اوزون برون(ترکی = دماغ دراز)- ماهی استخوانی

5.به هر دو طرف ماهی ادویه جات آماده شده را بزنید. درین جمله فضله جات حیوانی ، فضله جات مرغها ، سبزی های گنده وغیره شامل است . گلد فیش در انواع مختلف وجود دارند، که از آن جمله میتوان دم چادری، مرواریدی، کله شیری، کلاه قرمز، کالیگو، بلک مور را نام برد. گلدفیش: از جمله ماهیان زیبایی که میتوانید برای آکواریوم خود داشته باشید، میتوان به گلدفیشها اشاره نمود که معمولا در آکواریومها به خصوص روزهای عید سال نو میتوانید آن را مشاهده کنید. 6. در مدتی که ماهی در یخچال است باید یک بار آن را برگردانید تا دو ظرف ماهی مزه دار شود.

هم آوری مطلق ۱۵۵۰۰۰ تا ۳۳۳۰۰۰ عدد تخمک می باشد. در نرسری میتوانیم مقدار ذکرشده به انداز ه 2 % دیگر هم بالآببریم . مقدار کود حیوانی( گاو، طیوروگوسفند ) 2 الی 3 تن درفی هکتار( 3 کیلوگرام دریک متر مربع ) میباشد قبل ازپر کردن آب حوض در زمانیکه حوض آب دارد وماهی دارد 100 الی 200 کیلو گرام درفی هکتار هر 15 روز یکبار با استفاده ازقایق درصورتیکه حوض کوچک باشد دراطراف حوض با بیل انجام میشود وکود های معدنی عبارتند ازفسفات ، سوپر فسفات به میزان 100 کیلو گرام درهکتار ونایتروجن ، امونیم نایتریت ، امونیم سلفات به میزان 100 الی 150 کیلو گرام درهکتار( هرهکتاربرابر است با 10000متر مربع یا 5جریب). استفاده ازکود ها باید ازمارچ الی اکتوبر صورت گیرد .

در حوض باید از مارچ الی اکتوبر( ماه حوت الی سنبله ) غذا اضافی انداخته شود. در این مرحله نوزادان نیازی به غذا ندارند زیرا هنوز کیسه زرده ( yolk sac ) به آنها چسبیده است و احتیاجات غذایی آنها را در نخستین روزهای زندگی برآورده می سازد . اسپورهای قارچی به طور طبیعی در مخازن ماهی جمع می شوند، اما این اسپور ها ممکن است برای ماهی های بیمار، استرس یا آسیب دیده خطرناک باشند. حوض ها ومواد آلوده ومنتن ضد عفونی گردند . حوض ها بطور منظم خشک گردند وبا چونه ضد عفونی شوند . البته می توان از آکریفلاوین ( Acriflavine ) نیز ( برای ضد عفونی آب استفاده نمود ) .

از بیماری های ماهی اسکات می توان به تغییر رنگ آن ها در اثر شرایط نامطلوب آب آکواریوم اشاره کرد. اما برای حوض های ماهیان کلان مفید اند ، زیرا مدفوعات آنها به حیث کود برای حوض اثر مینماید . نکته: یک مطالعه نشان داد که روزانه 3.6 میلی گرم آستاگزانتین برای کاهش اکسیداسیون کلسترول LDL که به طور بالقوه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد کافی است. بسته بندی وکیوم این محصول باعث می شود تا هیچ گونه کاهش کیفیت در فیله ماهی اتفاق نیفتاده و در نهایت محصولی که به دست مشتریان می رسد تازه و با طعمی لذیذ است.

۱۰۰ در کنار هم قرار میدهیم تا همسر گزینی به اختیار ماهیان انجام شود. اما بیشتر افرادی که تانک های خانگی در اختیار دارند مایل نیستند. به شرط آن که اسکارها آنقدر بزرگ باشند که بتوانند از آنها تغذیه نمایند. زنجیره کنترل و مراقبتهای ویژه را که شامل اکسیژن کافی، نور کافی، تغذیه مناسب و مقوی با غذاهای زنده، آب سالم و تمیز، فیلتر مناسب، جلوگیری از بروز حوادث مانند ایجاد شوک و استرس و تغییرات سریع DH آب، PH آب، درجه حرارت آب و کنترل و پیشگیری امراض و بیماریها که همه این عوامل را باید بدقت توسط شما رعایت و منظم باشد.

بسیاری از مردم به اشتباه تصور میکنند که اگر میزان نمک دریافتی خود را کاهش دهند، خطر ابتلا به فشار خون بالا رفع میشود. در کشورهایی که ماهی و خاویار در عادات غذایی مردم جایگاه ویژهای دارد، میزان ابتلا به افسردگی بسیار کمتر از دیگر کشورهاست. 1 – استفاده از واتر پمپ که درآبتدا سرلوله که داخل حوض ماهی میشود با توری سیمی بسته وپس واتر پمپ را روشن میکنیم هنگامیکه حجم آب به 40-30 سانتی متر ازکف حوض رسید دستگاه را خاموش نموده ومجرای آب تازه را به داخل حوض هدایت میکنیم وهنگامیکه حوض پر ازآب شد اگر نیاز بود دوباره عمل بالا را تکرار میکنیم تا آب شفاف گردد درغیر ان جریان آب را قطع میکنیم .

برای اینکار میتوان ابتدا استخر را در بستر و دیوارهها شخم زد و پس از صاف کردن 5 تا 7 کیلوگرم آهک کشاورزی زنده خرد شده را به طور یکنواخت در بستر و روی دیوارهها پاشید و یک روز پس از آب بندی به آن عصاره 35 کیلوگرم کود گاوی که عمر آن از یک هفته کمتر و از یک ماه بیشتر نباشد اضافه نمود. ازجریان آبی که قلویت بلند دارد به حوض های حاوی ماهی ممانعت بعمل آید زیرا کشنده است . ازداخل شدن ماهی های دیگر نیز ممانعت بعمل آید زیرا درگرفتن غذا با ماهی های اصلی حوض رقآبت مینمایند .

غذا ذکرشده فوق به طریقه درست حل گردد و در حوض وزن ماهی در نظر گرفته به اندازه 2 الی 3 % وزن آن روزانه غذا داده شود. دسته بندی ودرجه بندی ماهیان طبق معیارهای معین وبا استفاده از سامان ولوازم خاص انجام میگیرد.بدون شک ماهیان گرفته شده اندازه های متفاوت دارند برای جدا نمودن انها از نگاه بزرگی در روی میز گذاشته میشوند ودرجه بندی میگردند این کار زیادتر برای ماهیان مقاوم وماهیان آب گرم عملی میشود برای اجرای درجه بندی ودسته بندی از تورها کار گرفته میشود و ماهیانی که از نگاه بزرگی ونوع از هم جدا شده اند در سطلهای که 3/2 حصه ان پرازآب باشد انداخته میشود ووقتی که این سطلها به وسیله ماهی ها پر شد به حوضهای ذخیره یا زمستانی رها میگردند این ماهیان قبل از رهایی به حوض وزن وشمار میگردند.

این حیوان بیشتر به حوض های زمستانی ضرر میرساند . سمور آبی به وسیله تلک های بزرگ دفع میگردد حوض های زمستانی باید بطور مناسبی با کتاره تجهیز شوند . دوزیسته های کاهل ولاروای آنها به خاطر رقآبت برای بدست آوردن غذا برای ماهی ها زیان آور اند دوزیسته ها برای ماهی ها به حیث غذا نیز خدمت میکنند ازجمله دوزیسته ها بقه ها بیشتر مضر اند یکی ازراه های نجات از دوزیسته ها را ازبین بردن تخم آنها تشکیل میدهد این کار با استفاده ازجالی مخصوص یا تطبیق چونه عملی میگردد دوزیسته های کاهل توسط روش خاص دور میشوند .

شمارزیادی ازاین حشرات به انداز ه های زیاد یا کم برای ماهی ها مضر اند ودرضمن برای بدست آوردن خوراک با آنها به رقآبت می پردازند . ماهی دشمن زیاد دارد شماری ازحشره ها ، ماهی ها ، دوزیسته ها ، خزنده ها ، پرنده ها وپستاندارها درجمله دشمنان ماهی ها قرار دارند دشمنان ماهی یا دایمی اند یا تصادفی ویا هم آنهای که برای بدبست آوردن غذا رقآبت میکنند . این ماهی فکر نکنیم نیاز به معرفی زیادی داشته باشد ، ماهی اسکار یکی از شناخته شده ترین ماهی های آکواریومیگوشتخوار می باشد که چندین سال است که جای خودش را در آکورایوم های زینتی پیدا کرده است و یکی از پرفروشترین و پرطرفدارترین ماهی ها به شمار می رود .

از آنجا که این نوع ماهی ها از ماهی های سازگار با هر نوع آبی در آکواریوم می باشند ، طرفداران و علاقه مندان بسیاری دارند که مایل به داشتن اطلاعات بیشتری از این ماهی زینتی هستند. امروزه سالانه بیش از 1 میلیارد ماهی در این صنعت چند میلیون دلاری فروخته میشود که ارزش آن بین 200 تا 330 میلیون دلار در سال است. در صورت نگهداری صحیح، این ماهی قادر است تا 10 سال نیز زنده بماند. فیلم هندی حقیقت پیروز است 2 این فیلم محصول سال 2021 هندوستان است که بازیگران مطرح و خوب این کشور نیز در آن ایفای نقش داشته اند.

• جمع اوری دروقت هوای سرد صورت گیردمانندصبح یادرموجودیت ابر یا بارندگی، وبایدبه خاطرداشته باشیم که جمع اوری درزمان غرش اسمان ورعد وبرق صورت نگیرد. ماهیان که درحوض نگهداری میشوندبه دوطریق جمع اوری می گردند. این حشره ها درآب فراوان اند وبیشتر درجاهای دیده می شوند که ازنگاه گیاه های آبی غنی اند قانغوزک بزرگ شناور یکی ازمضرترین آنها را تشکیل میدهد . شماری ازپرنده ها بالای ماهی ها وچوچه های ماهی هجوم برده واز آنها تغذیه میکنند ما هیخورک که یک پرنده کوچک ومقبول است به طور ماهرانه ماهی را شکار میکند .

اشتهای ماهی اشکارا به دما بستگی دارد کپور دردمای8 الی 10 درجه سانتی گراد فعالانه به تغذیه شروع میکند وقتیکه دما بالا میرود اشتهای ماهی نیز افزایش میآبد تا اینکه بین 20 الی 25 درجه سانتی گراد به بهینه میرسد . • استفاده از کودها باید ازمارچ الی اکتوبر صورت بیگیرد. این موجودات تخم نمیگذارند و تولید مثل آنها به صورت زنده از طریق زایمان ماهیانه ماهی انجام میشود. اگر می خواهید به قیمت یک جفت اسکار که قبلا تولید مثل نموده اند پی ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید