سنگ کیسه صفرا

عمل جراحی برداشتن کیسه صفرا (کوله سیستکتومی): از آنجا که سنگهای صفراوی مرتباً تشکیل میشوند، پزشک ممکن است برای از بین بردن سنگهای صفراوی به وسیله انجام یکعمل جراحی کیسه صفرای شما را بردارد. شما برای ادامه حیات به کیسه صفرا نیاز ندارید و برداشتن کیسه صفرا تأثیری در توانایی شما در هضم غذا ندارد اما میتواند باعث ایجاد اسهال آن هم به صورت موقتی شود. دیدن صدها سنگ ریز و درشت سبز پر رنگ، قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای و مشکی در دستشویی فرنگی با هر بار پاک سازی کبد خود به خود شما را مجاب می کند که گام بسیار مهمی در جهت سلامتی خود برداشته اید.

به طور معمول کبد سالم روزانه نزدیک به یک لیتر یا بیشتر صفرا تولید می کند. سه چهارم لیتر یا ۷۵۰ میلی لیتر آب تازه برای مخلوط نمودن با سولفات منیزیم. ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلی لیتر (حدود سه چهارم یک لیوان) آب گریپ فروت تازه که پُرزهای آن گرفته شده باشد. بنابر این هر عاملی که در انجام این وظایف اختلال ایجاد کند بر سلامت کبد و کل بدن اثری جدی و تعیین کننده دارد. کبد می تواند پروتئین ها را در سیستم لنفاوی (بخوانید سیستم تخلیه ی فاضلآب بدن) سراریز کند و طیف گسترده ای از واکنش های سیستم ایمنی بدن — از آلرژی ها گرفته تا بیماریهای خود ایمنی و از سرماخوردگی گرفته تا سرطان — را سبب شود.

انعکاس بیشتر نور هم سبب درخشش بیشتر و چشمنواز شدن آن میشود. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی، اطلاعات لازم برای تعیین عوامل ایجاد کنندهی سنگ کلیه و تعیین برنامهی مناسب را برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه استفاده میشود. صرفنظر از وعدههای غذایی یا روزه گرفتن میتواند احتمال تشکیل سنگهای صفراوی را افزایش دهد. زمانی که به وزن متعادل رسیدید سعی کنید با رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش آن را حفظ کنید. اگر شما چاق بوده یا دچار اضافه وزن هستید تلاش کنید تدریجاً وزن خود را نیم کیلو تا یک کیلو در هفته کاهش دهید و آن را با پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و ورزش حفظ نمایید.

به همین دلیل اسفرزه به دلیل دارا بودن فیبر زیاد میتواند باعث کاهش کلسترول شود.میتوانید روزانه نصف فنجان (صبح) از این دانههای طبیعی مفید استفاده کنید.مصرف زیاد قند و مواد غذایی شیرین میتواند باعث برهم زدن تعادل صفرا شده و خطر بروز سنگ کیسه ی صفرا را افزایش دهد. به تدریج وزن کم کنید:کاهش سریع و یکباره وزن میتواند احتمال شکلگیری سنگهای صفراوی را افزایش دهد. آنزیم های کبد می توانند هورمون های استروئیدی خود بدن را به هورمون های مفید یا کشنده تبدیل کنند. تنها هنگامی که حجم وسیعی از سنگ های کلسترولی (۸۵ تا ۹۵ درصد) یا دیگر توده های چربی مجاری صفراوی کبد را مسدود می کنند آزمایش آلتراساند عارضه ی موسوم به ” کبد چرب” را آشکار می کند.

ادخال ها و ناخالصی های موجود در الماس شما را در تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن این سنگ قیمتی کمک می کند. مثلاً نباید هیچیک از علائم سرماخوردگی در شما باشد. برای انجام این کار نباید مریض باشید. خواص گرده گل و فواید مصرف آن را در این مقاله بررسی خواهیم کرد، همچنین بصورت جامع در موضوع تحقیقات اخیر درباره خواص تغذیهای گرده گل و فعالیتهای زیستی بالقوه آن برای سلامت انسان مطالبی را ارائه خواهیم داد. دامنه تغییرات شیمیایی موجود در دانه های گرده عبارتند از: پروتئین ۹ تا ۳۷ درصد – مواد معدنی (براساس وزن خشک) ۳ تا ۷ درصد- رطوبت (دانه گرده تازه) ۹ تا ۳۶ درصد که این عدد براساس رطوبت روزانه محیط متغییر است و میانگین آن كل مواد شیمیایی در ۹٪ است.

تعداد کل ۲۰ اسید چرب در گرده گل یافت شد؛ بعلاوه، محققان رابطه بین توزیع اسیدهای چرب و منشأ گیاهی آن را اثبات کردند. این آزمایشها شامل ایمینودیاستیک اسید (HIDA)، عکسبرداری رزونانس مغناطیسی (ام آر آی) یا کلانژیوپانکراتوگرافی رتروگراد آندوسکوپیک (ERCP) میشود. به چنین خاصیتی که برخی از سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی از خود نشان میدهند، پلئوکروییک گفته میشود. شاید شنیده باشید که دفع یک سنگ کلیه خیلی خیلی دردناک است و هر چند این مسئله در برخی موارد درست است، اما میزان درد ناشی از دفع سنگ کلیه، به شکل و اندازهی سنگ بستگی دارد. قوی ترین عاملی که چنین اثری ایجاد می کند از سنگ های کبدی ناشی می شود.

از آنجا که اکثر سنگها ی کبدی از توده های سفت شده ی صفرای کبدی یا مواد اُرگانیک تشکیل شده اند آنها را نمی توان در آزمایش “ایکس ری”، “آلتراساند”، و حتا “توموگرافی کامپیوتری” مشاهده نمود. سنگ های پا ابزاری چند منظوره محسوب می شوند و بیش از یک نفر می توانند از آنها استفاده کنند. در حال حاضر برای سنگ های بزرگ تر از 2.5 سانتی متر، از این روش درمانی به تنهایی و یا به همراه سنگ شکن برون اندامی(ESWL) استفاده می شود. به عنوان مصالح ساختمان نیز این سنگ در پله ها با ضخامت 3 سانتی متر، در نماهای ساختمانی با ضخامت ۱.۶ تا ۱.۸ سانتی متر و در برخی موارد با ضخامت ۲ سانتی متر بکار برده می شوند.

در سال 2010 نیز یک الماس صورتی با وزن 24. 78 قیراط در حراجی سوتبی با قیمت بیش از 46 میلیون دلار به فروش رسید. ترجیحاً گریپ فروتی که رنگ داخل آن صورتی رنگ است. ۱- حرارت دادن (Heat) هدف از این کار، به وجود آوردن رنگ صورتی (در طبیعت کمیاب) از سنگ هایی که به رنگ زرد، نارنجی یا قهوه ای هستند. مرحله پوسته سیالیک پایدارو اتمسفر اکسیژن دار: از اوایل پروتروزوئیک پوسته های قاره ای توسعه زیادی یافته اند.

هورمون نوع اخیر می تواند یک فرد را به سرطان اندام های تناسلی مبتلا کند. سنگ های کوارتز از انسان در برابر نیروهای منفی حمایت می کند و باعث رشد معنوی و آرامش در فرد می شود. غذاها و نوشیدنی های شیرین شده قندی به خصوص غذاهای حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا را محدود کنید. این مقدار به قدری کافی است که اجازه رخ دادن واکنش زنجیره ای شکافت پایدار را بدهد، اگر شرایط آن فراهم باشد. در طرح های شبه خزه ای رنگ عقیق های خزه ای پس از اکسید شدن آهن هورنبلند قهوه ای و قرمز است.

بیست درصد سنگ های کیسه ی صفرا کاملاً از جنس مواد معدنی، عمداً نمک های کلسیمی و توده های صفرایی درست شده اند. برای همه بیماریهایی که بر اثر کمبود مواد غذایی و سوءتغذیه ایجاد میشوند اثربخش است. همچنین از رژیم غذایی کمکالری پیروی کنید. مارکوپولو در قرن 11 میلادی به بدخشان سفر کرده و در یاد داشتهای خویش داستانهای شیرنی از این دیار نقل کرده است. روابط ایران و آمریکا باعث میشد تا اورانیوم همواره از خارج از کشور وارد شود، آن هم نه به شکل خام، بلکه غنیسازیشده و آماده.

مقداری از صفرای سمی به عقب برگشته و وارد خون می شود و به این شکل بر تمام اعضای حیاتی بدن از جمله مغز اثر سوء می گذارد و حتا رنگ رخسار هم به زردی می گراید. همینطور که اندازه سنگها بزرگ و تعداد آنها افزایش می یابد سلولهای کبد مجبور می شوند تا صفرای کمتری تولید کنند. در صورت تردید می توانید مانند خیلی از افراد شکاک تعدادی از این سنگها را برای اثبات سنگ کبدی بودن آنها به آزمایشگاه بفرستید. فقط برخی از پیشرفته ترین دانشگاهها مانند دانشگاه معتبر “جان هاپ کینز” (Johns Hopkins University) در کشور آمریکا سنگ های کبدی را در کتابها و مقالات و پایگاههای اینترنتی خود توصیف می کنند.

علاقه مندانی که با یکی از زبانهای معروف اروپایی آشنا هستند می توانند از جمله به کتابها و منابعی که در انتهای این نوشته آمده مراجعه کنند.. مصرف تالك در صنايع سراميك سازي تا سال 1931 ارزش چنداني نداشت تنها حدود 1 درصد از اين ماده مورد استفاده قرار ميگرفت ولي با توجه به شناخت خواص آن درسال 1957 تالك درحدود 32 درصد مواد اوليه سراميك را تشكيل داد. نمیروند اما مصرف غذای سالم، مصرف متعادل مواد غذایی متنوع و کاهش مصرف چربیهای اشباع و غذاهای پرکلسترول میتواند باعث کاهش علائم شود.

مصرف کافی کلسیم در رژیم غذایی می تواند برای سلامت کیسه صفرا موثر باشد. وعدههای غذایی را از قلم نیندازید:سعی کنید مطابق برنامه روزانه خود غذا بخورید. این وضعیت گردش خون در کبد را نیز متاثر می سازد. مثلا اوپال سیاه استرالیا معمولا بدون بادوام بوده درصورتی که اوپال سیاه نوادا آمریکا دچار ترک خوردگی شده و ارزش آنچنانی ندارد زیرا به مرور زمان بدتر نیز می شود. معمولا 3 تا 30 درد اوپال، آب است.

در صورت یافت نشدن گریپ فروت می توانید از ترکیب آب لیمو و پرتقال تازه استفاده کنید. یکی برای مخلوط کردن سولفات منیزیم با آب تازه و دیگری برای مخلوط کردن روغن زیتون و آب گریپ فروت. استفاده از دارو برای حل کردن و از بین بردن سنگهای صفراوی: داروهای خوردنی برای حل کردن سنگهای صفراوی مصرف میشود اما ممکن است از بین رفتن این سنگها ماهها و سالها طول بکشد و در برخی موارد هم ممکن است دارودرمانی نتیجه ندهد. موزائيکهاي مقدونيه به درجه اوج صنعت خود رسيدند، آنها با ساروج کردن تکههاي باريکي از سرب خط فاصل تنديسها را طراحيميکردند و به آنها استحکام ميبخشيدند.

مجاری صفراوی مسدود شده ی کبد می توانند مواد شیمیایی بی خطر را به مواد سرطان زا تبدیل و سپس آنها را در سراسر بدن پراکنده کنند. هر کدام از مواد فوق خواصی دارد. تقریباً تا 1.5 کیلو وزن دارد و زیر دنده ها در قسمت راست و فوقانی شکم قرار گرفته است و تقریباً عرض بدن را می پوشاند. بسیاری از اوقات سنگ صفرا کاملا بدون علامت است و به طور اتفاقی در بررسی ها و معاینات پزشکی کشف می شود. سنگ مالون، سنگ لاشه تغییر یافته است به طوری که این تغییرات به دست انسان صورت بگیرد. کاهش تولید صفرا نه تنها هاضمه را مختل می کند بلکه مانع از آن می شود که کبد سموم را دفع و سنگ های کبدی را از مجاری صفراوی کبد به بیرون براند.

دیدگاهتان را بنویسید