سنگ کیسه صفرا – دلایل ایجاد و روش های پیشگیری و درمان • باعلم

بر اساس اعتقادات گذشتگان دارای خواصی نظیر جلوگیری از مسمومیت و ایجاد خونسردی و سلامتی است و از همین رو در جنگ های قرون وسطی از این سنگ استفاده زیادی می شده است. بر طبق مطالعات، حدود 80 درصد از افرادی که به سنگ کیسه صفرا مبتلا هستند درد یا علائمی را تجربه نمیکنند. زمین شناسان بر این باورند که گوشته زمین مهمترین منبع برای چگونگی تشکیل الماس است و الماس تولید شده از این روش با فوران های آتشفشانی عمیق به سطح زمین میآیند. کولهسیستکتومی دو نوع است که در ادامه با این انواع آشنا میشوید. یکی دیگر از روش های اجرا و نصب انواع سنگ های ساختمانی و سنگ آنتیک، استفاده از رول پلاک می باشد.

Table: به بزرگترین پخ (fact) روی سنگ نامیده می شود. روی پارچه را با حوله بپوشانید. اگر امکان جراحی وجود نداشته باشد و برای مثال، فرد بیمار سن بالایی داشته باشد، چند راه وجود دارد که با استفاده از آنها پزشک تلاش میکند بدن بیمار از شر سنگهای کیسه صفرا خلاص شود. نتیجهای که این مسئله میتواند بهصورت موقت به همراه داشته باشد، اثر ملین است که میتواند منجر به اسهال شود اما در بیشتر موارد، این مشکل بهخودیخود برطرف میشود. وجود سنگ در کلیه میتواند ضمن تحریک اعصاب در دستگاه گوارش، باعث ناراحتی معده شود.

این روش معمولا برای کسانی استفاده میشود که امکان انجام روشهای دیگر برای آنها وجود ندارد. این جراحی همچنین زمانی انجام میشود که در طول کولهسیستکتومی لاپاراسکوپیک، مشکلاتی رخ داده باشد. در عوض، درد زمانی اتفاق میافتد که سنگ کیسه صفرا باعث انسداد حرکت صفرا از کیسه صفرا میشود. این علائم میتوانند نشانههای عفونت یا التهاب کیسه صفرا، کبد یا پانکراس باشند. چنانچه پانکراس ملتهب یا عفونی باشد، جراحی بلافاصله یا پس از چند روز برای خارج کردن کیسه صفرا انجام میشود.

در درمان پولیپ کیسه صفرا، اندازه بسیار اهمیت دارد، هر چه پولیپ بزرگتر باشد، احتمال ابتلا به سرطان کیسه صفرا بیشتر است. ازآنجاییکه کیسه صفرا اندامی ضروری در بدن نیست، شما میتوانید بدون آن نیز زندگی سالمی داشته باشید. سپس یک لوله برای کمک به بیرون کشیدن کیسه صفرا وارد بدن میشود. بیشتر سنگهای کیسه صفرا زمانی ایجاد میشوند که موادی که در صفرا یافت میشوند ازجمله کلسترول، سفت شوند. ممکن است درد سنگ کیسه صفرا را در برخی مواقع و پس از خوردن غذاهای پرچرب مثل غذاهای سرخکردنی تجربه کنید اما این درد تقریبا در هر زمانی میتواند اتفاق بیفتد.

سنگ کیسه صفرا میتواند منجر به درد در بالای شکم و سمت راست یا در مرکز شکم شود. کیسه صفرا یک عضو گلابی شکل است که در سمت راست و بالای شکم زیر لوب راست کبد قرار گرفته است این عضو در بدن نقش مهمی را ایفا می کند که اختلال در کار آن باعث تشکیل سنگ در کیسه صفرا و به وجود آمدن مشکلاتی برای افراد شده که در مواقعی نیز برای درمان حتما نیاز به انجام دخالت جراحی جود دارد.

کیسه صفرا عضو کوچکی از بدن است که در بالای شکم و سمت راست، درست زیر کبد قرار دارد. غلامالله سید، ولسوال راغستانهم میپذیرد که خرید و فروش غیرقانونی و قاچاق طلا در بازارهای زیر حاکمیتشان جریان دارد و طلا از همینجا به کابل انتقال داده میشود. برای مشاهده و خرید دستبندهای زنانه با سنگ جید هم میتوانید از لینک زیر کمک بگیرید. به دلیل عدم وجود اکسیژن آزاد، کانی اورانینیت به صورت آواری حمل و همزمان با کنگلومرا تشکیل گردیده است. با این حال در صورت تکرار درد، بادکش نیز قابل تکرار است. ۵- پنجمین معدن الماس بزرگ در جهان، معدن «آرگایل» در منطقه کیمبرلی در استرالیای غربی می باشد و منابع موجود در آن (۶۷میلیون تن با عیار ۲/۱ قیراط در هر تن) می باشد.

ذخایر رسوبی مهمی در نامیبیا و در قسمت غربی صحرای نامیب وجود دارد. سوخت مصرف شده در تأسیسات ترومبای در نزدیکی بمبئی، در تاراپور در ساحل غربی شمال بمبئی و در Kalpakkam در سواحل جنوب شرقی هند پردازش میشود. اغلب ذخایر تالک ایالات متحده در سنگ هاي دگرگونی بخش شرقی رشته کوه هاي آپالاش و نیز در سنگ هاي دگرگون یافته در نواحی مرزهاي همگراي واشنگتن، آیداهو، مونتانا، کالیفرنیا، نوادا و نیومکزیکو قرار گرفتند.

اگر مواد مذاب و ماگما، داخل کوه های آتشفشانی مانده و به آهستگی سرد شوند سنگهای آذرین درونی را تشکیل می دهند. علاوه براین دارای معادن فلورایت، گچ، چونه، باروت،، گوگرد کوه البرز مزارشریف، موادخام سمنت، تالک در ننگرهار، ابرک، گانزیت، برلیم نیوبیوم سزیوم روبیدیوم، سنگ سلیت، معدن بیروچ ولایت نورستان، معدن بیرات در غوربند و پروان، معدن سیماب در ولایت غور، فلورامیت ارزگان، سنگ رخام در هلمند، معادن مولیدین در زابل، بغلان و لوگر، معدن بریل در ولایت کنرهار، معدن تنـتال در نورسـتان، بارایت سنگلان هـرات، معدن شاه مقصود در ماهیـپر کابل، وغیره دارا میباشد که تعداد آن تا هنوز کشف نشدهاست.

سنگ صابون، سنگی است نرم که کارکردن روی آن آسان بوده و این امر سبب می شود که تالک در گستره ای از سنگ های برش خورده و مجسمه سازی بکار گرفته شود. اجازه دهید پارچه به مدت یک ساعت روی شکم تان بماند. سپس یک دستگاه کوچک و دارای نور را از یکی از برشها وارد شکم میکند و سنگها را بررسی میکند و آنها را با دقت زیاد از کیسه صفرا خارج میکند. جهت استفاده از روغن کرچک، یک پارچه را آغشته به روغن کرچک گرم کنید و روی شکم خود قرار دهید. این کار را تا جایی ادامه دهید که پوست مرده بدن به صورت کامل از بین برود.

یکی دیگر از علائم سنگ کلیه، تغییر رنگ ادرار به صورت خونی یا رنگ چاي شدن است. پرطرفدارترین و محبوبترین سنگ قیمتی به کار رفته در حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی، الماس در برشهای مختلف است. ضروریست تا در مطالعات اکتشافات ژئوشیمیایی 1:25.000، کانی­های قیمتی سافیر و اسپینل مورد توجه قرار گرفته و همچنین سنگ­های روی سایر الک­ها، جداگانه مورد بررسی کانی­شناسی و سنگ شناسی قرار گیرد تا احتمالاً کانی و سنگ­های درشت­تر حذف نشود. سونوگرافی – این روش تولید تصویر از قسمتهای مختلف بدن است و می تواند برای شناسایی سنگ کیسه صفرا مورد استفاده قرار گیرد. گاهی اوقات ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، سنگ کیسه صفرا از بدن شما دفع شود.

دانستن این که به چه نوع سنگ کلیه ای مبتلا هستیم، به روش مناسب پیشگیری و درمان آن کمک می کند؛ لذا توصیه می شود پس از دفع سنگ کلیه، آن را نگهداری کرده و برای تعیین نوع آن به آزمایشگاه تحویل بدهیم. بااینحال، اگر دچار درد شدهاید، پزشک ممکن است جراحی را به شما توصیه کند. بااینحال، اگر جراحی انجام نشود ممکن است حتی با دریافت درمان بیشتر، مشکل عود کند. بااینحال، 10 درصد از افرادی که دچار سنگ کیسه صفرا هستند در طی پنج سال، علائم قابلتوجهی را تجربه میکنند.

به طور کلی ارزان، بسیار مورد استفاده و موجود در سایزهای مختلف، نفریت را غالباً برای مهره ها، تراش کابوشن، النگو و حکاکی آماده کرده است. یشم نفریت درجه سختی کمتری دارد و در مقیاس مو ۶ تا ۶.۵ است. سنگ کیسه صفرا چه علائمی دارد؟ سنگ کیسه صفرا مشکلی بسیار شایع است که معمولا نشانهای به همراه ندارد. کولهسیستکتومی لاپاراسکوپیک: این جراحی رایجی است که برای انجام آن، بیهوشی عمومی لازم است. اگر عوارضی را تجربه نکنید، معمولا میتوانید در روزی که این عمل جراحی برای شما انجام گرفته است یا روز بعد از آن به خانه بروید. که به فرماندهی ابوطاهر قرمطی (متوفی ۳۳۲) در مکه روی داد و قرمطیان به خانه خدا حمله بردندـ حجرالاسود تکهتکه و از جای کنده شد.

دیدگاهتان را بنویسید