از سنگ اورانیم تا بمب اتم

برای آسان شدن کارها و رونق در کسب و کار از این سنگ استفاده نمایید. یکی از ساده ترین راه ها برای مشاهده سنگی که در بدن و در مسیر ادرار است، عکس رادیولوژی معمولی است که با استفاده از اشعه ایکس گرفته می شود. همچنین برخی مطالعات نشان داده اند که افرادی که غذاهای حاوی چربی های اشباع نشده ی تکی مانند روغن های زیتون و کانولا مصرف می کنند یا اسیدهای چرب امگا ۳ که در کلزا، بذر کتان و روغن ماهی وجود دارد را مصرف می کنند، کمتر در معرض ابتلا به سنگ کسیه ی صفرا هستند.

مطالعات نشان داده اند که اگر فردی به مدت ۱۰ سال یا بیشتر دارای سنگ کیسه صفرا باشد، احتمال این که فرد علائمی را حس کند کمتر است. کولسیستیت حاد داری علائمی است که عبارتند از: دردهای شدید در وسطهای کمر و قسمتهای فوقانی معده، کاهش اشتها، درد، لرز، تهوع و استفراغ. سنگ هایی که به طور ظاهری شبیه به توپاز (Topaz )هستند، عبارتند از: سافیر مصنوعی ، شیشه آبی ، اسپینل مصنوعی گاهی اوقات هم با سنگ هایی چون سیترین، آکوامارین، تورمالین، کوارتز قهوه ای (smoky quartz) اشتباه گرفته می شود.

براى فايده بيشتر حتا مى توانيد آب سيب، كرفس و زنجفيل هم به آن اضافه كنيد. تراشندگان الماس به صورت سنتی هنوز هم روی سنگ جواهر کار می کنند. دلیل تجمع این ترکیبات و تشکیل سنگ کیسه صفرا هنوز به طور دقیق مشخص نیست ولی فرضیههای مختلفی در این رابطه وجود دارد و در حال بررسی است. دستورالعمل های مختلفی برای پاکسازی وجود دارد؛ اما بیشتر آن ها شامل مصرف مقدار زیادی آب مرکبات، نمک اپسوم و روغن زیتون می شود. ۴- از مصرف غذاهای سرخ کرده، آجیل، سس، آب گوشت، نیمرو، کره، خامه و سایر غذاهای پرچرب باید پرهیز شود.

از شایع ترین علل ایجاد التهاب کیسه صفرا می توان به این موارد اشاره کرد: مصرف بیش از حد مشروبات الکلی، برخی عفونت ها و یا تومورهایی که باعث تجمع صفرا می شوند. بروز سنگ کیسه صفرا در اکثر افراد مبتلا، هیچ علامت و نشانه ای ندارند که این موضوع به دلیل باقی ماندن سنگ ها در کیسه صفرا می باشد که در این شرایط درد و مشکلی ایجاد نمی کند. نوع سنگ به دست آمده و نتیجه کشت مایع صفرا هیچ ارتباط معنیداری نشان نداد. اما به اعتقاد محققان و پزشکان هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این روش ها در از بین بردن یا تجزیه سنگ کیسه صفرا نقش داشته باشند.

آندوسکوپی : در این روش لوله باریکی از مجرای ادرار و مثانه به داخل فرستاده می شود. از مهمترین این ترکیبات می توان به مایع تولید شده از ترکیب لبو، کرفس، جعفری، سیب، هویج و چند قطره روغن زیتون با استفاده از مخلوط کن اشاره کرد. علاوه بر مواردی که گفته شد، عنصر طلا میتواند به صورت ترکیب شده با عنصر تلوریم در قالب کانیهایی همچون کالاوریت، کرنریت، ناگی آژیت، پتزیت، سیوانیت تشکیل شود. بنابراین شانس تشکیل سنگ صفرا در افرادی با سابقه کم خونی، نسبت به افراد عادی بیشتر است.

در برخی مواقع از جمله: آسیبهای کبدی و همچنین اختلالات خونی، باعث میشود که میزان بیلی روبین تولید شده بسیار افزایش یابد. از سایر خطرات سنگ کیسه صفرا می توان به: زردی پوست یا چشم، عفونت کیسه صفرا، عفونت خونی، سپسیس، عفونت مجاری صفراوی، التهاب پانکراس و سرطان کیسه صفرا اشاره کرد. این مساله می تواند منجر به بروز سیروز کبدی، نارسایی کبدی و یا حتی سرطان کبد شود. این انسداد باعث انقباض شدید کیسه صفرا می شود و باعث درد شدید اسپاسمودیک (متناوب) ویا گاهی اوقات درد ثابت می شود. وجود باکتری در طول مدت التهاب کیسه صفرا ثابت شده و روشن شده که طولانیتر شدن التهاب، ممکن است بر میزان عفونت بعد از عمل جراحی تأثیر بگذارد.

این دردها معمولا فقط یک یا دو ساعت طول می کشند و ممکن است به ندرت تکرار شوند و حتی ممکن است برای سال ها این درد دوباره تکرار نشود. کولیک صفراوی معمولآ گهگاه بروز مییابد؛ و ممکن است بیمار پس از یک دوره درد تا چند هفته یا چند ماه دچار درد نشود. کشت مایع در عرض یک ساعت پس از گرفتن نمونه انجام شد. دردی که زیر تیغه راست شانه یا در پشت امتداد داشته باشد و بعد از خوردن یک وعده غذایی، به خصوص غذاهای چرب و روغنی، بدتر شود.

مصرف روغن ماهی نیز ممکن است مفید واقع شود (به خصوص در بیمارانی که سطح تری گلیسیرید بالایی دارند)، چرا که باعث بهبود عملکرد تخلیه کیسه صفرا می شود. این الماس که از معدن کارووی جمهوری بوتسوانا استخراج شده به آن کارووی ایکی۶ نیز میگویند. عملیات استخراج از این معدن به صورت روباز از سال ۱۹۵۷ آغاز و تا سال ۲۰۰۱ ادامه یافت. درمان های نادر شامل اسفنکتروتومی و استخراج سنگ صفرا یا حل کردن سنگ کیسه صفرا با داروهای خوراکی است.

یکی دیگر از مقیاسهای تشخیص اوپال مصنوعی از طبیعی این است که وقتی نور فرابنفش به آن میتابانیم، شفاف نیست و نور را از خود عبور نمیدهد. یکی دیگر از خواص استفاده منظم از سنگ پا، این است که می تواند به شما در از بین بردن موهای زائد کمک کند. ایجاد درد در کیسه صفرا در هنگام خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی نیز از عوامل دیگر این بیماری می باشد. معمولا از این علائم به عنوان علائم قولنج صفراوی نیز نام میبرند. به عنوان مثال، پاکسازی کیسه صفرا به عنوان یک روشی که می تواند سنگ کیسه صفرا را درمان کند یا جایگزین جراحی کیسه صفرا شود، مطرح می گردد.

تولید صفرای غلیظ در کیسه صفرا: اگر عملکرد کیسه صفرا دچار اختلال شود، کیسه صفرا نمیتواند مایع درون خود را تخلیه نماید که در این صورت مایع در کیسه حبس شده و منجر به تشکیل سنگ کیسه صفرا میشود. علائم اختلال کیسه صفرا بسته به نوع شرایط می تواند متفاوت باشد. در صورت داشتن این علائم به مدت ۱ تا ۲ ساعت باید در اسرع وقت برای تشخیص بیماری به پزشک مراجعه کنید. همیشه توصیه می شود بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا قبل از مصرف هر نوع داروی گیاهی یا بدون نسخه با پزشک مشورت کنند. افزایش تعداد وعده های غذایی و کاهش حجم هر وعده باعث می شود که عمل هضم راحت تر انجام شود.

هر چند قدری زود است امّا ببینید سنگی خارج شده است (همرنگ نخود فرنگی یا قهوه ای مایل به کِرم رنگ). رنگ در کانی جذب برخی پرتوهای نوری ، از نور سفید تابیده شده به شبکه کریستال است. برخی از نمکها و اسیدها طی این فرآیند از بین میروند اما با سنتز مداوم کلسترول در کبد جایگزین میشوند. وجود میزان بیش از حد کلسترول در کیسه صفرا: وجود بیش از حد کلسترول در کیسه صفرا، سنگهایی با رنگ زرد در این عضو ایجاد میکند. وجود سنگ در کیسه صفرا ممکن است درد نداشته باشد ولی دردی که افراد احساس میکنند به دلیل جلوگیری از حرکت مایع صفرا، توسط سنگهای تشکیل شده در کیسه صفرا میباشد.

آیا ممکن است مواد شوینده شیمیایی به نگین توپاز آسیب برسانند؟ بهتر است افرادی که جراحی کیسه صفرا انجام داده اند از مصرف وعده های غذایی حجیم خودداری کنند. در نتیجه بهتر است از سنگی استفاده کنیم که درگیری بیشتری با ملات داشته باشد. جالب این است که سنگ قیچی جزء پرکاربردترین متریالی است که می توان از آنها در کنار کاغذ دیواری، ترموود و … چون دعای مهره مار بصورت ذکر می باشد ، و این اذکار نیز باید روی مهره ها خوانده شود تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

اما امروزه کوارتز نه تنها یکی از سنگ های قیمتی در تجارت سنگ های رنگی است بلکه کاربرد زیادی در صنعت نیز دارد. همانطور که بارها در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته ایم دلایل زیادی برای داشتن علائم کشش وجود دارد و پس از داشتن علائم کششی، برطرف کردن آن دشوار است. • تا زمانی که پوست مرده را از بین نبرید، همچنان سنگ را بر روی پوست خود بمالید و پس از دو تا سه دقیقه ، پوست را بشویید. کولسیستیت حاد: در صورتی که وجود سنگ در صفرا منجر به مسدود شدن دهانه صفرا شود به صورتی که صفرا نتواند مایع خود را به بیرون هدایت کند، عفونت و التهاب در کیسه صفرا به وجود می آید که به آن کولسیستیت حاد گفته می شود.

می تواند گوھرھای زیبایی از آنھا بسازد. وجود مقدار بیش از حد بیلی روبین در کیسه صفرا: تولید بیلی روبین در کبد بر اثر حذف گلبولهای قرمز قدیمی توسط کبد، تشکیل میشود. البته تمایز یشم از نفریت برای مردم عادی بسیار مشکل بوده و ماهیت واقعی کانی های تشکیل دهنده آن اشتباه گرفته می شود. افرادی که این روش ها را امتحان می کنند در داخل مدفوع خود اجسام کوچک گردی را مشاهده می کنند که تصور می شود سنگ کیسه صفرا است. معمولا این اجسام در کف سرویس بهداشتی شناور می شوند. الماس های رنگ طبیعی نیز بر اساس شدت رنگ تقسیم می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید