار خوبی بر کل بدن و حتی احشاء داخلی دارد.

جالب اینجاست که بر اساس منطق طب سنتی هم بلغم خلطی است که می تواند باعث کاهش حرکات دودی دستگاه گوارش(و از جمله کیسه صفرا و مجاری صفراوی) شود که این امر زمینه ساز تشکیل سنگ های صفراوی است، مضاف بر اینکه چنین فردی سطح بالاتری از کلسترول را هم در صفرای خود خواهد داشت. بدنهی این دستگاه از پلاستیک ضد لغزش و با کیفیت ساخته شده است که امکان لیز خوردن دستگاه از دست را به حداقل میرساند.

اگر فکر می کنید که یک یا چند عامل از این عوامل را دارید، موضوع را با پزشک خودتان درمیان بگذارید. بهتر است که برای تشخیص دقیق، با یک متخصص مشورت کنید. چون کیسه صفرا با دیگر اعضاء احاطه شده است، تشخیص سرطان کیسه صفرا در مراحل اولیه آن مشکل است. درجه بندی T، N و M در فرآیند گروه بندی مراحل با هم ترکیب می شوند و به عنوان اعداد رومی 0-IV ظاهر می شوند. در بیشتر موارد، نشانه هایی پدیدار نمی شود تا جایی که سرطان به مراحل پیشرفته خود برسد.

همانند کلینیک مایو ، مقاله ژورنالی دریافت که توده هایی که به نظر می رسد سنگ صفرا هستند ، معمولاً از اجزای مشترک سنگهای صفراوی ، مانند کلسترول یا بیلی روبین ساخته نمی شوند. به همین دلیل، معمولا نمی توان تومور را در آن حس کرد. این مورد ممکنست جراحی کاوشی را برای جستجوی علائم سرطان کیسه صفرا در دیگر بخش های بدن از قبیل شکم یا مجاری صفرا دخیل کند. کیسه صفرا کوچک است و با دیگر اعضاء بدن احاطه شده است.

احتمال ابتلاء به سرطان کیسه صفرا با بالا رفتن سن افزایش می یابد. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی : برخی بررسی ها نشان داده است که قرار گرفتن در معرض مواد شیمایی به ویژه در صنایع لاستیک و بافندگی، ممکنست سبب افزایش احتمال ابتلاء به سرطان کیسه صفرا شود. در این شرایط دیدن سنگ و یا مواد دیگر راحت تر است. این اطلاعات به تیم پزشکی کمک خواهد کرد که امکان برداشتن کامل سرطان را با عمل جراحی ارزیابی کند یا ترکیبی از درمان ها را که مناسب تر باشد، انتخاب کند. پولیپ های کوچک (کوچک تر از یک سانتیمتر) معمولا خوش خیم هستند اما ممکنست پولیپ های بزرگ تری نیز بوجود بیایند.

کیست های Choledochal : کیست های پر از صفرا ممکنست در مجرای صفرا بوجود بیایند. اگر در مسیر گرفتگی وجود داشته باشد، bilirubin (یک ماده زرد مایل به قهوه ای که در صفرا وجود دارد)، ساخته می شود و ممکنست سبب یرقان- زرد شدن پوست و چشمان شود. ممکنست که ارتباطی بین تورم مزمن و آهکی شدن کیسه صفرا وجود داشته باشد. چاقی نیز به عنوان عاملی برای ابتلاء به سرطان کیسه صفرا می باشد، عاملی که ممکنست در ارتباط با تورم کیسه صفرا باشد. این روش به عنوان گلداستاندارد شناخته می شود و در 86.3 درصد موارد موفقیت آمیز است؛ مگر آن که فرد با مشکل زمینه ای دیگر رو به رو باشد.

عوارض پس از عمل در این روش درمان سنگ صفرا به مراتب کمتر از سایر روش ها است. این روش جراحی، کم تهاجم و با حداقل عوارض جانبی است. صفرا متداول ترین روش برای مرحله بندی سرطان کیسه صفرا، سیستم TNM است. در این روش به فرد مشکوک به بیماری کمی ماده رادیواکتیو بی خطر تزریق می شود. نشانه های شرح داده شده در این باره، ممکنست علائم سایر مشکلات و بیماری های مرتبط به کبد باشند.

سرطان در نقطه آغازین آن، Tis یک سرطان اولیه ای را شرح می دهد که به فراتر از لایه های درونی کیسه صفرا رشد نکرده است. اگر سرطان کیسه صفرا وجود داشته باشد، شدت این سرطان به سایز و موقعیت تومور در کیسه صفرا بستگی دارد، چه سرطان به دیگر بخش ها سرایت کرده باشد و یا سرایت نکرده باشد. در ولایت 150 مکتب فعال است ، در بین این 50 لیسه و 45 متوسطه میباشد، و 45 هزار متعلم دارد، در بین این متعلمین 12 هزار دختر و متباقى آن ذکور هستند.

هر کس برای حفظ عملکرد بدن خود به نمک در رژیم غذایی خود نیاز دارد، اما نمک زیاد از بسیاری جهات مضر است. هر مورد از این بیماری، حالتی منحصربفرد است و گزینه های درمانی ویژه خود را دارد. همچنین، نعناع حاوی اسید استیک، ماده ى شیمیایی شناخته شده برای کمک به حل سنگ، است. 3- هورمون های جنسی زنانه : هورمون استروژن، داروهای حاوی استروژن و قرص های ضدبارداری خوراکی به عنوان عوامل مستعد کننده شناخته شده اند.

از طرفی اختلالاتی که باعث کاهش حرکات کیسه ی صفرا می شوند،( نظیر جراحی، سوختگی ها، بارداری، قرص های ضدبارداری خوراکی) ازجمله عوامل ایجاد سنگ صفرا هستند. گاهی سرطان کیسه صفرا در خلال یک فرآیند پزشکی دیگر پیدا می شود، از قبیل جراحی برای یک مورد غیرمرتبط. تشخیص سرطان کیسه صفرا، نخستین گام از این فرآیند است. فرآیند مرحله بندی سرطان کیسه صفرا، اطلاعات مهمی را برای شما و پزشک فراهم می سازد. دارای درخششی جوشان است که آن را برای بسیاری منحصر بفرد و مطلوب می کند. این سنگ زیبا در معماری و ساختمانسازی کاربردهای بسیاری دارد.

در بسیاری از افرادی که دچار سنگ های کیسه ی صفرا می شوند میزان کلسترول موجود در صفرا بیشتراز حدی است که بتواند به حالت محلول پایداری باقی بماند. افرادی رابطه خونی نزدیک با فردی که سابقه سنگ صفراوی دارند. همچنین دیده شده است که 10تا 20 درصد افرادی که به کمک غذاهای بسیار کم کالری دچار کاهش وزن سریع شده اند، گرفتار سنگ کیسه ی صفرا می شوند. انواع خال دار و نوار مانند آن نیز موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید