آیا از خواص ماست مطلع هستید ؟

بسته به نوع آن، ترکیبات مغذی موجود در هر پنیر می تواند بسیار متفاوت باشد. دوغ میتواند در ظروفی از جنس شیشه یا PET یا هر گونه ظروف مجاز برای مواد لبنی بسته بندی گردد. استفاده از چند گلبرگ رز خشکشده در کنار روغن زیتون روی ماست میتواند ظاهر اشتهابرانگیزی به آن دهد. در نظر داشته باشید که فرد میتواند با استفاده از دستگاه کره گیر به تولید کره و دوغ ارگانیک و طبیعی بپردازد. پروبیوتیک های موجود در این نوع ماست به افزایش باکتری های خوب و مفید در روده کمک کرده و دستگاه گوارشی را سالم نگه می دارند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ دوغ یکی از سالم ترین نوشیدنی های سنتی ایران است که مصرف آن خصوصا در فصول گرم سال بسیار توصیه می شود. به گزارش ایلنا، سرشیر یک نوع فراورده لبنی پرچرب و خوشمزه است که از سطح شیر استخراج میشود. اسرم داری ظاهری زرد رنگ و روغنی بوده و عطر و طعم کرهای این پنیر، با طولانی شدن دورانِ رسیدن آن بهتر و قویتر میشود. تنها چیزی که لازم دارید کمی صبر است تا موسیرها بتوانند طعم بینظیر خود را به ماست اضافه کنند.

اگر شما هم عاشق طعم بینظیر و متفاوت ماستهای موسیر هستید و دوست دارید همیشه چند سطل از این ماست را در یخچال خانه خود داشته باشید؛ پس چرا خودتان دست به کار نمیشوید و طرز تهیه ماست موسیر خانگی را یاد نمیگیرید؟ شما میتوانید در این دستور تهیه، بدون آن که موسیر تازه را چند ساعت در آب بخیسانید از آن استفاده کنید. دستور تهیه ماست موسیر اصلا کار پیچیدهای نیست. در این دستور تهیه ماست موسیر میتوانید از روغن زیتون فقط برای تزئین استفاده کنید و آن را در مخلوط ماست و موسیر نریزید. مگر میشود چیپس باشد و ماست موسیر در کنار آن نباشد؟ بهترین نکته در مورد ماست نسبت به سایر محصولات لبنی این است که منبع خوبی از کلسیم محسوب میشود و بر اساس برخی مطالعات صورت گرفته ، مقدار کلسیم در ماست بیش از مقدار کلسیم موجود در شیر است . به طوری که در میان شیرهای گاو، گوسفند، بز و بوفالو مشاهده شده است که کمترین میزان استالدهید درشیر بز ایجاد میشود. به علاوه اين اسانس به خوشطعمتر شدن دوغ نيز کمک ميکند، اگرچه بهتر است به جاي اسانس، از عصاره خود نعناع استفاده شود. امروزه باتوجه به ایجاد تغییر در چرخه تولید کره به لحاظ تکنولوژی، روش تولید دوغ نیز به نوشیدنیِ تخمیریِ شیری تغییر یافته است؛ تولید صنعتی دوغ بدون گاز و گازدار در ایران سابقهای بیش از چهل سال دارد و باتوجه به نحوه تولید این فرآورده، میتوان آن را به انواع گازدار و بدون گاز تقسیم کرد.

طبع ماست گوسفندی: 1 لیوان شیر گوسفند دارای 17 گرم چربی و 1 لیوان شیر گاو، دارای 2.4 گرم چربی است؛ بنابراین ماست تهیه شده از شیر گوسفندی، نسبت به ماست گاوی سردی کمتری دارد. 4. مخلوط را به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید. 3. مخلوط را چند ساعت در یخچال قرار دهید. در این مرحله پارچه توری را از یک جا آویزان می کنیم، سپس یک کاسه زیر پارچه قرار می دهیم تا آب پنیر درون کاسه بریزد. 1. موسیرها را به مدت 4 ساعت یا یک شب خیس کنید و در یخچال قرار دهید. موسیر خشک را به مدت 5 ساعت یا یک شب در آب خیس کنید. اگر میخواهید از موسیر تازه استفاده کنید باید ابتدا آن را خیس و چند بار آب آن را عوض کنید. برای تهیه ماست موسیر خوشمزه ابتدا موسیرها را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و تا یک بند انگشت بالای موسیرها آب گرم می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی خیس بخورند و نرم شوند. 3. باقی مواد را با موسیر ترکیب کنید.

2. کمی نمک اضافه کنید. 4. ماست را درون ظرف بریزید و با کمی روغن زیتون تزئین کنید. 5. کمی نمک بریزید. 6. با کمی فلفل سیاه، آن را تزئین کنید. کافیست تعدادی ساقه کرفس را نگینی و به ماست اضافه کنید. میتوانید مقداری کرفس در این ماست بریزید. میتوانید این حلقهها را ابتدا خشک و سپس پودر کنید و پودر آن را در غذاهای مختلف بریزید. برای تزئین ماست موسیر میتوانید از گلبرگهای خشکشده استفاده کنید. همچنین میتوانید موسیر تازه را خرد کنید و برای ماست موسیر یا در هر غذای دیگری که دوست دارید استفاده کنید. اغلب افراد بر این باورند که خامه قنادی را فقط از سفیده تخممرغ تهیه میکنند، اما باید بدانید که خامههای قنادی حاوی 35 تا 38 درصد چربی لبنی یا غیرلبنی بوده و گاهی برای قوام بیشتر، محتوای چربی آن را به 40 درصد نیز میرسانند و هر چه خامه غلیظتر و قوام بیشتری داشته باشد پرچربتر است. پس از اینکه آب موسیرها به طور کامل خارج شد باید آنها را پودر کنیم، برای این منظور می توانیم از میکسر یا مخلوط کن استفاده کنیم. پس از اینکه کار خرد کردن یا رنده کردن موسیرها به پایان رسید، موسیر خرد شده را داخل ماست می ریزیم.

دیدگاهتان را بنویسید