دوغ بهترين نوشيدني

گرمادادن دوغ پس از مرحله تخمیر با هدف غیرفعال کردن میکروارگانیسم های آغازگر و درنتیجه افزایش زمان ماندگاری محصول نهایی انجام می شود. دوغ کالبر حاوی کلسیم، فسفر، پروتئین و ویتامین های گروه ب می باشد. ماست از تخمیر شیر به دست میآید، پس از حرارت دادن شیر تا دمای 80 درجه سانتیگراد و تغییر و تخریب پروتئین کازئین در شیر و اضافه شدن استرپتوکوکوس و بیفیدوباکتریها در شیر لخته ایجاد شده و پس از سرد کردن تا دمای 45 درجه سانتیگراد بین 7-4 ساعت ماست به دست میآید.ماست دارای سه نوع کمچرب، با چربی متوسط و پرچرب میباشد که یک لیوان 240 سیسی ماست حاوی 12 گرم پروتئین، 15گرم کربوهیدرات و 300-280 میلیگرم کلسیم میباشد. شیر باقی مانده در ظرف نیز طی این فرایند حجم قابل توجهی از چربی خود را از دست داده و شما می توانید آن را مصرف کرده و یا برای هر کار دیگری استفاده کنید. از خشک کردن دوغ آبگیری شده در آفتاب کشک به دست میآید و از آب که از کیسه بهدرمیرود نیز سرج میگیرند. ابتدا شیر و آب را قابلمه با هم مخلوط کنید.

سپس مایه مخلوط شده را در ظرف های مورد نظر تان بریزید و در آن را محکم ببندید و تا یک ربع مدام آن را تکان دهید.بعد ظرف ها را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری کنید تا دوغ آماده شود. مواد مخلوط شده را در ظرف مورد نظر ریخته و محکم ظرف را ببندید و چندین بار تکان دهید. سپس این مخلوط را در ظروف مورد نظر ریخته و محکم ببندید و به مدت یک ربع به طور مداوم تکان دهید ، سپس ظرف ها را به مدت یک هفته در هوای آزاد نگه دارید تا دوغ آماده شود. سپس گاز را خاموش کنید و قابلمه را چندین بار تکان دهید و برای چند روز در یک مکان گرم نگه دارید. چنانچه رژیم غذایی دارید، شیر کم چرب بنوشید چون کالری کمتری دارد اما اگر قصد دارید عضلات خود را پرورش دهید، شیر پرچرب گزینه بهتری است. اگر این نوشتار را برای مطالعه انتخاب کردهاید قطعا به سینمای کره، به شدت علاقهمند هستید و آن را دنبال میکنید. تعداد پروبیوتیک بیشتر در هر وعده به معنای مزایای بالقوه بیشتر برای سلامت دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن است. دوغ حاوی باکتریهایی است که برای بهبود دستگاه گوارش بسیار مفید هستند.

باکتریهای مفید نظیر استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریس موجود در این فرآورده لبنی، در دستگاه گوارش جایگزین میشوند و میتوانند آثار بسیار مفیدی بر سلامت دستگاه گوارش بگذارند. بیشتر ماستها فقط با استفاده از چند ماده تهیه میشوند. وجود دارد که به عنوان حدود انتگرالگیری آن ظاهر میشوند. گاز CO2 که در دوغ استفاده میشود، عوارضی مانند نوشابه دارد. در غیر اینصورت می توانید از این خاصیت دوغ نهایت استفاده و لذت را ببرید. سایر افزودنیهای شیری و غیرشیری نیز می تواند در مراحل مختلف تولید اضافه گردد. افزودن گاز کربن دی اکسید به دوغ در صورتی که استانداردهای بهداشتی و اصول صحیح تولید رعایت شود، از نظر بهداشت قابل قبول است. مواد بسته بندی مورد استفاده برای دوغ از نظر آلاینده های شیمیایی و ویژگی های میکروبیولوژیک و محیط زیستی باید به تأیید مراجع قانونی و زیر صلاح کشور برسد. این شرکت جهت استفاده و سلیقه های مختلف این محصول را در بسته بندی های متنوع به بازار ارائه می کند.

ماست یکی از انواع لبنیات است که معمولا با شیر گاو یا گوسفند تهیه می شود. آش دوغ معمولا با دوغ ترش و محلی درست میشود، اما با این حال در شهرهای اردبیل، ارومیه، شیراز، تبریز، یاسوخ، مازندان و بختیاریها با دستور پخت مختلفی طبخ میشود. در حال حاضر ظروف پت و پری پک بیشترین کاربرد را در بسته بندی دوغ دارند. محصولات لبنیاتی به دلیل فواید فوق العاده و طعم لذیذ که دارند توانسته اند جایگاه ویژه ای را در رژیم غذایی مردم در سراسر دنیا به خود اختصاص دهند. خواص دوغ محلی ، دوغ یکی از نوشیدنی های مفید و بدون ضرر و سنتی در ایران است که مصرف آن در فصل گرم افزایش می یابد .خواص دوغ محلی ، دوغ فرآورده ای حاصل از شیر است که از اختلاط ماست و آب با نسبت های مختلف و افزودن نمک تهیه می شود. خوردن ماست هم مثل هر ماده ی غذایی برای دسته ای از افراد توصیه می شود و برای برخی از افراد جزو خط قرمز های تغذیه محسوب می شود. ما نمی گوییم که شما باید یک وان را با شیر پر کنید و در آن استراحت کنید، اما نوشیدن حداقل دو لیوان شیردر روز این مزیت را برای شما به ارمغان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید