انواع سنگ کلیه – دکتر شهریار ناطق جراح کلیه و متخصص ارولوژی

شرکت Asscher کولینان 1 را همراه با 104 قطعه برلیان ریز و درشت دیگر از الماس اولیه یافت شده تراش داد. سنگ الماس مادر اولیه وزنی معادل 3106 داشته که به یاد مدیر عامل معدن کیمبرلی (Sir Thothians Culliran)، كولينان نامیده شده است. عامل رنگ صورتی در الماس، همانند رنگ قهوه ای است و ما بین این دو رنگ ته رنگ های فراوانی وجود دارد. یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت الماس تاثیر می گذارد میزان ناخالصی آن است که در الماس های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

فروردین اولین ماه سال و آغار فصل بهار است، ماهی سرسبز و زیبا که به تمام گیاهان و جانداران نفسی تازه می دهد، سنگهای ماه تولد فروردین نیز مرتبط با فصل بهار می باشند و تاثیرات مثبتی بر روی متولدین این ماه می گذارند، به نوعی میتوان گفت هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و ارتعاشات این نوع سنگ خاص اثر گذاری بهتری روی متولدین این ماه دارد. سنگ های کلسیم اگزالات، شایع ترین نوع سنگ های کلیه و ناشی از مقادیر بالای کلسیم اگزالات در ادرار هستند. اگزالات، نوعی «نمک» متشکل از اسید اگزالیک است.کلسیم اگزالات، ترکیبی از کلسیم و اگزالات است که با اتصالشان به یکدیگر، مانع از جذب کلسیم در بدن و تشکیل سنگ می شوند.

هنگامی که این غدد بیش از حد هورمون پاراتیروئید تولید میکنند (هیپرپاراتیروئیدیسم)، سطح کلسیم شما میتواند بسیار بالا رود و در نتیجه ممکن است سنگ کلیه ایجاد شود. سیلیکات آلومینیوم، سیلیکات های منیزیوم یا سیلیکات های کلسیم جزو این این نوع از ناخالصی ها هستند. هر فروشنده ای با توجه به بازاری که در آن کار می کند و همچنین قیمت های استاندارد شده الماس های خود را معامله می کنند. در نتیجه فراموش نکنید کسانی که با قیمت های پایین سعی در وسوسه افراد برای خرید محصولات خود دارند احتمالاً سودجویانی هستند که قصد دارند مواد مصنوعی یا الماس های مصنوعی و ساخته دست بشر را به جای الماس های اصل به افراد بفروشند.

یکی از فرآورده های جنبی متابولیسم پروتئین، اوریکاسید است که افزایش بیش از حد آن میتواند سبب تشکیل سنگ های حالب گردد. یکی از معروف ترین سنگ های الماس که درآفریقا کشف شد دارای رنگ D و بدون ناخالصی به وزن حدود ۳۱۰۶ قیراط بود که Cullinan نام داشت. این الماس که در ابتدا 186 قیراط وزن داشت در سال ۱۷۳۹ از هند توسط نادر شاه افشار به ایران آورده شدند. برای این که بتوانید خرید و فروش سنگ الماس را به صورت اصولی انجام دهید باید ابتدا با انواع الماس آشنا باشید.

برای این منظور تا انتهای مطلب همراه ما باشید. پس از آنکه خرید خود را انجام دادید، از فروشنده تقاضای فاکتور فروش داشته باشید تا هنگامی که قصد فروش آن را داشتید، برای شما مشکلی به وجود نیاید؛ برای مثال اگر شما قصد خرید سنگ کوارتز را دارید حتما باید قیمت هر گرم سنگ کوارتز در فاکتور درج شود. خیاطی و تعمیرکار لباس کسب و کاری است که اگر هنر لازم برای انجام آن را دارید میتوانید از برای کسب درآمد از آن بهره بگیرید. شکست الکتریکی آن ها به طور متوسط ۵۰ برابر سایر نیمه رساناهای متداول است.

در ادامه به طور کامل در رابطه با این که سنگ کلیه چیست و چه علائمی دارد؟ همانطور که در بالا گفتیم، رنگ توپاز به دلیل وجود ناخالصیهای آن است که در مورد انواع توپاز قرمز، صورتی و بنفش این عنصر ناخالص، کروم است. همانطور که هر فروشنده یا خریدار الماس می داند یکی از مهم ترین مراکز تجارت الماس در دنیا بلژیک است. همانطور که بارها ذکر کردیم کربن عنصر اصلی سازنده الماس است. در میان جامدات الماس در دمای ۲۵ درجه بالا ترین توانایی رسانای گرما را دارد و هدایت گرمایی آن ۵ برابر مس است.

اگر به مردی قوی 5 سنگ داده شود و او یکی را به طرف شمال، دیگری را به جنوب، سومی را به شرق و چهارم را به غرب پرتاب کند و سنگ پنجم را به سوی آسمان بیندازد فضائی که به وجود می آید را با طلا و جواهرات پر کند، بهای این گنج عظیم برابر خواهد بود با ارزش کوه نور! ناخالصی شبکه: این ناخالصی در شبکه الماس به جای یکی از اتم های کربن قرار می گیرد و با اتم های مجاور پیوند می خورد.

سنگ کاشان یکی از بهترین سنگ های تراورتن شکلاتی درجهان است. یکی از بزرگترین صنایع قطعات الماس بر روی بریدن شیشه متمرکز است و از الماس برای بریدن شیشه استفاده می کند. برای ارزش گذاری بر روی خالص بودن الماس ها از میکروسکوپ یا ذره بین با بزرگنمایی ۱۰ برابر استفاده می شود. باید به نسبت ها و زوایای تراشیده شده بر روی الماس دقت کرد. در واقع الماس در نقاط مختلفی یافت می شود و به خاطر سختی و چگالی نسبتاً بالایی که دارد معمولاً در نهشته های آواری می توان آن را یافت. سنگی با طیف رنگی کرم تا بژ می باشد و از ویژگی های ان می توان به قیمت بسیار مناسب و کیفیت ساب فوق العاده ی آن اشاره کرد.

تا همین اواخر کانی ژادئیت کاملاً ناشناخته بود. خواص الماس و شرایط خرید و فروش الماس در ایران کاملاً به ناخالصی های آن بستگی دارد. نوع دوم ، سنگ های سیترین تیره هستند که باعث دور شدن از افکار شیطانی و افکار منفی از انسان می شود . اما به عنوان یک اصل کلی همه می دانیم که نوشیدن مایعات بیشتر، حتی تا 12 لیوان آب در شبانه روز- طوری که مجبور شویم شب ها هم برای رفتن به دستشویی بیدار شویم – مفید است، چرا که باعث رقیق شدن ادرار و کم شدن خطر تشکیل سنگ در افراد مستعد می شود.

حتی در صورت وجود مقادیر ناچیزی مانند نیتروژن در الماس خواص و قیمت آن به شدت تغییر می کند. بنابراین در صورت بدتر شدن علائم سنگ کلیهتان، مصرف غذاهای بستهبندیشدهی پر از شکر، نوشیدنیهای شیرین (مخصوصا اگر گازدار باشند)، لبنیات و حتی میوهها را محدود کنید. همینطور سبب خلاقیت و خود باوری ، شادابی روح وبهتر شدن خلق و خو میشود. البته در این میان سودجویان هم از تشابه ظاهری مواد مصنوعی یا الماس هایی با میزان ناخالصی بسیار زیاد با الماس های واقعی استفاده می کنند و الماس های بی کیفیت خود را به عنوان الماس های اصل به خریداران عرضه می کند.

یکی از ویژگی هایی که سنگ اوپال دارد، پدیده رنگ بازی آن است که ناشی از شکست نوری بین گلوله های سیلیسی می باشد. مرمریت دهبید : یکی از مرمریت هایی است که مصرف های گوناگونی در ساختمان دارد زیرا سنگ دهبید از رنگ گرم و ملایم و هم کیفیت خوبی برخوردار است و این سنگ جزء بهترین سنگ های مرمریت کرم و استخوانی در جهان شناخته شده است و شهرت جهانی دارد .سنگ دهبید انواع مختلفی دارد که دارای رنگ های کرم روشن تا بژ می باشند و از طرفداران زیادی در میان طراحان دکوراسیون داخلی و کارفرمایان به دلیل زیبایی خیره کننده و کیفیت بالا برخوردار است.

یکی از جالب ترین اقداماتی که این شهر به تازگی انجام داده است احداث موزه الماس است. نام این موزه DIVA است که موسسه ای با ایده برجسته کردن داستان هایی که در پشت برخی از الماس های زیبای جهان قرار دارد آن را افتتاح کرده است. سنگ کلیه، انباشت مواد معدنی سختی است که در کلیه های شما شکل می گیرد. الماس یک ماده نوری ایده آل است که می تواند طیف نوری فروسرخ تا فرابنفش را انتقال دهد. این اجازه می دهد تا بدن با سرعت بیشتری تمیز شود. در خرید شامپو بدن و محصولات بهداشتی دیگر مانند سنگ پاهای برقی بهتر است همه مدلها را بررسی کنید.

اتم های کربن در گوشه ها و مرکز مکعبی که الماس را به وجود می آورد قرار گرفته است. یعنی کلیه ی چربی های گیاهی مثل روغن زیتون ، آفتاب گردان، سویا و کلیه ی مغزها مثل گردو ،بادام و … هر چقدر این زوایا متناسب تر و دقیق تر باشند و مانند منشور نور را تجزیه کنند و یا مثل آینه آنها را منعکس نمایند ارزش الماس بیشتر می شود.

تولید انواع طرح های خاص و ویژه مثل طرح هایی که در آن ها از چند جنس سنگ و چندین رنگ استفاده شده است زمان تولید بیشتری را طی می کند و همچنین پرتی و ریخت و ریز کار بیشتر است. همچنین برای مته حفاری هم از الماس استفاده می کنند. سنگ عقیق به عنوان پاکسازی قلب و عروق می باشد و همچنین به جریان و گردش خون بسیار کمک میکند . امروزه روشهای جدیدی برای تهیه این پودر اورانیوم وجود دارد که محصول آنها بیشتر از آنکه زرد باشد به قهوه ای و سیاه نزدیک است، در واقع رنگ ماده بدست آمده به میزان وجود ناخالصی ها در این پودر دارد.

در ادامه بحث مدیریت و درمان سنگ کلیه را در چند بخش مجزا، یعنی درمان سنگهای کوچک، درمان سنگهای بزرگ و روشهای درمان خانگی بررسی میکنیم. معدن الماس میر در بخش یاکوتای روسیه واقع شده است میزان ذخایر احتمالی و اثبات شده این معدن در سال دو هزار و هجده ۵۷.۷۷ میلیون تن قیراط تخمین زده شده است. این حراجی جدیدا قطعه کوچکتری به وزن ۱۳٫۳۹ قیراط به رنگ آبی را به قیمت 8.3 میلیون دلار به فروش رسانید (منبع Vougue jewelry فوریه ۲۰۰۹).

دیدگاهتان را بنویسید