طرز تهیه سر شیر خانگی خوشمزه و مخصوص به روش محلی

نکته مهم دیگر این است که اگر شیر نجوشیده بوده و یا پس از پاستوریزاسیون یا جوشاندن در ظروف آلوده یا در معرض آلودگی قرار داشته باشد، مصرف سرشیر آن میتواند بسیار خطرناک باشد و به مسموم شدن مصرف کننده بینجامد. این پنیر از شیر گاو و به کمک انواعی از کپک خوراکی از خانواده پنیسیلین به نامهای Penicillium candida و Penicillium camemberti تهیه میشود. ماستهای کم چرب و یا بدون چربی دارای پتاسیم بسیاری است که منجر به کاهش خون میشود و از ابتلای افراد به سنگ کلیه جلوگیری میکند. شست و شوی موها پس از ۱۵ دقیقه آغشتگی با ماست به درخشانی و نرمی موها منجر میشود. ماست به دلیل مواد مغذی و کلسیم قابل توجهی که در خود دارد، از ترشح هورمون کورتیزول که موجب چاقی افراد میشود، جلوگیری میکند و منجر به لاغری افراد میشود. بهتر است که افراد آن را همراه پونه، گل محمدی، موسیر و نعناع مصرف کنند. در افراد دارای کاندیدا PH حدود 6 میباشد.

PH مناسب دستگاه تناسلی حدود 5/4- 4 میباشد. ماسکارپونه دارای رنگ شیری میباشد و در منطقهٔ لومباردی ایتالیا بسیار استفاده میشود. ماست به دلیل وجود کلسیم فراوان موجب میشود که فرد دندانهای سفید و درخشانی را برای خود ایجاد کند. محصولات لبنیاتی به دلیل فواید فوق العاده و طعم لذیذ که دارند توانسته اند جایگاه ویژه ای را در رژیم غذایی مردم در سراسر دنیا به خود اختصاص دهند. شیرین شدن یا بی مزگی ماست به علت ، کمتر بودن دمای شیر مایه زده شده از دمای بدن ، تازه بودن مایه ماست، شیرین بودن مایه ماست ، زمان گرمخانه گذاری کوتاه (به دلیل نبودن زمان کافی برای ایجاد عطر و طعم خوشایند مواد مولد شیر مایه زده شده) است. حالا ظرفی که شیر مایه زده شده در آن قرار دارد را درب دم کنی بگذارید سپس با پتو یا پارچه گرم 4 یا 5 ساعت بپوشانید تا دمای شیر پایین نیاید.

ترش شدن ماست به علت، دمای بالای شیر مایه زده شده ، تازه نبودن مایه ماست، مقدار زیاد مایه ماست ، زمان تخمیر طولانی ، دمای گرمخانه گذاری بالا ، کندی سرد شدن ماست پس از خروج از گرمخانه است. 20 قطره شیره انجیر (زمانی که انجیر را می کنید) را درون 200 میلی گرم شیر ریخته و مانند روش تولید ماست، آن را در یک دمای مناسب و گرم نگه دارید؛ این شیر بعد از 10 ساعت به یک مایه ماست سفت و تلخ تبدیل می شود. این نوع ماست دارای پتاسیم، اسید فولیک، ویتامین A، ویتامین D و پروتئین فراوانی است و افرادی که مبتلا به بیماریهای قلبی و چربی خون نمیباشند، میتوانند این ماست را در رژیم غذایی خود قرار دهند. آب ماست، سرم شیر است و ارزش غذایی فراوانی داشته و سرشار از پروتئین های محلول و ویتامین های گروه B است. شما اگر ماست بخورید دیگر نباید نگران سلامت موهای خود باشید چرا که ماست دارای روی ، اسید لاکتیک ، پروتئین و کلسیم می باشد که بهسلامت موها کمک شایانی می کنند. ماست یک خوراکی عالی برای روده بزرگ می باشد ، کسانی که ترس از بیماری سرطان روده بزرگ دارند می توانند ماست میل کنند.

پنیرلاکتیکی برای اولین بار توسط صباح تولید شد و در تولیدش از هیچ گونه ماده افزودنی و چربی گیاهی استفاده نمیشود و انتخاب خوبی برای ورزشکاران و کسانی است که بتازگی رژیم غذایی را شروع کردهاند. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد کسانی که دیابت نوع دوم دارند می توانند از ارگانیسم های موجود در ماست استفاده کنند. ارگانیسم های فعال در بدن باعث می شود تا چربی موجود در کبد کاهش پیدا کند. ماست میتواند باعث کاهش کلسترول خون شود. عفونت پیلوری معده؛ ماست اسید معده را معتدل کرده و سوزش معده را که باکتری هلیکوباکترپیلوری ایجاد میکند کاهش میدهد. گاهی ممکن است به صورت ناخواسته مواد مضر و آلودگی ای که برای سلامت بدن ضرر دارد داخل آب آشامیدنی وجود داشته باشد. فرهنگ کره به نسبت فرهنگ سایر کشورها، به ما نزدیکتر است و همانطور که میدانید در کنار تفاوتهایمان، شباهتهای بسیاری نیز با یکدیگر داریم. این نوع ماست قند کمتری نسبت به دیگر ماستها دارد اما در بعضی مواد به دلیل مصرف ذرت و نشاسته در مواد تشکیل دهنده آن برای ایجاد قوام، بهتر است که ورزشکاران از این ماستها میل کنند. این ماستها در حکم باکتری برای تهیه ماست عمل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید