(صادق چوبک) – نوشته: لیلا صادقی

بیشتر بدانید: اورولوژیست کیست؟ فيروزه بر روي عملکرد نادرست کبد اثر مي گذارد و قدرت و سوي چشم را افزايش مي دهد.سنگ ماه تولد آذر ضد افسردگي است، نشاط مي آورد و التهبات پوستي را فرو مي نشاند.برای آشنایی بیشتر با سنگ فیروزه نیز می توانید از مقاله آشنایی با سنگ فیروزه استفاده نمایید. در این مقاله ضمن بررسی ویژگی و ساختار انواع طبیعی، مصنوعی و بدل الماس سیاه به مقایسه روش های شناسایی آن با استفاده از میکروسکوپ الکترونی و طیف سنجی رامان و بزرگترین سنگهای الماس سیاه پرداخته شده است. اسانس مرکبات نیز ،به عنوان یکی از داروهای خانگی برای سنگ کلیه موثر است ، 2 تا 3 قطره از لیمو ،پرتقال یا گریپ فروت را به آب اضافه کنید و دو بار در روز بنوشید.

یکی دیگر از خوشمزه ترین داروهای خانگی ما، برای سنگ های کلیه ،هندوانه است هنگامی که از سنگ کلیه رنج می برید، دو تا سه تکه از هندوانه را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.در کل ،سعی کنید که هندوانه و خربزه را به رژیم غذایی روزانه خود، اضافه کنید ، همچنین ،از سالادهای میوه که حاوی هندوانه نیز هستند، زیاد استفاده کنید. رنگی که در سی تی اسکن و IVP از آن استفاده می شود می تواند روی عملکرد کلیه تاثیر بگذارد. سنگ یشم چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟ سنگ توپاز سفید به فرد کمک میکند تا عقیده و ایمان خود را به آسانی فرا گیرد.

یکسری از یاقوت های سفید تحت روش بهسازی “دفیوژن” قرار می گیرند که لایه بیرونی سنگ را تغییر می دهد. در صورتی که سنگ های کلیوی عفونت هایی مکرر ایجاد کرده و یا جریان ادرار را از کلیه مسدود کنند، باید با جراحی برداشته شوند. به این وضعیت انسداد ادرار می گویند که عفونت و آسیب کلیوی را در پی دارد. رنگ سیاه نماد قدرت ، جذابیت ، هوش و قاطعیت است همچنین رنگ سیاه تنها رنگی ست که هیچوقت از مد نمی افتد و تکراری نمی شود. سنگ همیشه در کلیه باقی نمی ماند بلکه گاهی از کلیه وارد اورتر می شود.

عبور سنگ از اورتر منجر به اسپاسم و سوزش آن می شود. برخی عوامل هوازدگی (نظیر انجماد و ذوب آب داخل حفره های سنگ، خاصیت رنگبری و اثر گرمایی نور خورشید) به صورت فیزیکی سنگ را تحت تأثیر قرار می دهند. تمامی این پدیده های کم نظیر از اینکلوژنها و ناخالصی های درون سنگ ناشی می شود. این سنگ تاثیر فوق العاده خوبی در درمان کم اشتهایی یا پراشتهایی روانی دارد. مصرف کم تر غذاهای حاوی اگزالات، خطر بروز این نوع سنگ را کاهش می دهد. توپاز های طلایی معمولا گران تر بوده و بهتر است برای خرید طبیعی از فروشنده شناسنامه این سنگ را درخواست نمایید.

توپازهایی که در معادن مختلف در کشورهای گوناگون یافت می شوند معمولا رنگ های متفاوتی دارند و ممکن است خواص آنها نیز فرق کند. ایریدیم فلزی از گروه پلاتینوم است که رنگی سفید، شبیه به پلاتین دارد اما کمی مایل به زرد است. بیشتر مردم با توپاز آبی آشنا هستند زیرا به میزان زیادی در دسترس بوده و مقرون به صرفه است. الماس میزان سختی اش بر روی مقیاس Mohs برابر با ۱۰ است بنابراین با توپاز سفید فرق دارد. رژیم غذایی سرشار از پورین میزان اسید ادرار را بالا می برد. ممکن است اندازه ی سنگ بزرگ باشد و منجر به انسداد ادرار شود.

ممکن است این فرایند ناخوشایند و به بیهوشی ملایم نیاز باشد. از مهم ترین مزایای این سنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. فناکیت را می توان بر اساس ساختار بلورهای سه ضلعی اش از توپاز تشخیص داد. با توجه به شکل بلورهای راست لوزی از زمرد کبود متمایز می شود. ممکن است علائم سنگ کلیه تا زمانی که سنگ به سمت اورتر حرکت نکند، رخ ندهد. سنگ سیستین نادر است و در زنان و مردانی که از اختلال ژنتیکی سیستینوری رنج می برند رخ می دهد. توپاز نرم تر از یاقوت قرمز و یاقوت کبود است زیرا هر دو سختی شان ۹ است.

تنوع دیگر از همان محل ، قرمز-نارنجی تا قرمز تیره آلماندین-اسپسارتیت با وزن 1.28 قیراط است. توپاز قرمز و بنفش بسیار نادر هستند. گرما را جذب نمیکند و همیشه خنک است، از این رو انتخاب بسیار مناسبی برای مناطق گرم است. مردان این درد را در کشاله ی ران هم احساس می کنند. جنسیت هم در این امر دخیل است. از تبلور این محلولها سنگ آذرین بسیار درشت دانهای موسوم به پگماتیت تشکیل میشود از واژه لاتین پگمات به معنی به هم بافته شده مشتق شده است. این ماده پس از انتقال به کبد از طریق صفرا دفع میشود. کیسه صفرا با ذخیره صفرا و ترشح آن درون روده کوچک هنگام ورود غذا به فرایند هضم و گوارش کمک میکند.

فاکتورهای غذایی، مقادیر بالای ویتامین D، عمل جراحی بای پس روده و نارسایی های متابولیکی متعدد دیگر غلظت کلسیم و یا اگزالات در ادرار را افزایش می دهند . این نوع از سنگ زمانی تشکیل می شود که ادرار بسیاری اسیدی باشد. ترکیب شیمیایی کانی توپاز به صورت AL2SiO4(F,OH)2 آلومینیوم سیلیکات که حاوی فلورین و هیدروکسیل می باشد. بیشتر از کلسیم کربنات (CaCO3) با مقادیر جزئی سیلیس ، منیزیم کربنات ، اکسید آهن ، اکسید آلومینیوم و غیره ساخته شده است.

طبیعتا توپاز رنگی، رنگش را از آهن و کرومیوم می گیرد، ناخالصی باعث رنگ می شود، در حالیکه توپاز خالص بی رنگ است. لیست ما از داروهای خانگی ؛برای دفع سنگ کلیه بدون ویتامین A کامل نیست ؛روزانه یک عدد هویج متوسط را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهید .همچنین برای تاثیر بیشتر آن ،یک عدد کرفس نیز اضافه کنید.سیب زمینی شیرین، کلم بروکلی ،کدو تنبل نیز از مواد غذایی حاوی ویتامین A هستند . یک رژیم غذایی با فیبر بالا نیز ،به عنوان یکی از داروهای اصلی برای پیشگیری از سنگ کلیه توصیه میشود .عادت به خوردن غذاهایی که دارای فیبر زیاد هستند را ،به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید همچنین، می توانید از مکمل آنها نیز استفاده کنید.

اگر شما دنبال یکی از بهترین درمانهای خانگی، برای دفع سنگ کلیه می باشید، سرکه سیب بهترین آنهاست ، 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در 8 اوز آب گرم اضافه کنید و عسل را نیز برای مزه دار کردن، به آن نیز بیفزایید ، این مخلوط را به دفعات در طول روز بنوشید. یعنی شما در این سطح آخر میتوانید با چشم غیر مسلح نیز ناخالصی داخل سنگ الماس را مشاهده کنید.

استفاده از توپاز به دوران مصریان باستان بازمی گردد که باور داشتند توپاز زرد ،نور طلایی اش را از خدای خوشید می گیرد. با این حال در بیشتر موارد این سنگ ها کوارتز سیترین هستند به استثنای توپاز دودی که کوارتز دودی است. نام «در کوهی» برای سنگ های شفاف و بی رنگ خانواده کوارتز استفاده می شود و توسط کوهنوردان یونان قدیم کشف شد که تصور می شد یخی است که هیچگاه آب نمی شود. این محلول حاوی نشانگر رادیواکتیو بدون ضرری است که نوعی دوربین خاص آن را نشان میدهد. آزمایش ادرار:در صورت ابتلا به سنگ کلیه، آزمایش ادار 24ساعته نشان دهنده مقادیر املاح زیادی در ادرار دفع شده خواهد بود .

تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش میرسند. یکی از مشاغلی که چندی است موردتوجه است، برنامهریزی و مدیریت برای مراسم است. با توجه به این که فضای داخلی منزل به سنگی با ظاهر زیبا نیاز دارد، پس باید بودجه بیشتری را برای آن اختصاص داد، ولی سنگ خارجی که مورد هجوم شرایط جوی قرار می گیرد نیازی به پرداخت هزینه بالا نیست. به عنوان مثال به ترکیب آن با آهن، شورل Schorl می گویند که این تورمالین سیاه به وفور در ایران یافت می شود اما به عنوان جواهر ارزشمند نیست ولی از آن به عنوان یک محافظ روانی استفاده می کنند که می تواند انرژی های مخرب را دفع کرده و به پاکسازی بدن از این انرژی های منفی کمک کند.

این گوهر صاحبان مختلف و کشورهای متعددی را تجربه کرده و به خود دیده است. ظاهر منحصر به فرد آن که شامل موجهایی با طرحهای مختلف و بعضا به رنگهای متنوع و زیبا میباشد آنرا برای بسیاری از استفاده ها به گزینه ای مناسب تبدیل کرده و با توجه به طیف گسترده انواع آن سلیقه های مختلفی را برآورده مینماید. جا دارد اشاره کنیم که درجه سختی الماس، ۱۰ در مقیاس موس است.

ساخت دفترهای فانتزی برای کودکان و نوجوانان کسب کاری است که در فصول خاصی میتواند درآمدهای قابل توجهی برای شما ایجاد نماید. سنگ توپاز (Topaz )از بخارات فلوئورداری تشکیل میشود که در طی مراحل پایانی انجماد سنگهای آذرین سیلیسی بیرون رانده شدهاند. کوچکترین ابعاد این سنگ غالبا ۲ قیراط بوده و سنگ ۵ قیراطی به عنوان نمونه ایدهآل آن شناخته میشود. به عنوان نمونه سنگهای گرانیت از کانیهای آهنی ساخته شده است و از این رو شما نمیتوانید آن را در آب و هوای بارانی بیرون استفاده نمایید زیرا اکسیده شدن آهن میتواند باعث زنگ زدگی سنگها شده و زیبایی نمای ساختمان را کاهش دهد.

سنگهای اسیداوریکی: این نوع سنگها در افرادی که دچار دهیدراتاسیون یا از دست دهی آب بدن شده اند ، ایجاد می گردند؛ مانند افراد استفاده کننده از رژیم های پرپروتئین و یا افراد مبتلا به نقرس . یک نمونه دیگر که برایم جالب بود نوعی گوی مرمری و یا ماسه سنگی با تخلخل بالا بوده که 100 تا 200 سال پیش به عنوان فیلتراسیون گل ولای و لجن زدایی در رودخانه هایی مثل رودخانه Chattahoochee در جرجیا ریخته شده که امروزه افرادی نیز همان حوالی آنها را پیدا میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید