آموزش کامل طرز تهیه دوغ گاز دار طبیعی و خوشمزه با ماست در خانه

در یک ظرف مناسب پودر موسیر، موسیر خرد شده، ماست کم چرب، نمک و فلفل را بریزید و به خوبی با هم مخلوط کنید و سپس آن را داخل یخچال بگذارید تا مواد کاملا طعن یکدیگر را بگیرن. گروهی از افراد قشر بالای جامعه سعی دارند با نخبگان ازدواج کنند. با این حال که پنیر فواید زیادی دارد و خوش مزه و خامه ای است، اما برخی چیزها وجود دارند که شما می توانید قبل از خوردن پنیر به آن ها توجه کنید. ویتامین ب کمتر: میزان آب موجود در ماست چکیده نسبت به ماست معمولی کمتر است، از این رو بسیاری از ویتامینهای گروه ب كه محلول در آب هستند، با آبگیری ماست از آن خارج میشود. در حالت دوم آلودگی با مخمرها می تواند احتمال زیادی داشته باشد که با کشت در محیط YGCA یا DRBC می توان پی به علت بادکردگی برد علاوه بر آن از روی طعم مخمری و الکل مانند ماست نیز می توان این نظریه را تقویت کرد.

این خوراکی مفید قند خون شما را متعادل می کند. ۳ نمک: نمک مورد استفاده باید دارای ویژگی های نمک سدیم خوراکی باشد. جالب است بدانید استفاده از ماستهای همراه با ویتامین د یک خوراکی بسیار مفید برای سلامت استخوانها محسوب میشود و مصرف روزانه آن به همه گروههای سنی به ویژه کودکان و سالمندان توصیه میگردد. همچنین این باکتریها با متصل شدن به اسیدهای صفراوی، احتمال وارد شدن آسیب به سلولهای روده را کمتر نموده و از تبدیل نیترات موجود در غذا به نیتریت و ترکیبات نیتروزآمین که سرطان زا هستند، جلوگیری میکنند. لاکتوباکتریهای موجود در این ماده غذایی، رشد باکتری های مفید در روده را تحریک کرده و جمعیت اینگونه باکتریها بر باکتریهای بیماریزا که میتوانند به سلولهای روده آسیب برسانند، غالب میشوند. این باکتریها موجب تجزیه دو رشته ای در DNA میشوند. تحقیقات محققان نشان داده مصرف ماست تاثیر به سزایی در درمان افسردگی و کاهش علایم آن داشته، پزشکان مصرف این ماده مفید را به افرادی که دچار افسردگی به ویژه افسردگی های فصلی نظیر افسردگی فصل پاییز میشوند، توصیه میکنند. حفظ سلامت دستگاه گوارش و کمک به درمان برخی بیماری های دستگاه گوارش نظیر درمان یبوست، اسهال، سرطان روده بزرگ، بیماری التهابی روده وعفونت­های کوباکتر پیلوری (نوعی باکتری که می تواند سبب عفونت در معده و قسمت فوقانی روده کوچک شود) از دیگر فواید مصرف ماست است.

از دیگر خواص ماست چکیده و ماست معمولی میتوان به کاهش احتمال بروز سرطان روده اشاره کرد. مصرف ماست به دلیل کلسیم فراوان و دیگر مواد معدنی برای سلامت و استحکام استخوانها و دندانها بسیار مفید بوده، از پوکی استخوان و آرتروز پیشگیری می کند. خواص ماست برای سلامت پوست بسیار گسترده بوده، استفاده از ماسکهای تهیه شده با ماست باعث افزایش نرمی و لطافت پوست میشود. به ماست چکیده نمک، فلفل، موسیر خرد یا پودر شده و پودر موسیر را نیز اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط کنید تا مواد با هم ترکیب شوند. ماست موسیر از دو جزء ماست و موسیر تشکیل شده است. یکی از مزایای اصلی ماست چکیده، پروبیوتیکهای موجود در آن است. پروتئین کمتر: با آبگیری ماست معمولی برای تهیه ماست چکیده، بخشی از پروتئینهای موجود در ماست نیز همراه با آب ماست خارج میشود و از ارزش غذایی ماست چکیده در واحد وزن کاسته میشود. علاوه بر آن ترکیب ماست موسیر با چیپس نیز بسیار پرطرفدار است.

حال ماست موسیر شما آماده است و فقط باید آن را برای مدت چند ساعت داخل یخچال بگذارید تا مواد کاملا طعم همدیگر را بگیرند. موسیر خشک را برای مدت زمان یک ساعت داخل آب جوش قرار میدهید تا نرم شود. دستور تهیه ماست موسیر به این صورت است که برای مدت زمان یک ساعت موسیر خشک را در آب جوش بریزید و بعد از گذشت یک ساعت موسیرهای خیس خرده را خرد یا رنده کنید. بعد از نرم شدن موسیرها آنها را خرد کنید و یا به کمک دستگاه آسیاب آن را پودر کرده و یا به کمک رنده آنها را رنده کنید. چربی و کالری بیشتر: میزان چربی و کالری ماست چکیده به دلیل غلیظ شدن آن نسبت به ماست معمولی در واحد وزن بیشتر است، بنابراین مصرف مثلا 100 گرم از آن برای افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند و یا افراد مبتلا به بیماریهایی نظیر فشار خون بالا، چربی خون و بیماریهای قلبی بایستی با احتیاط همراه باشد. ماست چکیده نسبت به سایر محصولات لبنی، مقدار لاکتوز کمتری را در خود جای داده است، بنابراین مصرف آن برای کسانی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند، مفید است و این افراد میتوانند به جای شیر و سایر لبنیات، نیاز غذایی خود را با مصرف ماست چکیده تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید