دفع سنگ کلیه از لوله حالب – دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری

طبق تجربه ما بهترین حالت استفاده از مهره های مار اصل این است که در اولین وهله به هیچ احدالناسی نگویید که چنین سنگ های با ارزشی دارید. گاهی اوقات، گوشههای الماس حالت گرد شده داشته و وجوه آنها کمی انحنا دارد. همچنین مقادیر کمی الماس هم در سال ۱۷۰۰ میلادی در برزیل یافت شد ، اما این منبع هم مهم نبود، تا این که در سال ۱۸۷۰ میلادی منابع عظیمی از الماس در آفریقای جنوبی کشف و استعمار گردید.

پس از اتمام جنگ، الماسها به صاحبانشان بازگردانده شد و بدین ترتیب شهر شکوفایی خود را از سر گرفت و از آن زمان به بعد، انجمن الماس تأسیس گردید که مسئول کارهای فروشندگان وتاجران الماس میباشد. هندیها فکر میکردند که الماس در اثر برخورد برق آسمانها به سنگها ایجاد میشود و به عنوان طلسم، به نشان عشق و دوستی هدیه داده میشد و در صورتیکه صاحب آن، آنرا میفروخت،قدرت خود را از دست میداد.

الماس، بعنوان هدیهای که نشاندهنده اوج عشق و علاقه زیاد است، در اواخر سالهای ۱۴۰۰ میلادی شناخته شد، زمانی که ماکسیمیلیان امپراطور اتریش حلقهای با نگین الماس به مری ملکه بورگاندی Burgundy هدیه داد و از آن زمان تاکنون الماس بعنوان مظهر عشق و علاقه شناخته میشود. یکی از دو مسیر اصلی تجارت الماس، از شهر ونیز میگذشت و با گذشت زمان این شهر مهمترین مرکز تجاری دنیای غرب شد. خراطی و حکاکی: ساخت ظروف به شیوهی خراطی و حکاکی زمینه را به گونهای که طرح اصلی به رنگ طبیعی سنگ باقی بماند و زمینه با دوده و روغن به رنگ سیاه درآِید، «خراطی و حکاکی» گویند.

همه برشهای سنگهای قیمتی منجمله برلیان سه قسمت اصلی دارند که شامل تاج ( Crown) خیمه ( Pavilion) و کمربند ( Girdle) هستند که هر کدام نیز دارای بخشهای متعددی هستند. بیشتر الماس هایی که این روز ها در بازار به فروش میرسند تراش برلیان یا همان برلیان کات هستند که 75 درصد از الماس های موجود در بازار را تشکیل می دهند. هرچند که بررسی اصل یا بدل بودن الماس کار بسیار دشواری است و حتما باید توسط کارشناسان ماهر انجام شود، اما روش هایی وجود دارد که می تواند در این جهت به شما کمک کند. چرا که این نوع تراش نه تنها بیشترین تنوع را در اختیار جواهر سازان می گذارد، بلکه از نظر مشتریان نیز بسیار زیبا و جذاب است.

سنگ پا یک مو بر طبیعیا ایجاد می کند. نفرولیتوتومی از راه پوست یا PCNL شامل برداشت جراحی سنگ کلیه با استفاده از دوربین ها و ابزارهایی می شود که از راه یک برش کوچک در کمر به بدن وارد می شوند. در ارزیابی درجه پاکی الماس، تعداد، اندازه، رنگ، نوع و محل قرار گرفتن ناخالصی را در نظر می گیرند. با توجه به ضریب شکست نور بالایی که الماس دارد همه نور تابانده شده به یک سطح الماس، از همین سطح بازتابانده میشود.

الماس، در اسیدها و بازها نامحلول بوده و در حرارتهای بالا در اکسیژن ممکنست بسوزد. بلورهای شفاف، بیرنگ بوده ولی گاهی ممکنست تهرنگ مایل به زردی داشته باشند. این نوع سنگ هنگامی اتفاق میافتد که کلسیم و اگزالات در ادرار به هم میپیوندند. سنگ کلیهی اگزالات کلسیم شایعترین نوع سنگ کلیه است. جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه به معنی مصرف داروهای تجویزی و مراقبت از آنچه می خورید و می نوشید است. نوع سنتز شده هیدروترمال: ناخالصی های مشخصه شامل اشکال پرمانند (Feathers) از مایعات دوفازی و بلورهای میخی شکل میکروسکپی و ساختارهای رشد شناور کشیده می باشند. 95 درصد سنگ های زیر 4 میلی متر و 50 درصد سنگ های بین 4-6 میلی متر خودبخود دفع می شود.

در این مقاله از بخش طب سنتی و بیماری های دکتر سلام به بررسی درمان طبیعی سنگ کیسه صفرا می پردازیم. تصور می شود کلسترول در تشکیل سنگ های کیسه صفرا نقش دارد. این سنگ برای ساختن روکش کابینت ها، پنل های الکترونیکی، دیواره های آتشدان ها ، مجسمه های کوچک، پیکرتراشی و موارد بسیاردیگر مورد استفاده قرار می گیرد. زیر مجموعه ها: با توجه به رنگ، ظاهر یا ترکیب نام های فراوانی در بازار استفاده می شود. هرچه این ناخالصی ها کمتر باشد الماس کمیاب تر و ارزشمند تر می شود. اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه ی منابع الماس بیاندازیم خواهیم دید که هندوستان بزرگترین منابع الماس در جهان بوده است که چیزی بالغ بر 12 میلیون قیراط الماس از این منابع استخراج شده است.

معدن آخال واقع در یاکوتای روسیه با داشتن ۱۷۵.۵۶ میلیون قیراط ذخایر احتمالی و اثبات شده در سال دو هزار و هجده بزرگترین معدن الماس جهان به شمار میرود. فراموش نکنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده میکنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید. پس، یک برگه و خودکار بردارید و کنکاشی تمام عیار را پیرامون سرمایههای خود آغاز کنید. سنگ کلیه به ذرات کوچک و سختی گفته میشود که در یک یا هر دو کلیه تشکیل شده و گاهی به داخل حالب انتقال پیدا میکند. الماس بعنوان سنگ متولدین ماه آوریل شناخته شده و گفته میشود در صورتیکه برروی استیل ( فولاد) قرار گیرد،بیشترین اثر خود را دارد،البته امروزه الماسها برروی ستهای طلا و پلاتین جای میگیرند.

جواهرات به عنوان سمبل و نشان قدرت شناخته شده و وقتی برروی لباسها و کلاهها، تزئینات شمشیر، غلاف و گرزها قرار میگرفتند، نمایانگر مقامی والا و بلند مرتبه برای صاحبانشان بودند. الماس از دوران باستان به عنوان گنجینه و ثروت شناخته شده بوده است. الماس سختترین کانی ( سختی آن ۱۰ در مقیاس موس ) میباشد و بالاترین ضریب شکست نور ( ۴۱۷/۲ ) را در بین تمام کانیهای شفاف دارد. بزرگترین استخراج کننده الماس جهان آفریقای جنوبی و سپس روسیه میباشد.

در این میان کشور روسیه با داشتن نیمی از بزرگترین معادن الماس جهان در جایگاه اول و کشور بوتسوانا نیز در جایگاه دومین کشور پر الماس جهان قرار میگیرد. بیماران باید توجه داشته باشند که در 24 ساعت اول بعد از سنگ شکنی استراحت کنند. خرید سنگ قبر مناسب مستلزم این است که افراد یک مجموعه معتبر را انتخاب کنند. قرار است با انجام یک پروژه توسعهای استخراج از این معدن تا سال ۲۰۳۴ ادامه یابد. این تجار برای حفظ الماس از متجاوزان آلمانی، آنها را با توافق دولت بریتانیا در سازمانی که بعنوان دفتر مراسلات الماس نامیده میشد، قرار دادند که این سازمان الماسها را ثبت کرده و تا پایان جنگ نگهداری کرد.

الماسهای ریز بلور با ظاهری کروی و نامنظم، بورت Bort، الماسهای کدر که هشتوجهی ناهنجاری است کربنادو Carbonado و در صورتی که ساختار آنها دودکائدرال کوبیک یا رومبیک باشد، بلکیش Blackish نامیده میشوند. الماسها با رنگهای زرد روشن، آبی، سبز کمرنگ، صورتی وحتی متمایل به قرمز بندرت یافت میشوند. چون الماس در مقابل فرسایش و هوازدگی شدیدا مقاوم است، در نهشتههایی که چندین سیکل فرسایش و رسوبگذاری را پشت سرگذاشتهاند، یافت میشود. ناگتهای طلا از طریق هوازدگی و شستشوی سنگهای دارای طلا و تجمع و جوش خوردن ذرات ریز عنصر طلا ایجاد میشوند. حتی کرم های حذف جوش های سیاه با زغال فعال شده دردناک هستند.

اکثر جوش های موجود بر روی صورت به دلیل تجمع چربی ها رخ می دهد به همین دلیل باید همواره پوست صورت خود را تمیز و عاری از هر گونه چربی نگه دارید از این رو می توانید با استفاده از سنگ پا مانع از تجمع چربی بر روی صورت شده و از جوش زدن صورت جلوگیری کنید. به این ترتیب این خصوصیت می تواند نشان دهنده ی اصالت سنگ الماس باشد. هنگام برش صفحات سنگ، ظرافت و هنر بسیار زیادی نیاز است تا الماس از نظر تناسب، تقارن و صیقل به گونه ای باشد که نه تنها در هنگام تابش نور عکس العمل خوبی از خود نشان دهد بلکه براقی منحصر به فردی که فقط یک الماس می تواند داشته باشد را دارا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید