انواع پنیر و چگونگی استفاده از آنها

پنیر چرب آلمانی است که انواع 40 ، 50 و 60 % چرب ان تولید می شود. این محصول به طور میانگین 50% ترکیبات و ارزش غذایی ماست را دارا بوده و از آنجایی که مواد افزودنی و نگهدارنده در تولید آن مورد استفاده قرار نمی گیرد، به عنوان یک نوشیدنی با ارزش بالا و سالم مورد توجه قرار گرفته است. بعد از شیرآلات روشویی کلاسیک، نوبت به نسل شیرآلات روشویی اهرمی و یا کارتریجی می رسد. رایج ترین آبکاری شیرآلات را میتوان آبکاری نیکل-کروم نامید. ماسکارپونه را میتوان با استفاده از خامه و اسید سیتریک و یا آب لیمو تولید کرد. با خوردن سر شیر در وعده صبحانه انرژی شما برای انجام فعالیتهای روزانه دوچندان خواهد شد. در فصل گرما کافیه که یدونه خیار را توی این دوغ خرد کنید و همه چیز برای یک وعده آبدوغ خبار خوشمزه آماده هست. این ماده لبنیایی ارزش غذایی بالایی دارد طوری که یک قاشق از آن 60 کالری انرژی دارد و مصرف تنها چند قاشق از آن به همراه عسل ، برای یک وعده صبحانه عالی کفایت خواهد کرد. در حقیقت، مشکل اصلی زنان متوسط این است که موهایشان به خاطر مدل موی روزانه شان مانند اتو کشیدن، سشوار و رنگ مو اسیدی دیده می شود.

اما گویا مدل بودن به تنهایی برایش کافی نبود، زیرا تصمیم گرفت که خود را به یک بازیگر ثابت تبدیل کند. تصفیه آب فیلیپس مدل AWP3600 یک محصول کاربردی و به روزی است که حدود ۹۹ درصد کلر باقی مانده داخل آب را می تواند از بین ببرد. پس با این توصیفات می توان به راحتی تفاوت خامه با سرشیر و البته طرز تهیه آنها را درک کرد. تفاوت پنیرها در زمان رسیدنشان است. تفاوت اصلی سرشیر و خامه در فرآیند تولید آنهاست، همانطور که ذکر شد سرشیر از سرد کردن شیر گرما ندیده تهیه میشود. به گفته پژوهشگران، پروبیوتیکها موجب تولید آنتی اکسیدانهای میشوند که گونههای اکسیژن واکنشی را که موجب آسیب به DNA و در نهایت ابتلا به سرطان میشود، را خنثی میسازد. بالعکس در زنان مبتلا به سرطان سینه مشاهده میشود میزان اشریشیا کولی و استافیلوکوک اپیدرمیدیس که باکتریهای مضر محسوب میشوند، بالاست. پژوهشگران میگویند که مصرف پروبیوتیکها ممکن است به افزایش نسبت باکتریهای مفید در سینه که از ریسک ابتلا به سرطان سینه پیشگیری میکنند، کمک نماید.

نتایج کلی این مطالعه حاکی از آن بود که نزدیک به ۹۰ درصد از کل نمونهها، بر اساس دستورالعملهای تعیینشده توسط مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران (ISIRI) رد میشوند. خوردن یک یا دو قاشق خامه برای صبحانه آن هم یکی دو بار در هفته اشکالی ندارد، ولی از آنجا که چربی خامه مانند چربی گوشت قرمز جزو چربیهای جامد است و کلسترول بالایی دارد مصرف بیش از اندازه آن حتی برای وزن گرفتن افراد لاغر هم توصیه نمیشود. پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد. در کتاب های آشپزی، نام پنیر موزارلا برای اولین بار در قرن 16 آمده است. در ادامه با طرز درست کردن سرشیر به روش خانگی آشنا خواهید شد. زیاده روی در مصرف سرشیر سبب ضعف و سستی دهانه معده و کاهش اشتها میگردد و از این جهت برای معدههای مرطوب، افراد کماشتها و افراد مبتلا به سستی معده و ترش معده مناسب نیست. همچنین نوشیدن دوغ گرمازدگی و عطش را بهبود میدهد و عوارض آنها را کاهش میدهد.

شیر همچنین حاوی آهن، سلنیوم، ویتامینB6، ویتامین E، ویتامین K، ریبوفلاوین (ویتامین B2)، تیامین (ویتامین B1)، نیاسین و چربی است. ویتامین B6 برای سیستم عصبی گزینه لازم و ضروری محسوب می شود، همچنین از بروز مشکلات عضلانی پیشگیری کرده و به سلامت پوست کمک میکند. شیر گوسفند و گاومیش نسبت به شیر سایر حیوانات چربی بیشتری دارد و سر شیر به دست آمده کیفیت بالاتر و طعم لذیذتری خواهد داشت، پس حتما شیر این دو حیوان را در اولویت خود قرار دهید. خانه شیرین به دومین ایستگاه خود رسیده است. در کارگاه ها و مغازه های لبنیاتی با توجه به اینکه حجم بالایی از شیر جوشانده می شود و امکان قرار دادن این حجم از شیر در یخچال وجود ندارد، بنابراین برای خنک کردن شیر از وسایل سرمایشی مثل سردخانه استفاده می شود. باید شیر محلی تهیه کنیم، یعنی حتما باید به خود پرورش دهنده ها مراجعه کرده و شیر خام را از آنها خریداری کنیم، توجه کنید که شیر پاستوریزه دارای کمترین میزان چربی است و با توجه به اینکه از قبل نیز گرما دیده اند، بنابراین امکان تهیه سرشیر از آنها وجود ندارد، پس خرید از پرورش دهنده مهمترین نکته ای است که باید رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید