آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر خوشمزه و مجلسی شمالی و جنوبی

بعد از تنظیم شرایط آکواریوم خود اقدام به خرید این ماهی نمایید و برای این که انتقال ماهی به آکواریوم بی عیب و نقص انجام گردد و هیچ نوع ریسکی در پی نداشته باشد ، بهترین کار این است که در حین هم دما شدن آب کیسه ماهی با آب آکواریوم ، شما مقداری از آب کیسه را بردارید و دور بریزید و همچنین مقداری از آب آکواریوم خود را به کیسه اضافه کنید و حدودا 5 دقیقه صبر کرده و مجددا این کار را تا سه الی چهار مرحله تکرار کنید و سپس ماهی ها را به آکواریوم خود منتقل کنید.

ماهی سالمون نیز مانند سایر مواد غذایی پروتئینی، به تنظیم ترشح هورمونهای کنترلکننده اشتها و ایجادکننده احساس سیری، کمک میکند. دمای تانک این ماهی باید حدود 28 درجه سانتی گراد تنظیم شده باشد. از لحظه ای ماهی تخم ریزی را انجام می دهد تا زمانی که بچه ماهیان از تخم بیرون می آیند، حدود ۳ روز طول می کشد. ماهی اسکار قبل از اینکه اقدام به تخم ریزی نماید، محل تخم ریزی خود را تمیز کرده و حفره هایی در دل شن های کف آکواریوم ایجاد می نماید. این در حالی است كه در سالیان اخیر به دلیل تخریب و آلودگی رودخانه ها و برداشت بیش از اندازه و غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها عملا زایشگاه ماهیان آزاد نابود شده است و این گونه بسیار بی نظیر با رها كردن تخم های خود در جاهای نامناسب ، فرصت زادآوری و بقای نسل را از دست میدهد.

ماهی نر زمانی که تخم های خود را در کف آکواریوم می ریزد، به سرعت آنها به شن های کف آکواریوم می چسبند و پس از حدود ۳ روز از تخم بیرون می آیند . البته در زمانی که تخم ریزی انجام می شود، ممکن است آب آکواریوم تا حد قابل ملاحظه ای شیری رنگ شود که پس از اینکه نوزادان اسکار ماهی از تخم بیرون آمدند و شروع به شنا کردند، می توان آب آکواریوم را تعویض نمود. وقتی همه نوزادها از تخم خارج شدند، بایستی سنگ برداشته شود.

هر روز صبح بایستی همه سنگها را کنترل نمود و آنهایی را که تخمریزی رویشان انجام گرفته است از آب خارج نمود. این بیماری که بر اثر میکروارگانیسمی به نام اودینیوم به وجود میآید باعث ایجاد لکههای زرد و قرمز در سرتاسر بدن ماهی میشود. اين آنجل يك رگه آنجل است كه داراي طرج مرمري سياه، سفيد و زرد مي باشد. آنجل مونو همه چیز خوار می باشد و بهتر است در رژیم غذایی این ماهی از غذاهای کوناگونی استفاده گردد تا رشد بهتری داشته باشد.

پس مسئولیت و مدیریت رژیم غذایی ماهیان و حیوانات به عهده صاحب آنها می باشد. بچه ماهیانی که تازه از تخم بیرون می آیند، پس از ۴ تا ۵ روز شروع به شنا می کنند و از همین زمان باید برای آنها نیز غذایی را فراهم آورید. اگر دمای آب بیش از ۲۸ درجه سانتیگراد باشد، تخم ریزی را انجام نمی دهد و مسلماً تولید مثل این ماهی با مشکل مواجه خواهد شد. اگر تغذیه خوب انجام نگیرد، نوزادان خیلی زود می میرند.

اگر شرایط این استخرها خوب باشد، رشدونمو بچه ها ممکن است دو برابر آنچه که برای پرورش در یخدانها شرح داده شد باشد. پس تجار وتولید کنندگان ما با توجه به تقاضای بالا صادرات گوشت خاویاری حتی در کشوری چون روسیه که خود تولید کننده است، می تواند در آمد زایی بالایی داشته باشد. برای اینکار میتوان ابتدا استخر را در بستر و دیوارهها شخم زد و پس از صاف کردن 5 تا 7 کیلوگرم آهک کشاورزی زنده خرد شده را به طور یکنواخت در بستر و روی دیوارهها پاشید و یک روز پس از آب بندی به آن عصاره 35 کیلوگرم کود گاوی که عمر آن از یک هفته کمتر و از یک ماه بیشتر نباشد اضافه نمود.

این ماهی منبع خوبی برای ید محسوب میشود و مصرف دو وعده در هفته آن توصیه میشود. برای پخت ماهی شکم پر در فر، روغن خیلی کمتری مصرف می شود و ماهی شما چرب نمی شود. كنسرو انواع ماهی، علاوه بر آنکه مشمول استاندارد اجباری است، برای قابلیت تولید باید پروانه بهداشتی را از وزارت بهداشت اخذ كند، بنابراین کنسروهایی که دارای این مشخصهها نباشند، مورد تایید نبوده و غیر مجاز هستند.در انواع مجاز، سلامت کالا توسط تولید کننده تضمین می شود، مشروط بر آنکه قوطی کنسرو خریداری شده علایم فساد و خرابی را نداشته باشد، مثلاً بادکردگی سر و ته کنسرو، نشتی آن و وجود علایم زنگ زدگی در محل اتصال در قوطی به بدنه می تواند از علایم ناسالم بودن کنسرو باشد.در عین حال برای رفع نگرانیهای احتمالی و کاهش خطر، کارخانجات کنسرو و متخصصین به مردم توصیه می کنند، کنسرو را قبل از باز کردن به مدت 20 دقیقه در آب در حال جوش، بجوشانید و بعد مصرف کنید.

روش ایده آل برای پخت ماهی سالمون طبخ در فر است ، چون علاوه بر حفظ تمام ویتامین ها و مواد آلی این ماهی پخت آن بهتر انجام شده و در اصطلاح مغز پخت می گردد. و زمان پخت و انتظار آن در حدود 50دقیقه میباشد . قطعات ماهی را در ظرفی قرار داده، ۴ قاشق غذاخوری محلول زعفران به آن اضافه کنید و با دست خوب مخلوط کنید تا همه قسمتهای ماهی کاملا به زعفران آغشته شود. پس از تخمیری میتوان والدین را از آکواریوم خارج کرد به شرطی که تهویه خوب انجام گیرد و از یک داروی ضدقارچ برای جلوگیری از آلودگی تخمها استفاده شود.

رنگ سیاه آنها در مقابل رنگ سفید یخدان باعث می شود که خیلی خوب دیده شوند. اما خوشبختانه امروزه داروهایی تولید شده که با ریختن آنها در آب قادر خواهید بود این بیماری را نابود کنید. به این دلیل که دارای دهان بزرگی است که قادر است طعمه خود را ببلعد. اما اگر در نظر دارید که چند ماهی اسکار متوسط و یا ماهی اسکار درشت خریداری کنید باید بگوییم که مخزن با این حجم برای آنها کم است. دمای آبی که در آن ماهی را نگهداری میکنید باید 23 تا 28 درجه باشد. سپس عصاره کود را بطور یکنواخت به آب استخر اضافه وتفاله آن را دور ریخت.

اگر تعداد مولدهای شما کمتر است می توانید به همان نسبت، استخر کوچکتری درست کنید و به همان نسبت از آهک کود استفاده نمایید. توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد . نگهداری از ماهی اسکار برای افراد مبتدی هم مناسب است. این ماهی در زادگاه خود از حشرات، سخت پوستان و ماهیهای کوچک تغذیه میکند اما شما میتوانید در شرایط آکواریومی با غذاهایی مانند میکس دل، غذای خشک، غذای پولکی، انواع کرم و حتی سبزیجات ماهی خود را تغذیه کنید. توده نوزادها در بستر می مانند.

دیدگاهتان را بنویسید