به این چربیها سرشیر گفته میشود

از آنجاییکه پروتئینهای محلول در شیر (لاکتالبمین و لاکتاگلوبولین) در حین فرآیند تولید پنیر در مخلوط آب نمک و آب پنیر بخش از ارزش غذایی آب پنیر به آن برمیگردد. از این رو بدلیل خواب آور بودن دوغ توصیه می شود قبل از کارهایی که احتیاج به هوشیاری کامل دارند از مصرف دوغ بپرهیزید. کسانی که مشکلات گوارشی دارند می توانند از ماست استفاده کنند. حیواناتی که زمان حاملگی اشان به مدت زمان حاملگی انسان نزدیک تر است شیر مناسب تری تولید می کنند؛ بنابراین شیر گاو و گاومیش برای نوشیدن مناسب هستند و طبع معتدل دارند و نوشیدن آن به افراد سوداوی و بلغمی پیشنهاد می شود. ماست و موسیر باعث تقویت موی سر شده و برای درمان ریزش مو و تقویت و افزایش رشد مو مفید می باشد، همچنین تحقیقات نشان داده افرادی که ماست و موسیر مصرف می کنند موهایشان دیر تر سفیدمی شود. در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید. توجه کنید که در این مدت نباید شیر را تحت هیچ شرایطی تکان داده و با با استفاده از قاشق یا ملاقه به هم بزنید.

اغلب ماست های چکیده محلی ترش و میزان کلسیم آنها بالاست اما فراموش نکنید اینگونه ماست ها اغلب از شیرهای پاستوریزه نشده تهیه می شوند که می تواند مصرف کننده را به بیماری مبتلا کند. ستاره | سرویس سلامت – امروزه در اکثر سفره ها، ماست به همراه غذا مصرف می شود و متاسفانه مردم مانند دیگر رسوم غلط متعارف، بدون آن که تدابیر مربوطه را رعایت کنند و از خوب و بد بودن آن آگاه باشند، آن را مصرف می کنند؛ این کار ناخواسته و به مرور زمان بر بیماری ها و مشکلات آنها می افزاید. موسیر و سیر دو گیاه کاملاً متفاوت هستند اما خواص آنها شباهت بسیاری به هم دارد. به طور مثال در این راستا می توان به کوئرستین، کمپفرول و سایر آنتیاکسیدانهای گوگرددار اشاره کرد. همانطور که اشاره شد موسیر سرشار از خواص آنتی اکسیدانی می باشد. خواص ماست بسیار زیاد است که در این بخش سعی میکنیم به مهمترین آن اشاره کنیم و شما را به خوردن بیشتر آن تشویق کنیم با ما همراه باشید. سپس شیر را روی حرارت خیلی کم قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد.

اگر برنامۀ غذایی خاص، به قصد لاغری دارید می توانید این گیاه را در آن جای دهید. در ادامه قصد داریم به خواص آن بپردازیم. این ماست به “ماست خامه ای” معروف است. در واقع سرشیر نوعی خامه گیری خود به خودی است. ماست موسیردار هامون ترکیبی از ماست تازه آبگیری شده، موسیر، خامه صد در صد طبیعی هامون و مقدار بسیار کم نمک طعام است. موسیرهای خشک را در مخلوط کن ریز خرد کنید و داخل ماست بریزید. روز بعد آب اون رو تخلیه می کنیم و قسمتهای زائد موسیرها رو جدا می کنیم و دور می کنیم و باقی رو با کارد خوب ریز می کنیم. شب قبل موسیرها رو توی آب خیس می کنیم و می ذاریم تا روز بعد نرم بشه. موسیر های نرم شده را ساطوری کرده و درون ماست بریزید ( می توانید از ماست چکیده برای تهیه ماست و موسیر استفاده کنید )، سپس نمک و فلفل را اضافه کرده و برای دو تا سه روز در یخچال بگذارید تا خوب با هم ترکیب شده و جا بیفتد و ماست خوش طعم شود. اگر موسیر خشک شده استفاده می کنید باید آن ها را یک شب در آب جوش بخیسانید تا نرم شوند و روز بعد آن ها را تمیز کنید و به مدت 1-2 ساعت خوب بپزید تا نرم شود.

در نتیجه برای کسانی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند بسیار مفید است و خطر حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد. ضمن اینکه دوغهای گازدار، میتواند اشتهای افراد را بالا برده و در نتیجه باعث پرخوری و اضافه وزن شود. مقادیر بالای سولفور موجود در ماست و موصیر باعث شفافیت پوست صورت می شود. چنانچه باکتری های مفید بدن در یک سطح مطلوب قرار داشته باشد، سیستم گوارشی بهتر عمل می کند. جالب است بدانید که ماست از تخمیر شیر توسط یک نوع باکتری ( لاکتوباسیلوس ) تهیه می شود و تقریبا از هر نوع شیری می توان ماست تهیه کرد. جالب است بدانید که موسیر از لحاظ مواد معدنی از پیاز غنی تر است و خواص آن نیز قاعدتاً بیشتر خواهد بود. در نتیجه ماست موسیر ما سفت تر و بهتر خواهد شد. در آخر قابلمه را درون یخچال قرار دهید تا ماست به اصلاح ببندد و سفت شود. ماست کیسه سفت تره. می تونیم برای بهتر شدن ماست موسیر، ماست رو قبل از استفاده کیسه کنیم. ماست رو با اون مخلوط می کنیم، نمک و فلفل می زنیم. در ادامه ماست را با مقداری شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا یک دست شود.

دیدگاهتان را بنویسید