طبع، خواص، مضرات و مُصلح سرشیر در ویکی آنا – خبرگزاری آنا

درست کردن سرشیر یک نوع خامهگیری است. یک قاشق غذاخوری سرشیر ۶۰ کالری دارد. این ماده لبنیایی ارزش غذایی بالایی دارد طوری که یک قاشق از آن 60 کالری انرژی دارد و مصرف تنها چند قاشق از آن به همراه عسل ، برای یک وعده صبحانه عالی کفایت خواهد کرد. از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است. در صورت عدم رضایت از هر یک از محصولات ما، هزینه پرداختی مرجوع خواهد شد. هر دو گروه دارای ویژگیهای ضدسرطانی هستند. باید شیر محلی تهیه کنیم، یعنی حتما باید به خود پرورش دهنده ها مراجعه کرده و شیر خام را از آنها خریداری کنیم، توجه کنید که شیر پاستوریزه دارای کمترین میزان چربی است و با توجه به اینکه از قبل نیز گرما دیده اند، بنابراین امکان تهیه سرشیر از آنها وجود ندارد، پس خرید از پرورش دهنده مهمترین نکته ای است که باید رعایت کنید. از آنجا که سرشیر نوعی چربی سبک بوده و به تدریج روی شیر جمع میشود میتواند مقدار بیشتری از چربی شیر را در خود جای دهد و مصرف آن در درازمدت به رسوب چربی در اطراف رگها منجر خواهد شد و چون مقدار زیادی کلسترول دارد به تدریج به دیواره عروق لطمه می زند.این موضوع درباره چربی جمع شده روی ماستهای محلی که روستاییان به آن «سرماست» میگویند هم صدق میکند.خامه ترش چیست؟

بنابراین ، بسیار مهم است که قبل از افزودن سرشیر به رژیم غذایی خود ، از میزان کالری آن مطلع شوید تا نه تنها از یک صبحانه خوشمزه لذت ببرید بلکه از افزایش وزن خود نیز جلوگیری کنید. سرشیر علاوه بر خوشمزه بودن بسیار پر کالری است. چون پنیر از شیر ساخته می شود، برخی افراد ممکن است به پنیر نیز آلرژی داشته باشند.در نتیجه پنیر شامل خاطرات روزانه و راحتی است که فواید مختلفی برای سلامتی و زیبایی دارد ؛ علاوه بر این، شما می توانید پنیر را به هر شکلی که دوست دارید بخورید، چه به عنوان مسلک شک و یا آب شده در پیتزا. پس با این توصیفات می توان به راحتی تفاوت خامه با سرشیر و البته طرز تهیه آنها را درک کرد. البته این شیر نباید چرخ شده باشد در این صورت چربی کمی خواهد داشت. شیر سردکن دارای موتور سرمایشی بوده و از بدنه استیل و کاملا پاکیزه و البته عایق بندی شده ساخته شده است و قادر به خنک سازی و نگهداری از مقدار زیادی شیر خام می باشد.

در این روش شیر گرم را بتدریج خنک میکنند که طی این زمان گویچههای چربی همراه مقداری از پروتئینهای مفید روی سطح شیر بسته میشود که به آن سرشیر گویند و اغلب به روش سنتی تهیه میشود و بسیار لذیذتر از خامههای صنعتی است، بخصوص آن که با مرباهایی چون آلبالو، هویج، به یا گل سرخ و یا با مقداری عسل میل شود. در ادامه با طرز درست کردن سرشیر به روش خانگی آشنا خواهید شد. علاقهمندی به سریالهای کرهای پل تازهای برای ارتباط بیشتر میان دو کشور شد بهطوریکه کرهایهای علاقهمند به ایران و زبان فارسی نیز باواسطه کردن این سریالها توانستند دوستان ایرانی زیادی را پیدا کنند. مایع باقیمانده همان دوغ است که مزه ترش و نیز ماست باعث خوشمزه بودنش میشود. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که ماست برای سلامت بدن مفید می باشد و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. اگرچه بیشتر کلسیم موجود در شیر را با تقویت استخوان ارتباط می دهیم، اما می تواند به کاهش بیماری های قلبی عروقی و کاهش احتمال ابتلا به سکته مغزی کمک کند.

همچنین چربی موجود در پنیر, مغز را برای تولید دوپامین به عنوان ماده شیمیایی خوب طبیعی، برای تقویت روحیه و انرژی ما تحریک می کند. اسید آمینه موجود در ماست به سوزاندن چربی در بدن کمک می کند. شعله را خاموش کرده و درب ظرف شیر را می گذاریم تا آرام آرام خنک شود. همانطور که در بالا ذکر شد ، سرشیر از طریق خنک سازی شیر تولید می شود. پس از یک الی دو ساعت پس از خنک شدن کامل شیر، ظرف حاوی شیر را به آرامی و بدون تکان در یخچال قرار میدهیم و تا 24 ساعت به آن کاری نخواهیم داشت. یک مشکل پوستی دیگر، چین و چروک است. در حقیقت، مشکل اصلی زنان متوسط این است که موهایشان به خاطر مدل موی روزانه شان مانند اتو کشیدن، سشوار و رنگ مو اسیدی دیده می شود. لازم به ذکر است که اگر برای اولین بار از سرشیر تصفیه آب فیلیپس AWP3600 استفاده می کنید ممکن است رنگ آبی که از آن خارج می شود سیاه باشد که طبیعی می باشد. پس با این حساب می توان گفت که مواد تشکیل دهنده سرشیر همان چربی موجود در شیر خام است.

دیدگاهتان را بنویسید